У Києві відбулася прем'єра фільму-екскурсії, в якому покроково зафіксовані події 24 лютого 2022 року - відеоматеріал.
Творці фільму стверджують, що ця стрічка стане відображенням переживань кожного українця.
Вирушаючи в подорож до історії. У музеї війни відбувся перший показ фільму, присвяченого подіям першого дня повномасштабного вторгнення. У стрічці детально відтворено хронологію 24 лютого 2022 року, зафіксувавши кожну мить. Як вдалося з'єднати кіномистецтво та музейну експозицію? Про це нам розповіла наша кореспондентка Софія Фесік.
Чи згадуєте ви той день, коли стартувала Велика війна? Яким був ваш 24 лютого? У музеї війни організували виставковий проєкт, де зібрані свідчення, дані та статистичні матеріали. Нещодавно відбулася прем'єра фільму-екскурсії.
Ідея виникла несподівано. Коли художники оглянули експозицію, у них з’явилося відчуття, що вона стане фундаментом для їхньої нової роботи. Вони встигли зафіксувати матеріал в останні хвилини, адже вже наступного дня виставку планували демонтувати.
"Дмитро відвідував виставку, і вона настільки його вразила, що він вирішив створити відео-екскурсію. Я пам'ятаю, що постійно не вистачало часу, організуватися було дуже важко, адже обстріли не припинялися. І ось, коли виставка вже майже завершувалася, а демонтаж був на підході, ми зібралися разом. Ввечері ми приїхали і змогли записати цю відео-розповідь", - поділилася враженнями авторка виставки Людмила Рибченко.
У фільмі тривалістю пів години глядач побачить стрічку часу. На ній ледь не похвилинно впорядковано події 24 лютого 2022 року. Автори експозиції підрахували кількість вибухів, що пролунали в першу годину вторгнення, розповіли про подвиги тих, хто першим став на захист України. Потрапив у кадр і понівечений кулями, а потім розмальований дітьми паркан з Ірпеня.
Для митців це вже не перший випадок подібної діяльності. Режисер цієї стрічки є одним з піонерів жанру фільму-екскурсії в документалістиці. Раніше він випустив повнометражний фільм. Ця нова робота присвячена подорожі до щойно звільненого від загарбників Ізюма. Основна мета фільму – зафіксувати музейну експозицію та продовжити її існування.
"Концепція фільму була спочатку така - задокументувати виставку як об'єкт мистецтва. Бо всі музейні виставки, експонати вони дуже цікаві бувають, дуже творчі, але в часі вони мають короткий термін життя. А ми хочемо фільмами задокументувати саме твори мистецтва, щоб вони продовжили своє життя після того, як закінчується виставка", - наголосив режисер фільму "24.02.2022. День, коли ми об'єднались" Дмитро Чорний.
Творці фільму стверджують, що ця стрічка стане відображенням переживань кожного українця.. До того ж, глядачі зможуть порівняти, якими вони були тоді, на початку повномасштабного вторгнення, і як змінилися тепер.
"Коли ми знімали цей фільм, то на кожному етапі я заново переживала ці події. Але ми цей фільм зробили не для того, щоб ще раз відчути це жахіття, ми будемо пам'ятати це завжди. А для того, щоб ми змогли порівняти себе коли це все почалося, і які ми стали сильними, відомими на весь світ, талановитими, незламними", - поділилася продюсерка та співавторка фільму "24.02.2022. День, коли ми об'єднались" Олена Котовська.
Софія Фесік, Микола Довгий, "П’ятий канал"
Ознайомтесь також: Знищено краєзнавчий музей та розгромлено меморіальний музей-садибу сім'ї Махна: як рашисти знищують культурну спадщину.
Дивіться також: