Дослідники виявили, яка музика найкраще сприяє продуктивності під час роботи.

Велика кількість досліджень вказує, що музика впливає на людські емоції. В ході останнього аналізу вчені з'ясували, яка саме мелодика ідеально підходить для роботи та навіть здатна підвищити продуктивність.

Унікальне дослідження виявило, що інструментальна музика, яка характеризується "вираженим ритмом" та "доступною тональністю", здатна покращити настрій та продуктивність людей, особливо в моменти виконання складних завдань, повідомляє Independent.

У нещодавньому дослідженні науковці провели порівняння впливу чотирьох різних музичних жанрів на емоційний стан і ефективність роботи близько 200 учасників під час виконання складного когнітивного тесту, відомого як "фланкерне завдання".

Психологічний експеримент вимірював здатність людей зосереджуватися на центральному подразнику, який передається разом із "фланговим" сигналом.

Цей зовнішній фактор може або відповідати заданій меті, або не відповідати їй, що спонукає учасників зосередитися і реагувати виключно на основну ціль.

Чотири групи учасників, кожна з яких налічувала близько 50 осіб, виконували завдання з флангу, під час прослуховування чотирьох різних музичних жанрів. Серед них була й музика, що рекламувалася для сприяння "продуктивності" та "глибокої концентрації".

Дослідники кажуть, що ці два музичні типи були в основному обрані, оскільки вони демонструють виразні відмінності в музичних характеристиках, які, як очікується, впливатимуть на поведінку, попри подібний маркетинг.

Вчені також порівняли вплив популярної музики та шуму офісної атмосфери на результати тестування учасників.

У дослідженні було використано спеціально підібрану музику для "робочого потоку", яка була зібрана з подібного плейліста в додатку для музичної терапії. Ця музика вирізняється вираженим ритмом, простою тональністю, помірною динамікою та розподілом спектральної енергії нижче 6000 герців.

А музика "глибокого фокусу" виявилася "відносно мінімалістичною" зі слабшим ритмом і повільним темпом, а також більш стриманою динаміком, кажуть експерти.

"Ні робочий процес, ні музика, що сприяє глибокій концентрації, не містили текстових елементів. Групи учасників були ретельно збалансовані за ключовими демографічними характеристиками, музичною підготовкою, загальним психічним станом та мотиваційними факторами", - зазначили дослідники.

Дослідження показали, що слухання музики значно підвищує настрій учасників. Вплив музичних композицій на їх робочий стан виявився незалежним від змін у рівні тривожності, депресії або стресу, про які респонденти повідомляли протягом попереднього тижня.

"Дослідження свідчать, що прослуховування музики під час виконання завдань може позитивно впливати на настрій, навіть у випадках, коли люди переживають емоційний стрес. Музика виявляється корисною для тих, хто бореться з проблемами концентрації через підвищений рівень тривоги", - підкреслили науковці.

Експерти зазначили, що інструментальні композиції, спеціально створені для підвищення зосередженості та концентрації під час роботи, характеризуються вираженим ритмом, простими мелодіями, різноманітним енергетичним фоном і помірною динамікою. Це все сприяє покращенню настрою та підвищенню швидкості обробки інформації під час виконання складних когнітивних завдань.

Дослідження має вагоме значення для впровадження ефективних та доступних методів регулювання настрою і підвищення продуктивності людей під час виконання повсякденних робочих обов'язків, зазначили вчені.

Раніше OBOZ.UA раніше давав 11 дієвих порад від експертів, щоб приборкати панічну атаку.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.