У Берліні стартувала діяльність нової німецько-української асоціації.

Офіційна церемонія відкриття Німецько-українського товариства - За нашу і вашу свободу e.V (DUG) відбулася в п’ятницю, про що повідомляє кореспондент Укрінформу.

Створення Німецько-українського товариства – "За нашу і вашу свободу" e.V. є значущим етапом у зміцненні стратегічного партнерства між Україною та Німеччиною на різних рівнях. У нас існує безліч цілей, проте одним із найважливіших напрямків є прагнення привнести нові знання в обговорення тем, пов'язаних з Україною. На даний момент дискурс практично не змінюється, і це потребує корекції, - підкреслила президент товариства Людмила Мельник під час інтерв'ю з агентством.

За її словами, в умовах російської загарбницької війни вкрай важливо розширювати платформи для німецько-українського діалогу в галузі політики, науки, громадянського суспільства та культури. У ФРН існує чимало німецько-українських товариств, але переважна більшість з них працюють у гуманітарній, культурній, освітній сферах. Тож в ініціаторів склалося враження, що бракує організації, яка б мала дотичність і до політичного життя.

Мельник підкреслила, що часто обговорюється питання німецької відповідальності за історичні події, і що Федеральна Республіка Німеччина повинна підтримувати Україну, враховуючи цю обставину.

"На наш погляд, Німеччина сьогодні має ключову роль у формуванні майбутнього, захисті нашої та вашої свободи, і здатна впливати на поточну ситуацію. Ми також переконані, що співпраця між Україною та Німеччиною здатна сприяти досягненню справедливого миру в Україні та стійкого миру для всієї Європи", - зазначила президентка товариства.

Нову організацію вітали посол України в Німеччині Олексій Макеєв, який висловив сподівання, що голос української громади в Німеччині та Європі стане ще більш виразним. Депутат Бундестагу та голова міжпарламентської групи дружби з Україною Робін Вагенер підкреслив, що його країна повинна перебороти страх, який він охарактеризував як "метод, притаманний мафії путіна", і взяти на себе більшу відповідальність у питанні підтримки України.

На церемонії відкриття пройшла перша панельна дискусія, в якій взяли участь перекладачка та видавчиня Катерина Міщенко, професор історії Андрій Портнов, а також політолог і фахівець з питань безпеки Ніко Ланге.

Подію оздоблювали мелодії від Trio4Ukraine та Юрія Гуржія.

Ідея заснування товариства виникла ще минулого року, проте реєстраційний процес затягнувся. Незважаючи на це, багато людей почали приєднуватися до ініціативи ще до отримання офіційного статусу. Сьогодні товариство налічує більш ніж 100 учасників та активно представлено в інтернет-просторі. Керівництво DUG сподівається, що в майбутньому осередки товариства з'являться в різних федеральних землях.

Слід зазначити, що заснування нового німецько-українського товариства стало можливим завдяки підтримці Інституту закордонних відносин e.V. (ifa) та фінансуванню Міністерства закордонних справ Німеччини.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.