У Києві заплановано проведення національного форуму-діалогу під назвою "Українська музична індустрія: слухай та захищай своє".
У четвер, 1 травня, Київ стане місцем проведення першого національного форуму-діалогу "Українська музична індустрія: слухай, захищай своє" з моменту початку масштабного вторгнення російських військ. Цей одноденний захід об'єднає авторів, виконавців, керівників відповідних державних установ, представників галузі та експертів.
Згідно з інформацією, наданою Міністерством культури та стратегічних комунікацій, це повідомляє Укрінформ.
"У Всесвітній день інтелектуальної власності світ обговорює музику. Для України ж це можливість заявити про свою музику як потужний інструмент, що слугує зброєю, а також економічною та культурною силою," - зазначено в повідомленні.
Національний форум-діалог "Українська музична індустрія: слухай, захищай своє" проходитиме за підтримки Офісу Президента.
Подія відбудеться в рамках Всесвітнього дня інтелектуальної власності 2025 року, який Всесвітня організація інтелектуальної власності темі музики, зосередившись на темі "IP та музика: відчуй ритм інтелектуальної власності".
Метою заходу є не лише обмінятись думками та запитаннями, а й почати діяти спільно заради розбудови української музичної індустрії та її захисту від впливу агресивної культурної та інформаційної політики Росії.
Як зазначили в МКСК, на запланований форум-діалог були запрошені, зокрема, заступниця голови Офісу Президента Олена Ковальська, перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко, заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) Олена Орлюк, заступник директора УКРНОІВІ Владислав Білоцький, заступниця директора УКРНОІВІ Любов Майданик, а також представники "Культурного десанту", галузеві стейкхолдери та фахівці.
Серед присутніх на заході можна зустріти музикантів, композиторів та фахівців з музичної сфери.
На форумі-діалозі передбачені панельні дискусії:
Музична сфера України: актуальний стан, проблеми та стратегічні рішення. Презентація дослідження "Перспективи музичної індустрії України до 2035 року".
Роялті як рушійна сила індустрії. Особлива увага приділяється діяльності організацій, які займаються колективним управлінням авторськими та суміжними правами в Україні.
Проблема фінансування музичних творів – як забезпечити прибуток та захистити авторські права.
Як боротися з російською музичною експансією: виклики та можливі рішення.
У панельних дискусіях візьмуть участь народні депутати, керівники міністерств і відомств, а також представниця України на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення" Катерина Павленко з гурту GO-A. Серед учасників також будуть лідер "Антитіл" Тарас Тополя, представники "Культурного десанту" Коля Серга та Мирослав Кувалдін, керівниця Українського культурного фонду Анастасія Образцова, генеральний директор "TAVR Records" Валерій Сасковець та інші видатні особистості української музичної сцени.
Як зазначили в МКСК, результати панельних обговорень матимуть ключове значення для законодавчої діяльності, а також для загальнонаціональної роботи парламенту, уряду та всіх учасників музичної індустрії.
Окрім цього, на учасників очікує відкрита дискусія про поточний стан визначальних складових музичної індустрії України - від критичного погляду на основні джерела доходу автора та артиста в Україні, реалій системи роялті та викликів сфери колективного управління до поточних методів захисту вітчизняної музики від російської апропріації.
"Кожна з тем - надважлива в контексті суспільного запиту на істотну частку якісного популярного українського музичного продукту, який втілює та просуває національну ідентичність і світоглядні моделі. Та найважливіше - це унікальна можливість спільно знайти шлях вирішення кожного з вразливих питань для української музичної індустрії", - наголосили у міністерстві.
Учасники форуму займуться обговоренням стратегічних напрямів та планів на найближчий рік, спрямованих на реалізацію завдань Стратегії розвитку культури в Україні до 2030 року, що отримала схвалення уряду в минулому місяці. Окрім цього, заплановано обговорення змін до законодавства в сфері інтелектуальної власності, які готуються з метою впровадження норм європейського законодавства у музиці.
У МКСК повідомили, що всі, хто бажає взяти участь у події в офлайн-форматі, можуть зареєструватися за наданим посиланням і отримати запрошення з докладною інформацією про захід.
Оскільки кількість місць обмежена, всі, хто не зможе отримати запрошення на офлайн-формат, отримають посилання для дистанційної участі. Це дозволить приєднатися до заходу через онлайн-трансляцію, де буде можливість ставити свої запитання спікерам у реальному часі.
Форум організований за підтримки Офісу Президента, Міністерства економіки, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, а також Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.
Партнерами цього заходу виступають TAVR MEDIA, громадська організація УААСП та UAME.
Як інформував Укрінформ, Міністерство культури та стратегічних комунікацій має намір створити платформу для культурного відновлення, яка буде спрямована на підтримку регіонів та громад.