Психолог поділився думками щодо важливої навички, яку варто освоїти до 25 років для досягнення успіху.

Зокрема йдеться про довготривале проведення часу у соцмережах.

Підлітки, що надмірно витрачають час на соцмережі та смартфони, ризикують втратити важливу навичку, необхідну для досягнення успіху в житті. Цю точку зору висловив соціальний психолог і професор Нью-Йоркського університету Джонатан Хайдт, як повідомляє CNBC Make It.

Відповідно до дослідження, проведеного Common Sense Media у 2021 році, підлітки у віці від 13 до 18 років витрачають в середньому 8 годин і 39 хвилин щодня на соціальні мережі. Крім того, звіт компанії "Constant Companion" за 2023 рік вказує на те, що молоді люди отримують близько 240 сповіщень щоденно і перевіряють свої мобільні пристрої більш ніж 100 разів.

Отже, як зазначив Хайдт, сучасне покоління стикається з труднощами у концентрації. На його думку, вміння зосереджуватися є ключовим аспектом для досягнення успіху як у особистому житті, так і в професійній діяльності.

"Якщо ви проводите [до 10 годин на день за телефоном] до досягнення 25-річного віку, наслідки можуть бути незворотніми. До 25 років структура лобової кори мозку зазнає мінімальних змін. ... У цей період буде значно складніше відновити вашу здатність концентруватися," - зазначив психолог.

За його словами, соціальні мережі "розсіюють" увагу, адже створені для того, аби відволікати людей.

Хайдт стверджує, що проблеми з концентрацією можуть негативно впливати на ваше особисте та професійне життя, ускладнюючи підтримку особистих зв'язків та зосередження на робочих завданнях.

Проте дослідження показали, що соціальний розвиток може страждати, якщо діти та підлітки залежать від соцмереж замість того, аби спілкуватися особисто.

Тому Хайдт порадив відновити свою здатність зосереджуватися та намагатися менше користуватися телефоном. Також він рекомендує залучити до цього друзів та членів сім'ї, аби вони спробували провести такий експеримент разом з вами.

"Якщо вам вдасться залучити трьох родичів або трьох друзів для спільної роботи над цією метою, ваші шанси на подолання звички значно зростуть, і ви зможете краще зосередитися. Я б порадив спробувати утриматися [від соціальних додатків] протягом місяця, якщо це здійсненно," - зазначив Хайдт.

Психолог додав, якщо вам хочеться взяти телефон, то одразу подумайте про те, чим його можна замінити. Замість того, аби сидіти в соцмережах, можна почитати, пописати в щоденнику, подивитися фільм або ж вийти на вулицю.

Гарвардський психіатр і мозковий дослідник Шріні Піллай радить використовувати музику для поліпшення концентрації. Він зазначає, що, незважаючи на те, що це може виглядати парадоксально, музика може виявитися корисною у цьому процесі.

"Музика може по-різному впливати на здатність мозку до концентрації. Один із шляхів цього впливу полягає в зниженні рівня стресу та кортизолу, що сприяє безперебійному функціонуванню зон уваги в мозку", - зазначив Піллай.

Раніше експерти в галузі психології поділилися простим методом, який допоможе знизити рівень стресу всього за 5 хвилин. За їхніми словами, коли людина проводить час на свіжому повітрі, її емоційна напруга та біологічні показники стресу зменшуються. Отже, перебування на природі може значно полегшити стресові стани.

Психолог також вказала на найпоширенішу помилку у стосунках, що може призвести до зради. Вона підкреслила, що невірність не завжди свідчить про глибокі проблеми у парі.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.