У храмі в Італії виявили фреску, яка містить незвичайний елемент, пов'язаний з ісламом | УНН
У Феррарі була знайдена фреска з XIII століття, яка зображує християнський вівтар, прикритий ісламською завісою. Ця знахідка підтверджує, що в середньовічних християнських храмах використовувався ісламський текстиль.
У середньовіччі християнські храми, ймовірно, застосовували ісламські вишивані матеріали для оформлення головних вівтарів. Цю інформацію підтверджує фреска 13-го століття, яка була знову виявлена у Феррарі, Італія.
Цю інформацію повідомляє УНН, посилаючись на 30science та The Burlington Magazine.
Група археологічних експертів під керівництвом Федеріки Гіганте провела дослідження фрески XIII століття, знайденої у Феррарі, в бенедиктинському монастирі Сан-Антоніо в Полезіне, Італія. Виявилося, що на цій фресці зображено вівтар, прикритий ісламською завісою - це значне відкриття, яке, на думку фахівців, підкреслює важливу роль ісламського мистецтва в контексті середньовічного християнства.
Автори вважають, що ця фреска, що налічує 700 років, є неповторним зразком, який зберігся до нашого часу, надаючи важливі свідчення про маловідому християнську традицію.
Яскраво забарвлений оригінальний намет, вкритий коштовностями, міг бути дипломатичним подарунком від мусульманського лідера або трофеєм, захопленим на полі бою.
Дослідження, проведене Джіганте та опубліковане сьогодні в журналі The Burlington Magazine, вказує на те, що Папа Інокентій IV, який передав кілька цінних тканин бенедиктинському монастирю Сан-Антоніо в Полезіне, Феррара, де була створена фреска, міг також подарувати саме цей намет.
Ісламський текстиль асоціювався зі Святою Землею, звідки паломники та хрестоносці привозили найцінніші ісламські тканини. Вони вважали, що мистецька спадкоємність існувала з часів Христа, тому їх використання в християнському контексті було більш ніж виправданим. Християни в середньовічній Європі захоплювалися ісламським мистецтвом, не усвідомлюючи цього повністю