"Tytanovi" відкрили культурно-мистецький центр, присвячений ветеранам.
Спеціалісти з реабілітаційного центру "Tytanovi" постійно працюють над пошуком нових способів соціалізації українських ветеранів. Нещодавно вони запустили унікальну ініціативу - перший в Україні культурно-мистецький центр для військових. Про різноманітні заходи, які очікують на відвідувачів, розповідає Анатолій Журавльов.
Від мистецьких подій до спортивних активностей.
У цьому місці для наших героїв, які отримали поранення під час захисту України, організовано безліч заходів. Чотириногі друзі також не випадкові гості — вони беруть участь у сеансах каністерапії.
Марина Прокопенко, директорка кінологічного центру INNIKOS:
Ми завжди з радістю зустрічаємо гостей, адже собаки займають особливе місце в наших серцях, і хлопці щасливі, коли приїжджають. Коли ми приходимо, забираємо з собою одного з чотирилапих, і всі запитують: "А де ж інші собаки?" Каністерапія сьогодні є надзвичайно ефективним інструментом для психологів і реабілітологів, що дозволяє нашим хлопцям швидше адаптуватися, відновитися і знайти свої внутрішні ресурси.
Це лише фрагмент того, що можна знайти в Україні в першому культурно-мистецькому центрі для ветеранів "Tytanovi". Ідея його створення належить реабілітологам, які займаються протезуванням військових.
В'ячеслав Запорожець – ініціатор і лідер протезно-реабілітаційного центру "Tytanovi".
Сучасні технології дозволяють протезувати практично кожного - пройти курс реабілітації та адаптації. Але що відбувається далі? Ми поєднуємо фізичну реабілітацію з культурно-мистецькою діяльністю. Наприклад, наш реабілітаційний зал розташований поряд з культурно-мистецьким центром. Ветерани, які приходять до нас для налаштування або обслуговування протезів, мають можливість тренуватися, а також насолоджуватися звуками співу та живопису з п'яти творчих студій. Це новий підхід до реабілітації, який відкриває додаткові горизонти.
У формуванні цього простору взяли участь благодійники.
Матьйо-Марі Арден, громадянин Франції, голова благодійного фонду Solidarity:
Отже, ти пройшов реабілітацію і тепер знаходишся на етапі реадаптації, але тобі потрібно знайти своє місце в суспільстві. Ми усвідомлюємо, що це може бути складним завданням, і що шлях не буде легким. Саме тому тут пропонують цікаве рішення, яке, на мою думку, обов'язково стане ефективним.
Схоже, що це дійсно приносить результати. Руслан - один із відвідувачів нового центру для ветеранів. Він зазначає, що тут завжди знайдеться тема для обговорення з товаришами по службі, а також можливість зустріти багато цікавих особистостей.
Руслан Гурський, солдат Збройних сил України:
Завдяки "Титановим" тут є безліч спонсорів, я мав можливість піднятися на Говерлу та активно спускатися на каяках. Впевнений, що це місце стане платформою для зустрічей спонсорів, формування команда для подорожей, а також для музичних і творчих ініціатив - це дуже захоплююче. Вірю, що все це буде розвиватися, адже важливий людський аспект. Для нас, військових, найголовніше - зібратися, зустрітися з активними людьми та генерувати нові ідеї.
Коворкінг, музичні вечори, консультації, мініконференції, арттерапевтичні сесії та освітні програми – усе це допоможе ветеранам та ветераночкам знову знайти своє місце в професійному та соціальному середовищі, впевнені засновники центру.
В'ячеслав Запорожець – ініціатор і лідер протезно-реабілітаційного центру "Tytanovi".
Мабуть, ще крутіша місія - це комунікація суспільства з ветеранами. Ми відкриті. Суспільство бачить, як тренуються ветерани, як вони співають. Ми були відкриті десь два тижні - у нас вже є безкоштовний барбершоп для ветеранів, ми створюємо бібліотеку, є жіночка Вікторія, яка виготовляє посуд із глини. Вона мала тут виставку, і сама запропонувала: "Давайте позаймаємося".
Добродійники запевняють, що завжди раді новим учасникам, які бажають приєднатися до діяльності ветеранського хабу. Вони також обіцяють, що для ветеранів та ветеранок буде підготовлений насичений графік заходів.