Театральний фестиваль ГРА розпочинає прийом заявок і анонсує нову номінацію!

Цю інформацію оприлюднили в пресцентрі фестивалю.

16 січня розпочинається прийом заявок на всеукраїнський театральний фестиваль-премію "ГРА", що організований Національною спілкою театральних діячів України (НСТДУ).

"ГРА" має особливу важливість для України, особливо в цей складний час війни. Театр завжди був і залишається центром культурного життя, місцем, де ми можемо знайти натхнення, силу та надію. Ми переконані, що мистецтво володіє унікальною здатністю об'єднувати людей, піднімати дух і допомагати нам долати труднощі, з якими стикаємося, а також сприяти зміцненню національної ідентичності", - підкреслив директор фестивалю-премії Богдан Струтинський.

Заявки можуть подавати професійні театральні трупи та культурні установи з різними формами власності, а також громадські організації, діяльність яких безпосередньо стосується театрального мистецтва. Кожен заявник має можливість представити на нагороду лише одну прем'єру, що відбулася в 2024 році.

Організатори підкреслили, що, враховуючи військову агресію з боку Росії та її вплив на культурну сферу, заявки, які створені мовою агресора або засновані на творах авторів з цієї країни, не будуть прийматися. Також не допускаються до участі творчі колективи, до складу яких входять представники Росії чи особи з інших країн, які не висловили чітку позицію щодо конфлікту між Росією та Україною.

Фото: надане пресслужбою фестивалю-премії "ГРА"

Склад експертної ради сьомого фестивалю-премії складається з десяти українських спеціалістів у галузі театру, музики, перформативного мистецтва та хореографії, які представляють чотири міста України. До їх числа входять Андрій Бондаренко, Ганна Веселовська, Ірина Зубченко, Лілія Козинко, Роман Лаврентій, Людмила Олтаржевська, Яна Партола, Юлія Рахно, Єлизавета Сіренко та Ганна Шерман. Ці експерти будуть відповідальні за перегляд усіх поданих заявок і формування лонг- і шортлістів конкурсу "ГРИ". Оцінку виставам з шортліста та вибір переможців здійснить міжнародне журі.

Лауреатів буде обрано в семи основних категоріях: "Найкраща драматична постановка на великій сцені"; "Найкраща вистава для дітей, підлітків та сімейного перегляду"; "Найкраща музична програма в жанрах опери, оперети та мюзиклу"; "Найкраща танцювальна вистава та фізичний театр"; "Найкраща камерна драматична постановка (до 150 глядачів)"; "Найкраща вистава, що поєднує різні мистецькі жанри та перформативні форми"; а також спеціальна номінація: "Найкраща вистава-рефлексія на події російсько-української війни".

Окрім того, в семи окремих категоріях нагороди: "За видатну акторську роботу жінки"; "За видатну акторську роботу чоловіки"; "За вишукану режисерську майстерність"; "За найкраще сценічне оформлення"; "За найкраще хореографічне виконання вистави"; "За найкраще музичне оформлення вистави"; "За найкращий сучасний драматургічний текст (для українського драматурга/драматургині або колективу авторів)".

Подання заявок триватиме до 10 березня 2025 року. Процес відбору учасників проходитиме у три стадії: до 27 березня буде створено лонгліст, до середини липня – шортліст, а на третьому етапі відбудеться показ вистав у містах, вибраних оргкомітетом, після чого міжнародне журі визначить переможців до кінця листопада.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.