Трамп має намір розпочати видобуток критично важливих мінералів на морському дні в рамках протистояння Китаю, повідомляє FT.
Його команда вже працює над підготовкою відповідного розпорядження.
Команда президента США Дональда Трампа розробляє указ, який дозволить формувати запаси металів, видобутих з дна Тихого океану. Це ініціатива спрямована на те, щоб протистояти пануванню Китаю у сферах постачання батарей та рідкоземельних елементів.
Конкреції (мінеральні утворення) розміром з картоплину, що утворюються під високим тиском за мільйони років, містять нікель, кобальт, мідь і марганець, які використовуються в батареях, електропроводці та озброєнні, а також сліди рідкоземельних елементів, пише Financial Times.
Згідно з новими даними, Сполучені Штати намагаються досягти незалежності у постачанні життєво важливих мінералів. Крім того, адміністрація Трампа продовжує тиснути на Україну для укладення угоди про корисні копалини, а також висловлює загрози щодо захоплення Гренландії та анексії Канади.
Екс-начальник штабу Ради нацбезпеки за першого президентства Трампа Александр Грей заявив, що Білому дому логічно зосередитися на видобутку на морському дні, оскільки Китай дедалі частіше розглядає глибоководні райони як "передову в економічному та військовому суперництві зі США".
"Як і у випадку із суднобудуванням і критично важливими мінералами загалом, вкрай важливо зосередити зусилля уряду США на найуразливіших напрямках перед обличчям амбіцій КНР", - додав він.
Формування стратегічного резерву поліметалевих конкрецій, що знаходяться на дні океану, стане важливим кроком для США у боротьбі за лідерство з Китаєм в освоєнні ресурсів Тихоокеанського регіону.
На минулому тижні Пекін запровадив нові обмеження на експорт певних рідкоземельних елементів, знову застосовуючи ці метали як інструмент економічного тиску. Формування такого резерву розглядається як складова більш масштабної ініціативи, спрямованої на пришвидшення процесу розгляду заявок на видобуток морських ресурсів відповідно до американського законодавства та створення внутрішніх потужностей для переробки конкрецій.
Згідно з намірами, запаси повинні "гарантувати наявність значних обсягів [сировини] на території США, які будуть готові до використання в майбутньому" — у разі конфлікту з Китаєм, що може призвести до обмеження імпорту металів і рідкоземельних елементів, повідомляють засоби масової інформації.
Проте, журналісти зауважують, що під час президентства Трампа Сполучені Штати майже не були залучені до міжнародних дискусій щодо видобутку ресурсів з морського дна. США не підписали Конвенцію ООН з морського права 1982 року, яка стала правовою основою для таких дій. Нещодавні переговори в Міжнародному органі з морського дна (ISA), що проходили минулого місяця на Ямайці, завершилися без досягнення угоди щодо старту видобутку в міжнародних водах, оскільки багато країн продовжують виступати за введення мораторію на цю діяльність.
Опоненти видобутку вважають, що цей процес може негативно вплинути на малознайомі організми, які проживають на глибині декількох кілометрів, серед яких є корали та білі восьминоги.
Раніше УНІАН інформував, що республіканці вбачили в рішенні Трампа про мит позитивний результат. Законодавці від Республіканської партії позитивно оцінили даний крок Трампа. Спікер Палати представників Майк Джонсон охарактеризував "перерву" в митному регулюванні як "вміння укладати угоди".
Також з’явилася інформація, що Трамп виключає смартфони та комп’ютери, навіть з Китаю, з-під дії мит. Від високих тарифів звільняються такі пристрої, як смартфони, ноутбуки, жорсткі диски, комп’ютерні процесори та карти пам’яті.