YouTube введе обмеження на монетизацію контенту, що був створений за допомогою штучного інтелекту.
Зростання такого контенту і отримання його творцями прибутку в кінцевому підсумку може завдати шкоди репутації та цінності YouTube.
15 липня YouTube змінить свою політику, щоб зменшити можливості для творців заробляти на "неоригінальному" контенті, включаючи масові відео та різноманітні види повторюваного контенту, виробництво яких стало легшим завдяки технологіям штучного інтелекту.
У цей день компанія анонсує нову стратегію монетизації для партнерів, включивши детальні поради про те, який контент може бути вигідним для творців, а який – навпаки, не приноситиме доходу.
Цю інформацію публікує портал TechCrunch — онлайн-ресурс, присвячений стартапам, інтернет-комерції, інноваційним рішенням та веб-платформам.
Точного формулювання правил поки що не опубліковано, але на сторінці довідки YouTube пояснюється, що творці контенту завжди були зобов'язані завантажувати "оригінальний" і "автентичний" контент. В оновленні йдеться, що нове формулювання допоможе авторам краще розуміти, що сьогодні вважається "неавтентичним" контентом.
Це повідомлення викликало справжню паніку серед тих, для кого YouTube став джерелом заробітку, іноді й чималого, за мінімальних витрат на створення контенту.
В компанії зазначають, що це всього лише "незначна корекція" старої політики YouTube стосовно YPP, яка має на меті більш ефективно визначати, чи є контент масовим або повторюваним. Водночас, такий тип контенту вже давно не може бути монетизований, оскільки глядачі часто сприймають його як спам.
Як відомо, у наші дні створювати різноманітні відеоролики стало набагато простіше - з розвитком технологій штучного інтелекту YouTube заполонив контент, створений з використанням штучного інтелекту (ШІ), -- термін, що позначає низькоякісні медіафайли або контент, створений з використанням генеративних технологій штучного інтелекту. Наприклад, часто можна почути голос, накладений на фотографії, відеокліпи або інший контент, перероблений за допомогою інструментів для перетворення тексту у відео. Деякі канали, наповнені музикою, створеною з використанням штучного інтелекту, мають мільйони підписників. Фейкові відеоролики, створені штучним інтелектом, про новинні події, такі як судовий процес над Diddy, набирають мільйони переглядів.
В іншому прикладі, як повідомляло агентство 404 Media раніше цього року, реальний серіал про вбивства на YouTube, що став вірусним, виявився повністю згенерованим штучним інтелектом. Навіть образ генерального директора YouTube Ніла Мохана було використано у фішинговій атаці, створеній штучним інтелектом, незважаючи на наявність інструментів, що дають змогу користувачам повідомляти про підроблені відео.
Отже, ситуація виглядає так, що збільшення обсягу такого контенту і можливість отримання доходу його авторами можуть негативно вплинути на репутацію та цінність платформи YouTube. Більш того, більшість згенерованих відео є компіляціями, плагіатом або ж малохудожніми роботами, створеними за допомогою штучного інтелекту, які не втілюють справжню творчість. Тому не дивно, що компанія прагне розробити чіткі правила, які дозволять їй ефективно блокувати творців контенту, виготовленого з використанням штучного інтелекту.
Нагадаємо, у червні, на фестивалі Cannes Lions 2025 гендиректор YouTube Ніл Мохан заявив, що впродовж літа до Shorts-відео платформи додадуть Veo 3 -- сервіс на базі штучного інтелекту, що генерує напрочуд реалістичні ролики. Розробником цієї моделі ШІ є підрозділ Google DeepMind.
YouTube Shorts стає ключовим напрямком для компанії, повідомляє Hollywood Reporter. Як зазначив Мохан, в даний час короткі вертикальні відео забезпечують понад 200 мільярдів переглядів щодня на платформі.