У Львові відбулося нагородження лауреатів обласної премії в галузі культури. Ось перелік переможців.
1 листопада у Львові офіційно нагородили переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2024 року. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській облраді.
Журі визначило 17 переможців премії у таких номінаціях:
Мистецтвознавство і культурологія - Ірина Гах (за книгу-альбом "Дам'ян Горняткевич: життя і творчість")
Музейна справа - Богдан Лазорак (за створення музейної експозиції "Сакральні скарби Франкового краю XVI - початку XX століття")
Охорона культурної спадщини - Андрій Почеква (в рамках реставраційних проектів сакрального мистецтва 2021-2024 років)
Поезія - Галина Крук - за двомовну збірку поезії "A Crash Course in Molotov Cocktails", ("Прискорений курс з Коктейлів Молотова")
Проза Аліни Миколишин, натхнена романом-трилогією "Горра або Протест".
Драматургія та театральне мистецтво - Ярослав Дерпак (за виконання ролі Кузьми у постановці "Я, Побєда і Берлін", основаній на творах Андрія Кузьменка)
Журналістика і публіцистика - Іван Рибак (автор документального фільму "Лики війни")
Музичне мистецтво - Софія Соловей (за видатні досягнення у виконавській майстерності та реалізацію художніх проєктів у період 2021-2024 років)
Образотворче мистецтво - Роман Опалинський (за створення серії художніх творів 2022-2024 років)
Декоративно-ужиткове мистецтво - Андрій Петровський (на основі серії творчих творів "Роздуми про..." 2021-2024 років)
Народна творчість - Володимир Мишолівський (за серію творчих проектів "Обрядова Україна", що охоплює період 2022-2024 років)
Дизайн - Оксана Миронович (за створення соціального дизайнерського проєкту обрядового одягу сакрального призначення "Діти світла")
Архітектурні рішення від Геннадія та Олександра Шульг, що реалізують проєкт "Інновації та спадщина в архітектурі житлових комплексів Львова".
Фотомистецтво - Сергій Неупокоєв (за фотовиставку "Шрами Війни")
Скульптурні твори Ярослава Костка (2021-2024 роки)
Хореографічне мистецтво - Побєда Харісов (за активну пропаганду народного танцю та розробку хореографічних програм).
Переможець у кожній з 16 категорій отримує 55 тисяч гривень з обласного бюджету.
На церемонії нагородження лауреати висловили свою вдячність Силам оборони України за можливість продовжувати свою творчість. Декілька з них також оголосили про намір передати отриману нагороду на підтримку Збройних Сил України.
Інформаційно:
З 2002 року у Львівській області проходить конкурс на отримання обласної премії, що відзначає досягнення в сферах культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.
На розгляд журі надходять нові оригінальні твори та роботи, які були опубліковані або представлені в завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не раніше ніж за шість місяців до їхнього висунення. Премія може бути вручена автору лише один раз за його життя.
Переможців визначає журі, яке складається з голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури Львівщини, депутатів Львівської обласної ради.