П'ять експозицій, які неодмінно слід побачити у грудні.
Серед багатьох виставкових ініціатив у Львові ми хочемо звернути вашу увагу на п’ять, які варто побачити. Різноманітність стилів, жанрів та художніх концепцій створює яскраву палітру культурного життя міста. І, звичайно, не забувайте, що це лише частина всіх цікавих експозицій, які можна відвідати.
Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій", до 5 січня, на головному фото
зображення ЦІМ Муркурій
В рамках виставки "Театр абсурду" експонується творчість українського художника Олега Мінька. Це перша спроба втілити художні концепції митця у тривимірному форматі театральних сценографій.
В рамках експозиції "Театр абсурду" були представлені роботи останнього періоду творчості Олега Мінька з колекції ЦІММу, що охоплюють час між 1997 і 2013 роками. Ця збірка втілює суперечливість тогочасної реальності, де людство одночасно створювало шедеври та стикалося з трагедіями. Сучасні війни, екологічні катастрофи та інші глобальні виклики лише посилюють відчуття наростаючого абсурду в нашому житті.
Особливість виставки є те, що малярські задуми митця уперше перевели у 3D-формат театральних декорацій. Сучасні українські митці Олександр Коваль та Христина Савицька створили інтерактивні інсталяції, у яких твори Олега Мінька "ожили".
В рамках виставки "Театр абсурду" відбудеться ряд заходів, серед яких дискусія, театральні читання та вистава за п'єсою Семюела Бекета "Чекаючи на Ґодо", яка пройде у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса 21 грудня.
Виставка живопису Володимира Богуславського пропонує вам зануритися у споглядальний та відсторонений світ львівського художника, де пейзажі та натюрморти набувають життя через витончені форми і неспішні композиційні рішення. Творіння Богуславського знаходяться в ідеальному балансі між простотою та внутрішньою енергією, а геометричні та декоративні деталі надають його роботам глибини, уникаючи суворих шаблонів. Його фігуративний стиль, який межує з абстракцією, передає гармонію та тишу, властиві як міському середовищу, так і природі. Митець досліджує міфологію міста та містичність його дахів, будинків і об'єктів, залишаючи глядачеві можливість відчути чистоту існування, звільнену від повсякденних турбот.
Муніципальний мистецький центр, до 1 січня 2025
зображення Муніципального культурного центру
Виставка Антона Худо, яку курирує Стіна Лєек, під назвою "РУЇНИ" прагне дати відповідь на запитання: Хто ми є насправді? Чи маємо значення в історії, чи лише розсіяні частки? Чи зможуть нас віднайти майбутні покоління? Чи збережуть наш образ у пам’яті так, як це зробили попередні?
Історія співпраці двох художників розпочалася влітку 2023 року, коли Антон перебував на мистецькій резиденції в центрі друку та паперового мистецтва TYPA в Тарту, Естонія. Там він також співпрацював із спільнотою альтернативного мистецтва Ajuokse. Стіна Лєек, директорка резиденції TYPA, координатора та засновниця Ajuokse, сприяла обом проєктам, тож вони з Антоном налагодили професійну співпрацю. Сьогодні ця співдія реалізується у виставці "РУЇНИ" в Муніципальному мистецькому центрі.
Антон Худо відомий насамперед своїм вуличним мистецтвом, виставка "РУЇНИ" розглядає більш особисту художню емоцію. Починаючи від деталізованих ілюстрацій кульковою ручкою до творів мистецтва, що експериментують із шаруванням і текстурою, Худо зберігає виразний візуальний стиль, який залишається впізнаваним на різних медіа.
Виставка презентує колекцію ілюстрацій, які були створені під час мистецької резиденції в центрі TYPA в Тарту, Естонія, у 2023 році. Ця серія творів підкреслює творчий зв'язок між містами-побратимами — Тарту та Львовом.
"Зелений диван", до 5 січня 2025 року.
Галерея зображень "Зелений диван"
У галереї "Зелена канапа" відкрилась традиційна Різдвяна виставка. Цьогоріч у ній взяло участь 47 митців з України (у першій виставці, що відбулась у 2011 році митців було семеро).
На експозиції представлені живописні роботи, графічні твори, скульптури, керамічні вироби, ляльки та багато інших арт-об'єктів. Всі ці твори об'єднує спільна тема та емоційний настрій. Відвідувачі мають можливість придбати вподобані експонати.
Виставка під назвою "І де я?" є запрошенням до вільної інтерпретації і саморефлексії, де важливий сам процес творчості, ніж його результат. У центрі експозиції - не готова картина, а чисте полотно, яке художник малюватиме протягом виставки, слідуючи лише імпульсу, без заздалегідь підготовленого ескізу.
Інші твори в експозиції демонструють еволюцію творчості та стилю митця, підкреслюючи безперервний процес трансформації мистецтва, який відбиває зміни в самому художнику. Відсутність назв на картинах відкриває перед глядачами можливість для індивідуальних трактувань, дозволяючи кожному знайти у творах щось особисте та унікальне.