Ставши справжнім явищем: чому мандрівники вирушають до Риму, аби побачити звичайне дзеркало.

Посеред церкви Святого Ігнатія у Римі розміщене дзеркало, яке привертає увагу туристів з усього світу. Проте причина його популярності ховається на стелі церкви.

Церква Святого Ігнатія у Римі стала несподіваною точкою уваги для туристів, які прагнуть зробити незвичне фото дзеркала. Дзеркало, розміщене так, щоб показати стелю, прикрашену складними розписами, стало феноменом, що привертає увагу відвідувачів з усього світу, пише Phys.org.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Стеля церкви Святого Ігнатія Лойоли, розписана Андреа Поццо між 1688 і 1694 роками, є яскравим прикладом ілюзіоністського мистецтва. У центрі композиції святий Ігнатій возноситься на небеса, оточений образами ангелів, святих та алегоріями місіонерської діяльності єзуїтів по всьому світу. Оптична ілюзія створює відчуття безмежного простору небес.

Творіння Поццо демонструє застосування лінійної перспективи — техніки, що дозволяє створювати враження глибини на двовимірних поверхнях. Цей метод був детально описаний у його книзі "Правила та приклади перспективи".

Щоб досягти цього ефекту, Поццо спочатку створив малюнок на папері, розділеному на квадрати та спроєктував його на вигнуту стелю. Завдяки цьому він створив ілюзію глибини, яку найкраще спостерігати з центральної точки огляду, де власне і розміщено дзеркало.

Захоплення оптичними ілюзіями у XVII столітті йшло паралельно з прогресом у розумінні бачення, включаючи революційні теорії Йоганна Кеплера та Рене Декарта. Ці відкриття вплинули на таких художників, як Поццо, які використовували свої знання про світло і перспективу для створення візуальних ефектів.

Окрім своїх художніх і наукових аспектів, стеля також виконувала духовну функцію. Єзуїти вважали, що дива мають здатність трансформувати свідомість і підштовхувати до релігійної відданості. Дизайн Поццо був задуманий так, щоб викликати захоплення та наближати глядача до божественного.

Врешті-решт, церква Святого Ігнатія спонукає нас замислитися про взаємозв'язок між мистецтвом, наукою та нашим сприйняттям, підкреслюючи як можливості, так і межі того, що ми здатні спостерігати. У часі, коли цифрові ілюзії заполонюють наше життя, цей вічний шедевр продовжує вражати та надихати.

Раніше Фокус писав про втрачену резиденцію царя Давида, яку вдалося виявити археологам.

А також ми розповідали про "носорога" під трасою. Дослідники виявили 750-кілограмову труну римської епохи.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.