Призер Дитячого Євробачення Артем Котенко походить з прифронтового регіону Сумщини, а саме з Скибінської. Дата: 17.11.2024.
Артем Котенко виступить у фіналі "Дитячого Євробачення 2024". Зображення: Європейський мовний союз.
З самого початку Україна входила до числа головних претендентів на перемогу в конкурсі.
Наш Артем Котенко нагадав всьому світу, що українська пісенна культура є надзвичайно талановитою — від мальовничих Карпат до Охтирки. Поділіться деталями конкурсу.
Конкурс був дуже цікавим, адже змагалися 17 сильних представників. З самого початку Україна входила до числа головних претендентів на перемогу в конкурсі., ми боролися максимально гідно. Артем дуже викладався, виступав надзвичайно щиро та емоційно. Цікаво, що на Євробаченні шоу для журі відбувається напередодні, а потім вже прямий ефір, коли голосують глядачі. Обидва концерти Артем відпрацював на сто відсотків, саме тому за результатами і журі, і глядачів він посів другу сходинку, а в сумі це стало третьою позицією. Артем щоразу сходив зі сцени зі сльозами радості й піднесення. Емоції його переповнювали, адже меседж пісні саме про нього, про його дім. Артем як ніхто знає про дім, який у нього хочуть відібрати, тому що він із прифронтової зони на Сумщині. Хлопчик та його сім'я дуже люблять свою Охтирку, не хочуть нікуди переїжджати, кажуть, що це наше місто і ми нікому його не віддамо. Тому пісня "Дім", яку Артем співав на всю Європу, глибоко проймала. Коли ми спостерігали за лаштунками, то в усіх на очах були сльози. Люди відчували, наскільки болючим для нас є цей меседж.
Ця пісня присвячена дому — тому особливому куточку, що завжди супроводжує тебе і де відчувається свобода.
Чи усвідомлював сам юнак, що його завдання не лише здобути перемогу для України в цьому змаганні, а й безперервно проголошувати всьому світу через свою пісню, що справжнє знищення сучасної цивілізації розпочалося з дій ворога?
Артем — надзвичайно мудрий для свого віку. На жаль, у сучасному світі діти дорослішають значно швидше. Для Артема було важливо висловити свої думки та почуття, щоб його почули. Пісня, яку він виконує, відображає не лише його власну історію, а й історії багатьох українських дітей. Тому він завжди викладався на повну, а в деякі моменти навіть кричав у речитативній частині. Ніхто не підказував йому, але його емоції були настільки щирими, що він переходив на крик, намагаючись донести своє послання. Він справді прагнув достукатися до слухачів. Сподіваюся, йому це вдалося.
Ця композиція відома англійською як "HEAR ME NOW", але її офіційний заголовок – "Дім". Яким чином ви бачите зв'язок між цими двома назвами?
Ми почали з українського відбору. Цю композицію створила Світлана Тарабарова, музична продюсерка Національного відбору, і на самому початку вона отримала назву "Дім". Це пов’язано з тим, що в речитативі йдеться про дім — місце, яке завжди поруч і де відчувається свобода. Але після того, як Артем здобув перемогу у Нацвідборі, ми зрозуміли, що важливо, аби наш меседж долетів до кожного, незалежно від того, де він перебуває. Тому ми вирішили додати англомовну версію назви HEAR ME NOW, яка є фразою з приспіву, з метою донести наше послання до всіх слухачів.
Ви згадали Світлану Тарабарову. Розкажіть про інших членів команди.
Цього року наша делегація вражає! Кожен учасник вклав у роботу всю душу. Світлана Тарабарова створювала музичне оформлення, Євген Кот працював над театральною постановкою разом із хореографом Данилом Демехіним. Артема підтримували вокальні тренери, а також знімальна команда Суспільного. Особливу атмосферу створювали наші талановиті діти-танцівники, які тримали в руках рамки і в один момент об'єднували їх — це стало візуальним символом дому. Але стіни цього дому прозорі, що нагадує нам про важливість дбати про нього та захищати його, адже без нашої турботи він може зазнати шкоди.
"Достукатися до максимальної кількості вух, очей і сердець"
Артем, здається, трохи захворів. Як ви думаєте, чи могло це позначитися на його виступі?
Дійсно, це вплинуло на нас. Першу половину тижня було непросто, оскільки Артему важко давалося співати. На першій репетиції він навіть вирішив заощадити голос і не співав наживо. Проте на другій репетиції йому стало значно легше, і він почав активно виконувати пісні. До генеральної репетиції та прямого ефіру він уже повністю одужав. Це стало ще одним випробуванням, але ми навіть жартували між собою, запитуючи, які ще труднощі можуть нас чекати. У нас було чимало викликів, тож простуда точно не завадила нам виконувати свою справу та донести до слухачів те, що ми хочемо. Через музику ми прагнемо дійти до якомога більшої кількості сердець, очей і вух.
Оксана Скибінська. Зображення: Анастасія Мантач/Суспільне.
Організатори зазначили, що спостерігається атака ботів на пости, пов'язані з Артемом та Україною.
