"Він зміг піднятися на носочки, і ми цим гордимося": у Дніпрі функціонує реабілітаційний центр, що надає підтримку пораненим військовим.
Денис захоплювався рибалкою та полюванням, працюючи в сфері права і маркетингу. До початку війни, як багато інших українців, він вів звичайне життя, але все кардинально змінилося. 25 лютого 2022 року він вирішив стати добровольцем та записався до військкомату, адже не міг залишатися байдужим у такий критичний момент для країни. Спочатку його служба проходила на Донеччині, згодом – у Луганській області. Саме там, 12 серпня цього року, 32-річний солдат отримав серйозне поранення.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба Дніпровської міської ради.
"У нас був контакт з ворогом - ми їх бачили, вони нас. Перебігали по укриттях, збирали боєкомплект. Я та ще один хлопець були в "норі", а ще один стояв біля дерева. У цей момент побачив гранату, що летіла в наш бік і впала за півтора метра від мене. Перша думка була "все, хлопче, твоє кіно про війну закінчилося". Коли отямився, виявив, що око розірване, ліву руку не відчуваю - вона просто висіла, а в нозі дірка. На щастя, шолом і бронежилет врятували життя", - згадує Денис.
Після отриманого поранення Денис пройшов через тривалу 19-годинну евакуацію через ризик повторного нападу, а також кілька операцій та курс лікування. На жаль, через серйозні ушкодження лікарі не змогли врятувати його око, тому зараз він має тимчасовий косметичний імплантат. Проте медики змогли зберегти його руку та ногу, і тепер Денис перебуває на етапі відновлення у реабілітаційному центрі в Дніпрі.
"Я пройшов курс реабілітації в Києві, а згодом дізнався про численні захоплені відгуки про центр у Дніпрі. Результати перевершили мої очікування: позитивні зміни надихають і спонукають до нових досягнень," - ділиться враженнями Денис.
У реабілітаційному центрі в Дніпрі працює команда фахівців з різних дисциплін, яка надає підтримку кожному пацієнтові. До складу команди входять лікарі фізичної реабілітації, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди та психологи. Кожному хворому створюється персоналізована програма лікування.
"З Денисом ми займаємося осьовими навантаженнями на руці за допомогою спеціалізованого тренажера, що дає змогу точно регулювати рівень навантаження, що є критично важливим у випадку його травми. Також виконуємо вправи для розвитку дрібної моторики, використовуючи обтяжувачі. Крім цього, разом із терапевтом працюємо над рубцями, щоб уникнути стягування шкіри", - зазначає ерготерапевт Анжела.
Денис робить вправи двічі на день - зранку і після обіду. Він має окремі тренування для реабілітації ноги.
"Ми займаємося поліпшенням рухливості гомілково-ступневого суглоба та ведемо роботу з ушкодженими нервами. П'ять днів тому Денис вперше зміг підвестися на носочки, і ми цим дуже пишаємося. Для деяких це може здаватися незначним досягненням, але для нас і для нього це велика перемога", - зазначає фізичний терапевт Данило.
Під час реабілітації застосовують і унікальний у Дніпрі тренажер, що аналізує ходу пацієнта. Він визначає, на скільки градусів згинаються суглоби, розраховує час, протягом якого людина стоїть на правій та лівій нозі, а також вимірює довжину кроку і швидкість. Усі ці дані спеціалісти реабілітаційного центру використовують для максимально точного відновлення здоров'я пацієнтів.
"Колись я вважав, що мені не щастить, але війна і мої поранення кардинально змінили моє сприйняття. Тепер я сповнений позитиву, радію, що залишився живим, і вірю, що зможу відновити всі свої здібності, які мав раніше. Я почав будувати плани на майбутнє, адже війна рано чи пізно закінчиться. Моя мрія — створити сім'ю, мати дружину та дітей, працювати і насолоджуватися життям. Я впевнений, що як для мене, так і для інших хлопців, після війни все вийде, і наші мрії здійсняться", — розповів військовий Денис.