У Києві відбулося прощання з видатним композитором: відеозапис події

У Києві відбулося прощання з видатною постаттю національної культури — композитором Ігорем Покладом. Він залишив по собі понад півтори сотні музичних творів, серед яких такі шедеври, як "Ой летіли дикі гуси", "Сіла птаха білокрила на тополю" та "Кохана, мрій кришталевих цвіт". Ці композиції стали невід'ємною частиною української культурної спадщини. Сьогодні Ігорю Покладу пролунали останні оплески.

Цю інформацію висвітлено у репортажі ТСН.

Ігор Поклад з'явився на світ у буремні часи Другої світової війни і відійшов у вічність під час російсько-українського конфлікту. 9 липня, коли Росія розпочала свою наймасштабнішу атаку на столицю, у повітрі перебувало понад 700 цілей. Світлана Поклад згадує, що у той момент у них не було сил сховатися в укриття. Тієї ночі в домі звучали молитви, а свічка освітлювала обстановку. Коли вона згасла, на 84 році життя пішов з цього світу видатний композитор.

"Він справді покинув цей світ під звуки "Шахедів", що пролітали над нами, але його відхід був спокійним і мирним. Бог так любив його, що, незважаючи на важку хворобу, він не відчував жодного болю", - розповідає дружина композитора Світлана Поклад.

Повномасштабне вторгнення стало фінальним ударом по здоров'ю композитора. У лютому 2022 року сім'я Покладів потрапила під окупацію у Ворзелі. Вони змушені були жити в підвалі свого будинку, поки про їхню ситуацію не дізналися волонтери.

Світлана, дружина Ігоря Поклада, зазначає, що після окупації хвороба почала швидко розвиватися, і боротися з онкологією стало неможливо.

Ігор Поклад з'явився на світ у 1941 році, під час евакуації в Киргизстані. Після завершення Другої світової війни він повернувся до Тернополя. Його захоплення музикою розпочалося ще в чотири роки, коли він почав підбирати мелодії. Далі були музична школа, училище та факультет композиторства, але Ігор Дмитрович завжди стверджував, що реалізує свої таланти, які отримав від самого народження.

Його пісні стали народними:

Попрощатися з Ігорем Покладом прийшов Юрій Рибчинський. Вони були друзями 60 років. Їх тандем був одним з найбільш плідних, але працювати разом вони почали, коли служили в армії.

Деякі мелодії до Ігоря Поклада приходили під час сну, тоді як над іншими він трудився протягом багатьох років.

Юрій Рибчинський зазначає, що в певний момент їхня співпраця закінчилася, проте їхня дружба залишилася незмінною.

"Незалежно від того, як проходила наша робота, ми завжди залишалися друзями і жодного разу не конфліктували. Ми грали в преферанс, більярд, шашки, а в шахах він частіше перемагав, але мені приносило радість бачити його щасливим," - згадує він.

У житті Ігоря Поклада настало час, коли він створював музику виключно для театральних постановок у кіно. Його співпраця з мультиплікатором Володимиром Дахном відкрила можливість для звучання музики Поклада у знаменитому мультфільмі, присвяченому козакам.

Проте сам Поклад вважав, що його найзначнішим досягненням є рок-опера "Ірод". Однак, на жаль, її так і не вдалося реалізувати на сцені столиці.

Аплодисменти його творчості ще тисячі разів лунатимуть на численних українських сценах, але сьогодні прозвучали останні овації для маестро.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.