У Гарвардському університеті відкрили експозицію, яка присвячена репресованим та загиблим українським науковцям.

Основною метою виставки "Freedom in the Equation" є демонстрація наукового потенціалу України, який було загублено через російські геноцидні агресії, а також підкреслення важливого внеску українських науковців у світову науку, який тривалий час залишався поза увагою міжнародної спільноти.

"Чому в України досі немає Нобелівських лауреатів серед науковців?" -- це питання часто лунає в академічних колах за кордоном, використовує його й антиукраїнська пропаганда. Виставка Freedom in the equation дає відповідь на це питання: їх вбила Росія.

Для цієї виставки Ніклас Елмехед, офіційний художник Нобелівської премії, створив портрети десяти видатних українських науковців, які були репресовані або загинули в різні часи. Серед них — біологиня Валентина Радзимовська, яка була арештована в СРСР, та біофізик Біжан Шаропов, що загинув на фронті, служачи у Збройних силах України. Текстова частина виставки була підготована Олею Павлишин, головною редакторкою науково-популярного медіа "Куншт", у співпраці з інтернет-ресурсом "Моя наука" та ініціативою "Українські вчені на війні". Витвори для експозиції обрали Олексій Болдирєв, молекулярний біолог і засновник "Мої науки", та Христина Семерин, літературознавиця і публіцистка.

Серед назв:

Григорій Левитський — відомий цитогенетик та ботанік.

Валентина Радзимовська — фахівець у галузі біології.

Володимир Правдич-Немінський — вчений у галузі нейрофізіології.

Михайло Кравчук — видатний математик та творець української школи в галузі конструювання ракетної та космічної техніки.

Лев Шубников, спеціаліст у галузі фізики низьких температур.

Володимир Колкунов — агроном з науковим ступенем, спеціаліст у галузі селекції рослин.

- Ганна Закревська, геологиня;

- Біжан Шаропов, біолог, популяризатор науки;

Василь Кладько, науковець у галузі фізики.

Людмила Шевцова – фахівець у галузі біології.

"Українські вчені, зображені на портретах, створених офіційним художником Нобелівського комітету, ніколи не зможуть отримати Нобелівську премію. Найочевидніша причина цього полягає в тому, що їхні життя були обірвані до того, як вони змогли повною мірою реалізувати свій потенціал. Хоча немає спеціального терміна для вбивства науковців чи інтелектуалів, цей злочин, вчинений більшовицьким та російським режимами, повинен бути визнаний і покараний, незалежно від наявності юридичного визначення", - підкреслив директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій.

Виставка проходитиме з 10 лютого по 10 березня в Harvard Science Centre, розташованому за адресою 1 Oxford St, Cambridge, MA. Експозиція буде представлена на мистецькій стіні центру (Art Wall).

Виставка буде доповнена кураторськими екскурсіями, які організовані у співпраці з Українським науковим інститутом при Гарвардському університеті.

Freedom in the equation створена в межах проєкту Science at Risk за підтримки науково-популярного медіа "Куншт" і Фундації ЗМІН у співпраці з "Моя наука", "Українські вчені на війні" та Українським науковим інститутом Гарвардського університету.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.