Як український "Щедрик" завоював світову популярність, а Росія позбавила життя його творця Леонтовича - "Машина часу"
"Часова машина" вирішила нагадати, як століття тому українська музика доводила світу, що Україна є окремою нацією, а не частиною Росії.
Грудень 2022-го. Нью-Йорк. У найвідомішому концертному залі світу Carnegie Hall звучить найвідоміша у світі колядка - Carol of the Bells або "Щедрик". Так за океаном відзначають 100- річчя першого виконання "Щедрика" у США. Це сталося саме тут, у Carnegie Hall, а потім колядка помандрувала іншими штатами. Уже тоді американці гучно плескали, захоплювалися українською музикою, але плутали українців з росіянами.
Основні новини дня без зайвих повідомлень і реклами! Друзі, приєднуйтесь до "5 каналу" у Telegram. Всього за хвилину ви будете в курсі всіх подій!
Частина старої Росії прибула до Далласу в неділю під егідою Українського національного хору. Поки учасники хору освоювалися, їхній лідер серед басів, Троїцький, надав короткий огляд про колектив та його рідну Україну. Він підкреслив, що всі члени хору є українцями, а не росіянами. "Ваші газети називають нас росіянами, але це не так," висловлювався він з легким акцентом англійською. "Ми українці, навіть якщо совєти контролюють нашу землю." У статті The Dallas Morning News від 4 грудня 1922 року зазначалося: "Америка вражає, і ми хотіли б, щоб наша країна стала схожою на вас. Сподіваємося, що одного дня ми знову отримаємо власний уряд і будемо мати можливість жити так, як ви."
"Часова машина" вирішила нагадати, як століття тому українська музика доводила світу, що Україна є окремою нацією, а не частиною Росії., а остання в цей час убила автора шедевра в будинку його батька.
Не пропустіть в неділю, 22 січня, о 20:00 на "5 каналі"!
Тисніть плеєр і "Створити нагадування", щоб отримати сповіщення про початок ефіру:
Ознайомтеся з попереднім розділом: Як Росія забрала етнічні землі у українців - "Машина часу", частина перша.
Підтримуйте журналістів "5 каналу" на фронті інформаційної боротьби.