Як молоді хлопці влаштували пастку для майбутнього президента Польщі, підсунувши йому свиню.

редакторка культурного відділу, оглядачка арт-сфери

Від денді до ультрас і реконструкторів - сьогодні в рубриці "Літтред", в якій "Львівська Пошта" ділиться уривками найновіших видань. Українська фольклористка й антропологиня Дарія Анцибор дослідила субкультури в Україні і їх розвиток впродовж двох століть. Результат цих досліджень ви зможее прочитати у нон-фікшн новинці "Дреди, батли і "стіли".

Книга вийде у друкованому, електронному та аудіоформаті у видавництві "Лабораторія" в грудні. Але передзамовити паперову версію можна вже зараз на сайті видавця за зниженою ціною. Як і почитати уривок з видання про батярів. Які підклали свиню майбутньому президенту Польщі.

Українська фольклористка та антрополог Дар'я Анцибор у своїй новій книзі "Дреди, батли і 'стіли'", яка незабаром побачить світ у видавництві "Лабораторія", досліджує, як молодь в Україні протягом століть боролася за своє право на культурну ідентичність. У книзі представлено ретроспективу, що охоплює перші течії в часи імперій та радянської доби, аж до 2010-х років.

Чорний одяг, темнофарбоване волосся та виразно підведені очі. Прогулянки серед могил, специфічні музичні ритми та вірші, що торкаються теми смерті. Широкі штани, реп-культура і графіті на стінах міста. Металеві ланцюги, поголені голови з ірокезами та стиль "стіли" — всі ці елементи виразно вказують на субкультури, навколо яких протягом багатьох років ведуться палкі суперечки. Дехто вважає їх проявом підліткового бунту, в той час як інші сприймають ці течії як радикальні рухи, що можуть становити загрозу для суспільства.

Але що ж насправді приховано за яскравими візуальними образами, і які цінності стоять за цими, на перший погляд, "незвичними" угрупуваннями? Які паралелі можна провести між ранніми субкультурами, що виникли в Україні, і сучасними тенденціями? І чому деякі з нас прагнуть саме так презентувати себе світу? Відповіді на ці та інші питання ви зможете знайти в цій статті.

"Протягом різних історичних етапів, від імперських часів до радянського періоду і вже в умовах незалежності, українська молодь невпинно боролась за своє право на ідентичність. Вони прагнули зрозуміти себе та навколишній світ, сприймаючи його через призму своїх власних смислів та інтерпретацій. На думку Дар'ї Анцибор, для багатьох читачів ця книга стане можливістю поглянути на історію та культуру України з нової перспективи."

Ця книга являє собою спробу авторки об'єднати під однією обкладинкою різноманітні молодіжні течії, їхні спогади, пригоди та цінності в антропологічному калейдоскопі. Авторка сподівається, що читачі, ознайомившись із субкультурами через її працю "Дреди, батли і 'стіли'", отримають натхнення для нових відкриттів і пошуків.

Багато з вас, напевно, захоче дізнатися від своїх батьків, дядьків, тіток, сусідів та старших родичів, які музичні уподобання були популярними раніше, як вони знаходили свої улюблені альбоми та з якими труднощами стикалися через свої смаки. Можливо, деякі з вас по-новому оцінять своїх підлітків, які сьогодні переживають ті ж емоції. Після прочитання цієї книжки ви зможете краще зрозуміти їх, і, можливо, вони також зацікавляться нею, - продовжує Дар'я Анцибор. - Уявіть собі: ваша мама могла носити ірокез, пити пиво і відвідувати легендарний клуб "Бінго" на Святошині, тоді як тато, одягнений у широкі штани з секонд-хенду "Одяг з Європи", міг читати реп, стоячи на сходах покинутого Дому культури в районному центрі Херсонщини.

У нещодавніх випусках нашої рубрики ми ділилися фрагментами з нових творів, таких як "Це вам не естрада" Філа Пухарєва, "Лабораторія", "Пан. Роман про Євгена Чикаленка" Степана Процюка, а також "Discursus". Ми також ознайомили читачів з "У пошуках Єви. Історія про чуму, війну та еміграцію" Максима Беспалова, а також "Локальною історією" Олександра Ябчанки, що включає "Жмур. Історії з бліндажу, де стерлася межа між життям та смертю", видану "Колесом Життя".

До цього "Літтред" публікував уривки книг "Українець Джонатан і двадцять сім мерців" Віктора Шепелєва від "Видавництва 21", "Безстрашні. Історія українського фемінізму в інтерв'ю" Тамари Марценюк від Creative Women Publishing, Марини Стародубської "Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд" від Vivat, видання Юрія Рокецького "Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і "Брати Гадюкіни" від "Нашого Формату".

У цьому розділі ви знайдете фрагменти з різних літературних творів, зокрема зі збірки оповідань "Арабески" Сергія Жадана, виданої Meridian Czernowitz. Також представлені витяги з книги Людмили Долгоновської "Залізний генерал. Уроки людяності", виданої компанією Vivat, та спогадів Бориса Ґудзяка "Жити переможно: школа Патріарха Йосифа Сліпого", виданих УКУ. Ви також ознайомитесь із збіркою Валерія Пузіка "Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу", виданою Vivat, а також з публікацією "Сила опору. Українці в радянських таборах" від "Локальної історії". Не пропустіть також збірку короткої прози в жанрі фантастики "Мотанка", створену українськими авторками, а також роботи Артема Чеха "Пісня відкритого шляху" та Павла "Паштета" Белянського "Битись не можна відступити".

"Літтред" розпочався з фрагментів роману Юлії Чернінької "Спадок на кістках", а також з видання Олександра Кучерука, Юрія Черченка та Михайла Ковальчука "Євген Коновалець. Історія нерозкритого вбивства". У програмі також представлені книги Тетяни Рубан "Тимчасово переселені" та Олени Чернінької "Лемберґ: мамцю, ну не плач".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.