У Миколаєві оновили старовинні санчата, повернувши їм історичну красу.
У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї стартувала виставка антикварних санок, яка включає експонати, що походять з кінця ХІХ століття.
Згідно з інформацією, наданою пресслужбою Миколаївського обласного краєзнавчого музею, ключовим експонатом стали відреставровані санчата, які були подаровані музею одним з відвідувачів.
"Найстаріші та найкрасивіші санки в цій колекції походять з кінця ХІХ століття. Вони нагадують мініатюрну версію традиційних кінних саней. За переказами, ці санки були створені ковалем з Одеси, який працював на місцевому заїзді. На дні інших санок можна знайти рік виготовлення '1901' та частково розпізнаване прізвище й ім'я власника", - зазначено в повідомленні.
Також вказується, що існують ще одні санки, які були виготовлені в кінці 40-х років двадцятого століття, створені з фанери та дерев'яних дощок.
"Післявоєнні роки були важкими, тому використовували найдоступніші матеріали, а санки здебільшого майстрували власноруч. У 60-90-х роках минулого століття радянська промисловість розпочала масове виробництво санок. Вони були дуже міцними, зручними та легкими, навіть маленька дитина могла їх везти", - додали в пресслужбі Миколаївського обласного краєзнавчого музею.
У Миколаєві планується оцифрування більше тисячі старовинних листівок і фотографій, що датуються кінцем XIX — першою половиною XX століття, з колекцій Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Ці матеріали містять унікальні зображення вулиць старого міста, світлини з родинних архівів відомих миколаївських родин, а також зафіксовані моменти різноманітних історичних подій, що стали частиною життя регіону.
Проєкт з оцифрування паперових артефактів втілює Платформа MY ART у співпраці з "Агенцією розвитку Миколаєва". Ініціатива отримала фінансову підтримку від Стабілізаційного фонду культури та освіти, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut в Україні.
Працівники Миколаївського обласного краєзнавчого краєзнавчого музею підкреслюють, що їхня колекція налічує понад 390 тисяч експонатів. Це лише невелика частина основного фонду. У групі, що займається зберіганням друкованих та рукописних документів, а також фотографій, зберігається десятки тисяч одиниць. Усі ці матеріали потребують цифрової обробки.