Численні художники закликають до скасування аукціону, на якому виставлено твори, створені штучним інтелектом.

Аукціонний дім Christie's повідомляє, що твори, які виставляються на аукціон, були створені за допомогою моделі, навченої на інформації про художників, що беруть участь у торгах.

Понад 5000 людей закликають скасувати нью-йоркський розпродаж робіт мистецтва, створених штучним інтелектом в аукціонному домі Christie's. У відкритому письмі до Christie's автори зазначають, що моделі машинного навчання, на основі яких створюються мистецькі твори, можуть використовувати роботи, захищені авторським правом. Про це повідомляє The Art Newspaper.

"Augmented Intelligence - це революційний аукціон, який підкреслює широту та якість мистецтва ШІ. Розпродаж включає в себе чудові роботи деяких найбільш інноваційних умів -- від ранніх піонерів штучного інтелекту 1960-х років, таких як Гарольд Коен, до сучасних художників, таких як Рефік Анадол, Піндар Ван Арман, Холлі Херднон і Мет Драйхусрт, Олександр Ребен, Клер Сільвер, Саша Стайлз та інші", - пише Christie's на своїй офіційній сторінці.

Торгівельний процес стартує 20 лютого і продовжиться до 5 березня.

Після того, як було опубліковано анонс майбутнього аукціону, наступного дня почали активно розповсюджуватися листи з вимогою скасувати розпродаж. Автори цього звернення стверджують, що багато з творів мистецтва, які планує представити Christie's, були створені з використанням моделей штучного інтелекту, таких як Midjourney або DALL-E, які навчаються на роботах інших митців без будь-якого дозволу чи компенсації за використання їхніх творів.

"Ваша підтримка цих моделей і людей, які їх використовують, винагороджує та додатково стимулює масові крадіжки робіт митців з боку компаній зі штучним інтелектом", - зазначають автори у листі.

На даний момент петиція про скасування розпродажу в Christie's отримала 5,416 підписів. У відповідь на цю ініціативу, представник Christie's зазначив, що художники, які беруть участь в аукціоні, мають визнані міждисциплінарні практики в мистецтві.

"Роботи на цьому аукціоні використовують штучний інтелект для покращення своїх робіт, і в більшості випадків штучний інтелект використовується контрольовано з даними, навченими на основі власних даних художників", - розповів представник аукціонного дому.

На розпродажі представлений витвір Рефіка Анадола, що належить до серії "Машинні галюцинації" — колекції картин, створених за допомогою моделі, навченої на зображеннях, отриманих від Mars Reconnaissance Orbiter NASA. Очікувана ціна на аукціоні варіюється від 150 000 до 200 000 доларів.

На аукціоні також представлено "Безіменний малюнок робота" авторства Олександра Ребена, який інтегрує генеративний штучний інтелект та живе виконання. Це акрилове полотно розміром 10x12 футів еволюціонує з часом: кожного разу, коли хтось робить ставку, ШІ додає нові елементи до композиції. Орієнтовна вартість цього твору коливається від 100 доларів до 1,7 мільйона доларів.

Один з художників, а також автор The Art Newspaper, Сарп Керем Явуз, зазначає, що твори, створені штучним інтелектом, є результатом поєднання мільйонів інших робіт. У зв'язку з цим жоден художник не може претендувати на те, що якийсь конкретний елемент у картині, створеній ШІ, є його власністю.

Нагадаємо, на глобальному саміті в Парижі 73 країни та організації, серед яких Україна, Німеччина, Єврокомісія (ЄК) та Рада Європи, підписали міжнародну угоду щодо штучного інтелекту (ШІ). Угода передбачає "відкритий", "інклюзивний" та "етичний" підхід до розвитку технології ШІ. Велика Британія та США не підписали цей документ.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.