У минулі часи українці, які мали зв'язок із культурою та навчанням, отримували такі прізвища. Чи можете ви знайти своє серед них?

Які давні українські прізвища мають корені, пов'язані з освітою та мистецтвом, розкриває РБК-Україна (проект Styler), посилаючись на дослідження мовознавця Юліана Редька під назвою "Сучасні українські прізвища".

В Україні прізвища часто відображають професії, особистісні характеристики або географічне походження. Однак існують також такі, які розповідають про освітні та культурні зв'язки перших осіб, які носили ці імена.

А також Шкільний, Школун, Школьний. Ці прізвища пов'язані зі школою. Вони могли належати як вчителям, так і учням або навіть сторожам при навчальних закладах.

Мистецькі корені цих прізвищ говорять самі за себе - такі прізвища давали художникам, які малюють. Особливо цікаве походження "Богомаз", яке могло виникнути як жартівлива назва іконописця.

Прізвище "Співак" вказує на професію виконавця пісень, тоді як "Швець" часто використовувалося для позначення церковних псаломщиків, надаючи їм особливого статусу.

Ці прізвища походять від слова "регент" - керівник церковного хору. У давнину музичні керівники мали значний статус у спільнотах.

Його походження сягає в далеке минуле, коли існували артисти-скоморохи. Однак з плином часу це прізвище могло стати асоційованим із мешканцями сіл, які носили назву Скоморохи.

Прізвища Музичка, Музичук та їхні різновиди свідчать про наявність музичного дару або професії, що стосувалася музики. Особливо популярним було прізвище "Музика" та його похідні. Що стосується прізвища "Гудак", то це лемківський термін, який також виник внаслідок зв'язку з музичними інструментами.

Ці прізвища, як правило, носили іронічний відтінок і були пов'язані з музикантами, які мали суперечливу репутацію.

Чимало прізвищ має своє коріння в назвах музичних інструментів, на яких виконували свої твори музиканти, таких як скрипка, цимбали та дуда. Від цих термінів виникло безліч похідних форм: Скрипнюк, Скрип'юк, Скрипичайко, Цимбаліст, Цимбалістий, Цимбалюк, Цимбалко.

А ще "Басистий" - той, хто грав на контрабасі. Але таких музик у давнину частіше називали просто "Бас" (Баса, Басенко, Басюк).

Походження назви може бути пов'язане з музикантом, що виконував мелодії на дуді. Здається, що дуда колись була широко вживаним музичним інструментом, оскільки подібні прізвища збереглися до наших днів.

Пов'язані з українською культурою, ці прізвища належали тим, хто грав на кобзі чи бандурі.

Прізвище вказувало на музикантів, які входили до оркестрів або капелій народних інструментів. І прізвище записано у Хмельницькій області.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.