У Верховній Раді розглянуть питання введення відповідальності за виконання російської музики в публічних просторах.
На засіданні підкомітету парламенту, що займається питаннями музичної індустрії, буде обговорено проблему відсутності штрафних механізмів, які ускладнюють діяльність поліції при виявленні правопорушень. Крім того, планується детальний аналіз законодавчих недоліків, що стосуються санкцій за виконання російської музики в публічних місцях.
У Верховній Раді України мають намір обговорити запровадження санкцій за порушення закону, що забороняє виконання російської музики в публічних місцях. Про це повідомила народна депутатка Євгенія Кравчук, яка займає посаду заступниці голови Комітету з гуманітарних та інформаційних питань і є однією з тих, хто ініціював цей закон.
Вона зазначила, що парламентський підкомітет, відповідальний за музичну індустрію, розгляне це питання на своєму засіданні в цьому тижні.
У фракції "Слуга Народу" зазначили, що на майбутньому засіданні обговорять відсутність штрафних механізмів, які ускладнюють діяльність поліції при фіксації правопорушень. Також буде проведено аналіз законодавчих прогалин щодо санкцій на виконання російської музики в громадських місцях. Окрім цього, учасники засідання розглянуть петицію, що стосується заборони російської музики на стримінгових платформах.
Нагадаємо, 19 червня 2022 року український парламент ухвалив рішення, яке забороняє трансляцію російських пісень на радіо і телебаченні, а також їх виконання в громадських місцях.
На українській території заборонено публічно виконувати, демонструвати або показувати фонограми, відеозаписи та музичні кліпи артистів, які є або були громадянами Росії після 1991 року. Однак ця заборона не стосуватиметься російських виконавців, які відкрито засуджують агресію Росії проти України. Список таких артистів буде регулярно оновлюватися Апаратом РНБО.
На даний момент відповідальність за таке правопорушення не встановлена. Як зазначає юрист Руслан Ружицький у своєму коментарі для hromadske, в Україні можливий виклик поліції, якщо в громадських місцях звучить російська музика. Однак правоохоронці можуть скласти протокол про адміністративне порушення лише у випадках, коли ситуація переходить у конфлікт, або якщо порушники були помічені за вживанням алкоголю чи у стані сп'яніння.