"Ви станете свідками справжнього дива!" - зазначив Співаковський, пояснюючи, чому не слід відміняти музичні уроки в школах.

Український фахівець в галузі освіти Володимир Співаковський висловив своє здивування щодо пропозиції скасувати музичні уроки в школах. Він підкреслює, що замість того, щоб навчати дітей створювати фонограми, добирати мелодії, грати на музичних інструментах і відкривати для себе нові музичні горизонти, а також організовувати конкурси на теми популярних виконавців, процес навчання цього предмету перетворюється на справжні муки і знущання.

Співаковський поділився своїми думками на особистій сторінці у Facebook, наголошуючи на тому, що діти мають природну пристрасть до музики. Однак, дорослі не завжди готові підтримати цей інтерес та сприяти розвитку емоцій, які вона викликає у школярів. Освітній експерт зазначає, що скасовувати уроки музики - це не найкраща ідея; натомість їх слід інтегрувати в інші предмети та заняття.

Як же дивно, що в умовах загальної щирої зацікавленості дітей до музики, їхній інтерес так безглуздо ігнорується. Уроки музики стають схожими на тортури і знущання. Натомість, варто було б скористатися цим сплеском інтересу, підтримати його і допомогти дітям відчути ті ж емоції, які приносить музика в життя. Дорослі ж постійно скаржаться: "Що ти слухаєш?", "Зроби тихіше!", "Вимкни це негайно!", - зазначає Співаковський.

"Мені на пам'яті залишилася одна мудрість: нові епохи приносять нові мелодії. Тож давайте сприймемо цю ідею буквально. Ви будете вражені! Це справжнє музичне диво для дітей. А відмовлятися від уроків музики - це, певно, не найкраще рішення. Проте все залежить від того, якими чутливими і творчими ви прагнете виховати своїх малят," - зазначив він.

Освітній експерт зазначає, що вчителі музики нарікають на те, що не мають роботи, а дітям не цікаво грати гами, зубрити ноти та вчити біографії великих музикантів 17 століття. Крім того, за словами Співаковського, на деяких уроках можна вмикати спокійні мелодії фоном. А вже на заняттях з музики можна обговорити зі школярами, для яких випадків підходять які композиції.

Українці висловили свою підтримку освітянинові в його ініціативах та пропозиціях. Вони підкреслюють важливість присутності творчих дисциплін у шкільній програмі. Однак, щоб зацікавити дітей у цих предметах, необхідно переглянути як методи викладання, так і саму навчальну програму.

"Педагогічні виші мали б переосмислити та осучаснити методику викладання в школах музики та підготувати педагогів музики. Інакше більшість вчителів музики продовжуватимуть катувати дитячі душі. А лише деякі знайдуть свої власні методики як викладати з любовʼю та зацікавленістю".

Я зверталася до вчительки музики як в загальноосвітній, так і в музичній школі з проханням дозволити дітям вивчати популярні сучасні твори під час занять. Однак у відповідь отримала, що їм заборонено змінювати програму, яка була затверджена ще за часів монархії. На жаль, це невтішна реальність.

"У першій школі уроки музики були настільки нудними, що я відчувала себе, ніби йду на катування. Натомість у другій школі наш вчитель захоплююче розповідав про секрети успіху знаменитих західних груп: як вони починали свою кар'єру, які труднощі долали на перших концертах, і як завойовували серця публіки. На ці уроки я йшла, немов на свято. Це відбувалося в середині 90-х років."

"Потім вчитель запрошує учнів до дошки, щоб вони розповіли про чиюсь біографію, навчають їх незнайомим музичним творам (адже це передбачено програмою), а в завершенні, на жаль, принижують їх (інакше я не можу висловити це) за те, що вони співають або читають не так, як потрібно. Музика є надзвичайно важливою. Потрібно змінити підходи та ставлення, перш за все, до дітей."

Раніше команда OBOZ.UA повідомляла про те, які предмети стануть обов'язковими для вивчення в класах 10-12 починаючи з 2027 року.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.