Вітряна турбіна-спіраль потужністю 6 кВт стане ідеальним рішенням для подолання проблем з відключеннями електроенергії: вона перевершує сонячні панелі, встановлені на даху.

Довгий час вертикально-осьові турбіни (VAWT) залишалися осторонь, оскільки вважалися менш ефективними, ніж їхні горизонтально-осьові еквіваленти (HAWT). Але зараз все змінюється, оскільки нове покоління турбін, особливо дволопатева гвинтова модель, розроблена стартапом VAWT-X Energy у партнерстві з Університетом Фліндерса, долає обмеження у вигляді високого опору, спричиненого поворотом проти вітру, і структурної нестабільності, пише ecoticias.com.

Ця нова турбіна змінює те, як ми сприймаємо енергію вітру. Її можна встановлювати поруч із будинками, заводами, підприємствами та громадськими зонами, не заважаючи повсякденному життю (як сонячна панель, що кріпиться безпосередньо до фасадів або балконів). Перевага полягає в дволопатевій спіральній конструкції, оскільки, крім ефективності, вона також вимагає меншого обслуговування, що знижує витрати з плином часу.

Однією з найпомітніших характеристик цієї турбіни є її здатність функціонувати в умовах, де традиційні моделі не можуть бути встановлені — поблизу автомобільних шляхів, залізничних ліній і навіть на вже існуючих будівлях. Іншими словами, вона може бути розміщена там, де раніше це було неможливо. У прибережних зонах, де простору обмаль і ґрунт нестабільний, ці турбіни успішно працюють на плаваючих платформах. Завдяки своїй підвищеній стійкості, вони менш схильні до впливу коливань.

Інженери мають на меті підвищити потужність спіралей-турбін до 80 кВт, а також до 500 кВт. Це відкриє можливості для малих спільнот і цілих муніципалітетів почати генерувати власну екологічну енергію, зменшуючи залежність від великих постачальників.

Пристрої VAWT-X Energy з потужністю 6 кВт здатні забезпечити значну частину енергетичних потреб будинку, ферми або навіть невеликого бізнесу. Завдяки розширеним польовим випробуванням та підтримці австралійського уряду, цей тип вітрової турбіни може стати доступним для продажу та встановлення в громадах по всьому світу. При цьому їхня вартість є нижчою, ніж у сонячних панелей, включаючи витрати на установку та обслуговування.

Раніше ми повідомляли, що нові вітряні турбіни здатні виробляти 1200 МВт*год і звучать, як музичні інструменти. Інженер Азіз Халілі розробив інноваційну версію турбіни, відому під назвою Seaflute. Цей проект об'єднує технічні рішення з естетичним мистецтвом — конструкція має форму келиха для шампанського, і використовує принцип Бернуллі, що дозволяє літакам злітати.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.