Відомий реп-артист отримав смертний вирок – деталі та зображення.
У 2018 році артист втік з Ірану до Стамбула, проте згодом його затримала турецька поліція і повернула назад.
Іранського співака та репера Tataloo засудили до смертної кари після того, як суд визнав його винним у богохульстві.
Цю інформацію передає видання Guardian.
Tataloo - справжнє ім'я Амір Хоссейн Магсудлу - хіп-хоп виконавець, який вирізняється великою кількістю татуювань на всьому обличчю і тілу.
Верховний суд задовольнив апеляцію прокурора стосовно попереднього п'ятирічного ув'язнення Магсудлу за злочини, включаючи богохульство. Після втечі з Ірану до Стамбулу у 2018 році, 37-річного репера було передано турецькою поліцією до рук іранських властей у грудні 2023 року.
Андеграундний музикант отримав десять років ув'язнення за підтримку "проституції" та звинувачення у розповсюдженні "антидержавної пропаганди" щодо Ісламської Республіки, а також за публікацію "непристойного матеріалу".
Вирок не є фінальним і може бути оскаржений.
Артист випустив свій дебютний альбом 2011 року, а 2021-го став першим іранським музикантом, який співпрацював із гігантським музичним конгломератом Universal Music Group.
Протягом усієї своєї кар'єри він використовувався консервативними іранськими політиками у спробі достукатися до молодої ліберальної аудиторії. 2017 року він навіть інсценував незручне інтерв'ю з Ебрагімом Раїсі, який згодом загине в аварії гелікоптера. 2015 року співак випустив трек на підтримку ядерної програми країни.
Іран славиться своєю репутацією однієї з провідних країн у світі за кількістю виконаних смертних вироків, де в 2023 році було страчено понад 850 осіб. Кульмінацією цього трагічного року став особливо кривавий 10-денний проміжок, протягом якого, за свідченнями, режим здійснював страти в середньому кожні шість годин. Amnesty International охарактеризувала цю "жахливу" ескалацію використання смертної кари, зокрема проти меншини белуджів, більшість з яких була засуджена за злочини, пов'язані з наркотиками.
Нагадуємо, що в Ірані жінки можуть бути піддані смертній карі за порушення "моральних норм". Останні законодавчі ініціативи сприяють поширенню "культури цнотливості та хіджабу".