З'явилися повідомлення про атаки ненависників у вигляді ботів, що нагадують кібербулінг, які здійснюються російськими акаунтами проти Артема. Як він переживає цю ситуацію? Чи усвідомлює він, що інформаційна війна в будь-якій формі є спробою підірвати його стійкість, що, в свою чергу, може негативно вплинути на Україну в цілому?
Ця ситуація стала для нас серйозним викликом. Ми отримували повідомлення від організаторів про те, що на публікації, пов'язані з Артемом та Україною, здійснюється бот-атака. Для протидії цьому ми активували автоматичні фільтри та склали список слів, на які вони могли реагувати, щоб блокувати небажані атаки. Артем усвідомлює цю ситуацію і підходить до неї з мудрістю, що не властива його віку. Він розуміє, що на такі речі не варто зважати; ці маніпулятивні публікації лише прагнуть його розхитати. Тому ми вирішили зосередитися на позитиві. Ми закликаємо українців ділитися добрими новинами, адже про хороше часто мовчать, а коли трапляються неприємності, всі готові залишити негативні коментарі. У нашій ситуації важливо залишати позитивні відгуки, оскільки штучно створеного негативу вже й так надто багато, і варто самим вносити частинку добра. Позитивні коментарі надихають і підкріплюють нашу важливу роботу.
Напередодні змагань єврофани перше місце прогнозували учасниці з Португалії, але вона опинилась на другій сходинці.
Артем знайшов гарну дружбу з дівчиною з Португалії. Діти чудово спілкуються, тут немає жодної конкуренції, а лише злиття талантів та різноманітних культур навколо спільних цінностей та любові до музики. Різні прогнози звучали в повітрі, і Україна також була серед лідерів, поряд з Португалією та Іспанією. Проте результати голосування стали несподіванкою для всіх – перемогу здобула Грузія, друге місце зайняла Португалія, а ми з гордістю отримали бронзову нагороду.
У своїй молодості Артем активно займався просвітницькою діяльністю.
Чи усвідомлюють діти з інших країн, в яких умовах Артем Котенко створював свій виступ?
Діти стали близькими друзями, активно спілкуючись між собою. Артем часто ділився з ними своїми переживаннями та історіями про те, з чим йому доводиться стикатися. Не всі учасники знали про війну в Україні, тому Артем розповідав, наприклад, дівчатам із Сан-Марино та Албанії про те, що відбувається в його країні. Коли дівчата відзначали Росію у своїх публікаціях, Артем запитував їх, чи вони в курсі того, які дії Росія вчиняє щодо України. Виявилося, що багато з них не мали уявлення, тому Артем пояснював ситуацію, і вони навіть вибачалися за свою необізнаність. Таким чином, на своєму молодшому рівні, Артем здійснював важливу просвітницьку діяльність для тих, хто не знав про події в Україні.
"Мамо, сьогодні я зовсім забув, що війна досі триває."
Чи відзначався цьогорічний конкурс Дитячого Євробачення якимись особливими рисами, враховуючи третій рік повномасштабної війни Росії проти України? Які нові враження ви здобули?
Цьогоріч Дитяче Євробачення було для нас дуже особливим. Від самого початку ми з командою прагнули зробити широкий майданчик для дитячих талантів, місце, куди діти зможуть приходити, демонструвати свої вміння, отримувати максимум можливостей. Приходити з мінімумом наявних матеріалів, пісень, музики, але зі своїм талантом. І в подарунок отримати досвід роботи з музичними професіоналами та матеріал, який напишуть спеціально для них. Це складний шлях, але дуже корисний. Батьки навіть розповідали, що діти говорили таке: "Мамо, сьогодні я зовсім забув, що війна досі триває.". Тобто діти відволікалися від війни і займалися творчістю, так, як і має бути в дитинстві. Наші діти-фіналісти навіть приїхали до Мадрида підтримати Артема Котенка, тобто не було конкуренції, а була дружба, підтримка, спільна творчість. Заради такого позитиву та можливості дитячого розвитку ми і працюємо. Ми задоволені цим шляхом, доклали багато зусиль і хочемо, щоб Дитяче Євробачення продовжувало розвиватися.
Виклики, які приносить війна, не повинні ставити під загрозу прогрес і креативність.
Які нові перспективи відкриються перед Артемом Котенком, який зайняв почесне третє місце на Дитячому Євробаченні?
Ми насправді ніколи не прощаємося з нашими учасниками. Дитяче Євробачення -- важливий етап на старті їхнього творчого життя, але це лише початок. Ми продовжуємо працювати і в інших проєктах. Уже зараз в Артема заплановані виступи на церемонії нагородження, плануємо також іще один проєкт Суспільного. Максимально налаштовуємо Артема та інших учасників продовжувати працювати, творити свою музику, реалізуватися як артисти. Зараз дуже складні обставини війни, але вони не повинні зупинити розвиток і творчість. Через таку дружбу та спільну працю можна і потрібно розвиватися і творити нашу культуру. А про наступний Нацвідбір на Дитяче Євробачення інформація буде вже навесні.