Археологи з Полтави здійснюють дослідження за сприяння німецьких партнерів.

Німецький археологічний інститут надає стипендіальну підтримку для українських науковців, зокрема Історико-культурного заповідника "Більськ" на Полтавщині, завдяки чому українські вчені проводять масштабні дослідження, насамперед розкопки.

Цю інформацію в інтерв'ю для кореспондента Укрінформу озвучив керівник Історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост.

"Вже третій рік поспіль Німецький археологічний інститут надає стипендіальну підтримку для наших співробітників та колег з інших наукових, музейних установ України. Завдяки цьому ми змогли провести надзвичайно масштабні дослідження, насамперед розкопки. Мова йде передусім про вивчення курганних могильників в окрузі Більського городища, а також про дослідження на Котелевському городищі, багатошарових поселеннях Котельва II, Старий Кар'єр", - розповів науковець.

Вчені мають намір здійснити запланований комплекс LIDAR-досліджень (лазерного сканування). Дослідження вже стартували за підтримки партнерів з Німеччини, зокрема команди меценатів Ukraine Art Aid Center. Корост підкреслив, що отримані результати є вагомими та відкривають нові перспективи для науковців.

В цілому, фахівці цієї установи активно взаємодіють зі своїми європейськими колегами. Вони беруть участь у міжнародних конференціях і представляють результати своїх досліджень, проведених на Більському городищі та в його околицях. Також мають досвід спільної підготовки наукових публікацій разом з іноземними партнерами.

"Хочу зазначити, що наразі мої колеги залучені до низки значних науково-дослідних проєктів, які спрямовані на виконання ДНК-аналізу зразків, що походять з Більського городища. Один із цих проєктів реалізується в партнерстві з університетом у Тарту (Естонія)", - повідомив науковець.

Він підкреслив значну підтримку, яку отримали від міжнародних партнерів після початку масштабної агресії Росії. Чеські колеги-музейники надали важливе обладнання для реставрації, тоді як музеї з Польщі та Скандинавії забезпечили необхідні пакувальні матеріали та інші засоби для підготовки до потенційної евакуації цінних артефактів.

Протягом 2023-2024 років я разом із колегою Олегом Шапордою брав участь у проекті "Академії спадщини для України", який проходив у Кракові (Польща). Серед стратегічних партнерів цього заходу були Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, а також Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород". Організатором виступив Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (Міжнародний центр культури). Основною метою Академій було підвищення кваліфікації працівників сфери культури, ознайомлення з досвідом польських музейників, розвиток співпраці з європейськими партнерами, а також навчання щодо підготовки якісної документації для участі в міжнародних грантових програмах, - поділився Ігор Корост.

Він зазначив, що польські та інші колеги з Європи також активно сприяють процесу оцифровування музейних колекцій.

Історико-культурний заповідник "Більськ" опікується охороною, збереженням і дослідженням об'єктів культурної спадщини території Більського городища. Йдеться про понад 7000 гектарів землі та близько 70 пам'яток. До заповідника входять чотири пам'ятки археології національного значення: майдани "Великий Скоробір" і "Розрита Могила", Глинське городище - на Полтавщині та Більське городище - у межах Полтавської й Сумської областей. Саме городище є головним об'єктом заповідника.

Згідно з інформацією Укрінформу, археологи в Полтавській області за майже рік досліджень відкрили чотири нові об'єкти культурної спадщини. Всього ж за сезон було знайдено понад 700 артефактів.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.