"Тисяча Вови" та технологічний популізм (Костянтин Корсун)
Зверніть увагу: отримання "вовиної тисячі" відбуватиметься через платформу єПідтримка, тобто через застосунок Дія.
Це справжнє "популістське загострення": одночасно і розподіл фінансів, і примусовий запуск державного додатку.
Я завжди стверджував, що Дія є політичною ініціативою, а не просто технологічним рішенням.
Основною метою цього проєкту є забезпечення доступу до максимальної кількості смартфонів громадян. Серед методів є навіть примусові заходи, наприклад: "через Дію - або ж ніяк".
А далі існує кілька можливостей.
Можна, наприклад, роздавати наші спільні гроші у своїх особистих інтересах.
Або просувати в додатку ідеї своєї політичної сили та "найвизначнішого лідера нашого часу" - знову ж таки, за рахунок загальних фінансів.
Вони, в ідеальному сценарії, прагнули б провести "вибори у смартфоні" з заздалегідь встановленим результатом. Проте Захід не вважає такі "вибори" легітимними, про що було недвозначно заявлено.
Отже, ми прийняли рішення "споживати слона по частинах": спочатку забезпечимо наявність Дії на всіх смартфонах, а далі вже розберемося з наступними кроками.
Раніше в "Дії" переважно роздавали різноманітні "видовища", а тепер вирішили порадувати людей і хлібом. І це не вперше, до речі. Це робиться, щоб клієнти звикали до нових можливостей.
І багато людей, які не завжди підходять до речей з критичним мисленням, з радістю сприймуть несподівану можливість отримати щось безкоштовно.
Не дуже парячись, що встановлювати собі державні електронні кайданки заради пачки печива чи миски супу - така собі ідея.
Ця аудиторія, ймовірно, не знайома з твором "Залюднений острів".
Отже, вони просто не усвідомлюють, що сучасна українська Дія є його прямим прообразом з антиутопічного твору "Вежі Сіяння".
У кіно воно все прикольно, а от у житті складно відрізнити "це вже Матриця чи ще ні".
Ось порада для тих, хто має підозри: поруште систему - видаліть Дію.