В Україні буде створено полігон для розмінування, який використовуватиме технології штучного інтелекту.

Дмитро Казанцев Дмитро має понад 5 років досвіду в журналістиці, пише SEO-тексти, а також статті про IT-бізнес, економіку, стартапи. Захоплюється наукпопом, джазом та кіно.

В Україні розпочато процес створення тестового майданчика для впровадження штучного інтелекту та інших сучасних технологій у сфері розмінування.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством оборони України, відомство спільно з партнерами визначило локацію для створення полігону, який слугуватиме для випробувань сучасних технологій розмінування.

Представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, Програми розвитку ООН, Мінекономіки та Національної асоціації оборонної промисловості здійснили виїзд на локацію майбутнього полігону та обговорили перспективи його використання для тестування передових технологій.

"Це є першим етапом у рамках ініціативи, що передбачає створення інноваційного тестового майданчика. Спільно з партнерами ми окреслили основні напрямки подальшої діяльності та ухвалили рішення про заснування навчально-випробувального центру, який зосередиться на розвитку технологій у сфері протимінної діяльності. Тут не лише буде здійснено оновлення існуючих технологій, але й створено банк новаторських рішень", – повідомила Ольга Дробот, представниця Головного управління протимінної діяльності.

В Міністерстві оборони зазначили, що представники Програми розвитку ООН та Міністерства економіки виявили інтерес до цього проекту, вважаючи його основним для створення платформи, що займається інноваціями у сфері гуманітарного розмінування. Наступними кроками стануть розробка дорожньої карти, формування робочої групи та підготовка до перших етапів тестування.

За словами Ольга Дробот, як повідомлялося раніше, новітні технології та їх розвиток дозволяють суттєво прискорити процес нетехнічного обстеження територій, а від так гуманітарного розмінування, і зменшити ризики для цивільного населення.

Фахівці також збираються впроваджувати нові підходи до аналізу супутникових та аерофотознімків для картографування замінованих територій, а також використання нейромереж для автоматичного розпізнавання мінних полів й інтеграцію сучасних алгоритмів штучного інтелекту в процеси планування й безпечного розмінування.

Як було зазначено раніше, у 2024 році Міністерство економіки підписало угоду з компанією Palantir, яка сприятиме розмінуванню українських територій за допомогою штучного інтелекту. Міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що на сьогоднішній день приблизно 156 000 квадратних кілометрів землі можуть бути забруднені, а більше 6 мільйонів українців живуть в небезпечних зонах.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.