Скасування зустрічі в Лондоні, Трамп чинить тиск на Зеленського, Тігіпко стає власником банку – основні новини 23 квітня.
Сьогодні світ очікував на новий раунд переговорів у Лондоні між США, Україною та Європою щодо мирного врегулювання конфлікту з Росією. За інформацією ЗМІ, запропоновані умови виглядали більш сприятливими для Москви, ніж для Києва. Однак обговорення на рівні міністрів закордонних справ було відкладено через відмову держсекретаря США Марко Рубіо прибути до столиці Великої Британії. Офіційно це пояснюють "логістичними проблемами та зайнятістю в розкладі", однак неофіційно багато пов'язують це з недавньою заявою Володимира Зеленського про те, що Україна ніколи не визнає Крим частиною Росії. Дональд Трамп також висловив свою критику, зазначивши, що такі заяви можуть зашкодити мирним переговорам і насправді не мають відношення до поточних обговорень, адже ніхто не вимагає від українського президента визнавати Крим російським. Трамп додав, що Зеленський має зробити вибір між миром і продовженням війни, що може призвести до втрат для країни протягом наступних трьох років.
В свою чергу віце-президент Джей Ді Венс ще раз повторив, що США вийдуть з переговорів, якщо їх пропозицію відхилять.
Європейські країни, схоже, мають критичне ставлення до американської ініціативи. Наприклад, у команді Емануеля Макрона вважають, що будь-яка мирна угода повинна базуватися на принципі «поваги до територіальної цілісності України». Найімовірніше, до кінця квітня ситуація розвиватиметься за одним з трьох можливих сценаріїв. Або Київ буде переконаний прийняти "план Трампа", або США вийдуть з переговорів, звинувативши в їхньому провалі саме Україну, або ж США готові до доопрацювання своїх пропозицій, проти чого вже може виступити Росія.
РФ продовжує свої повітряні атаки на українські міста. Сьогодні ворог атакував Полтаву, Київщину та Херсон. Є постраждалі. Плюс окремо варто відмітити обстріл в Марганці автобуса з працівниками одного із підприємств, внаслідок цього постраждало 49 людей.
ЗСУ ж змогло атакувати завод в Татарстані з виробництва дроні, що знаходиться за 1 тис км. Від українського кордону.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук знову підтвердив, що парламент не має наміру обговорювати зменшення віку призову (на даний момент 25 років) і навряд чи звернеться до цього питання в майбутньому.
Міністерство оборони оновило додаток "Резерв+", додавши нові можливості, серед яких покращений обмін даними з реєстром військовозобов'язаних "Оберіг".
Деякі народні обранці, вочевидь, відчувають брак зайнятості та занепад душевних сил. Адже пояснити певні їхні законодавчі ініціативи вкрай складно. Наприклад, пропозиція запровадити адміністративні покарання для підлітків за споживання енергетичних напоїв виглядає особливо дивною. Згідно з цим проектом, за дітей віком 14-16 років відповідальність (оплата штрафу або виконання суспільних робіт) несе батьківська сторона. Хоча навряд чи парламент підтримає таку ідею, очевидно, що депутати могли б витратити свій час на більш конструктивні справи, ніж створення таких законопроєктів.
Національний банк України дав зелене світло Сергію Тигіпко на придбання "Ідея Банк", що належить польській компанії. Деталі угоди, включаючи її фінансові аспекти, не були оприлюднені. Наразі Тигіпко володіє двома банками в Україні — ТАСкомбанком та "Універсал Банк", на базі якого функціонує Monobank.
Федеральний суд у Вашингтоні виніс ухвалу, що зобов'язує адміністрацію Дональда Трампа поновити роботу "Голосу Америки" та декількох його пов'язаних мовників, а також повернути на роботу звільнених співробітників, які були звільнені в березні. Проте, існує ймовірність, що Білий Дім не буде негайно виконувати це рішення, оскільки в подальшому можуть бути подані апеляції. Це питання є дуже важливим для Трампа.
На фоні значного падіння акцій Tesla, які втратили більше 600 мільярдів доларів капіталізації, Ілон Маск ухвалив рішення зменшити свій час, присвячений Департаменту ефективності уряду (DOGE), і зосередитися на розвитку власного бізнесу. Він зазначив, що продовжить підтримувати президента в рамках DOGE, але працюватиме там лише один-два дні на тиждень або "стільки, скільки забажає президент". Це може бути сприйнято як непряма підготовка до його відходу з цієї посади.
Після кончини Папи Римського Франциска, глядачі стрімінгових платформ виявили значний інтерес до фільмів, що висвітлюють теми католицької церкви. Особливо виділяються драма "Конклав" з Рейфом Файнсом та Стенлі Туччі, а також стрічка "Папи" на Netflix, в якій Джонатан Прайс виконав роль Франциска, а Ентоні Гопкінс — Бенедикта XVI. За даними 20 і 21 квітня, "Конклав" отримав майже 7 мільйонів хвилин переглядів, що стало на 283% більше у порівнянні з попередніми днями. Фільм "Папа" режисера Фернанду Мейрелліша також зазнав значного зростання популярності, з показниками переглядів, які зросли на 417% за два дні. 20 квітня глядачі витратили на його перегляд 290 тисяч хвилин, а вже 21 квітня ця цифра досягла 1,5 мільйона.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.