В Україні закликають уряд вжити заходів для заборони всіх російськомовних пісень на стримінгових сервісах.

Активісти закликають уряд України заборонити доступ до всіх російськомовних пісень, які доступні на цифрових стримінгових сервісах в країні. Ця ініціатива отримала підтримку у вигляді понад 28 тисяч підписів, перевищуючи необхідні 25 тисяч, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

"Ми, громадяни України, які підписали цю петицію, звертаємося до вас із закликом заборонити публікацію пісень російською мовою на стримінгових сервісах, таких як Apple Music, Spotify та інших, без огляду на національність виконавців", - йдеться у нашому зверненні.

Петиція про заборону російськомовної музики. Фото: УН

Варто зазначити, що аргументація, яку наводять автори петиції, місцями маніпулятивна, або ж неправдива.

Автори стверджують, що "кожен раз, коли українці слухають російськомовну музику, вони підтримують фінансування агресора", проте це не зовсім вірно. В бюджет Російської Федерації надходять кошти лише від тих виконавців, які офіційно зареєстровані в Росії як платники податків. Що стосується російськомовних артистів з інших країн або ж росіян, які сплачують податки в третіх країнах (наприклад, тих, хто покинув Росію та зараз живе і працює в інших державах), вони не вносять жодних коштів до бюджету країни-агресора.

Автори підкреслюють, що "російськомовні пісні, навіть якщо їх виконують українські чи європейські виконавці, можуть містити елементи російської пропаганди або мати зміст, що суперечить цінностям незалежності України". Це є формою маніпуляції, оскільки музичні твори будь-якою мовою здатні передавати подібні ідеї.

Крім того, у петиції наголошується, що "громадяни України мають право на доступ до культурних продуктів, які підтримують їхню ідентичність і національні цінності", що також є маніпуляцією, адже наявність чи відсутність контенту іншими мовами жодним чином не впливає на доступність до україномовного контенту.

Слід підкреслити, що відповідно до статті 10 Конституції України, "в Україні забезпечується вільний розвиток, використання та охорона російської та інших мов національних меншин". Також зазначається, що "використання мов в Україні охороняється Конституцією". Це означає, що застосування різних мов, включаючи російську, не тільки не заборонено, але й підлягає захисту основним законом держави.

Як повідомлялося раніше, мовний омбудсмен поскаржився на українських дітей, які погіршують показники українізації.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.