YouTube виступає на підтримку "Законодавства про заборону підробок".
Сенатори Кріс Кунс (D-DE) і Марша Блекберн (R-TN) знову представляють свій законопроект "Плекати оригінали, підтримувати мистецтво і зберігати розваги безпечними" (Nurture Originals, Foster Art, and Keep Entertainment Safe, або NO FAKES, Act), який стандартизує правила використання штучного інтелекту для створення копій людських облич, імен та голосів. Цього разу законопроект, який раніше вносився на розгляд у 2023 і 2024 роках, отримав підтримку великої веб-платформи: YouTube.
У своїй заяві YouTube висловлює підтримку, зазначаючи, що запропонований закон "зосереджений на оптимальному балансуванні між захистом та інноваціями: він надає можливість користувачам безпосередньо повідомляти платформи про контент, створений штучним інтелектом, який, на їхню думку, слід видалити". Ця позиція приєднує компанію до вже наявного списку підтримувачів, куди входять SAG-AFTRA та Асоціація звукозаписної індустрії, незважаючи на критику з боку організацій, що захищають громадянські права, таких як Electronic Frontier Foundation (EFF), які вважають попередні законодавчі ініціативи надто загальними.
У проекті закону 2024 року зазначається, що онлайн-платформи, такі як YouTube, не несуть відповідальності за зберігання "незаконних цифрових копій", які були завантажені третіми особами, за умови, що вони видаляють ці матеріали у відповідь на скарги щодо порушення авторських прав і повідомляють користувача про їх видалення. Інший випадок, коли відповідальність може настати, це якщо сервіс спеціально створений або продається через можливість генерувати глибокі підробки.
Під час прес-конференції, присвяченій анонсуванню законопроекту, сенатор Кунс заявив, що частина оновлення "2.0" включає в себе вирішення проблем зі свободою слова та обмеження відповідальності.
YouTube також підтримав законодавчу ініціативу Take It Down Act, яка класифікує оприлюднення інтимних зображень без згоди всіх учасників як злочин, включаючи випадки, коли такі зображення є підробками, створеними за допомогою штучного інтелекту. Законодавство зобов'язує соціальні мережі оперативно видаляти вказані зображення за повідомленням користувачів. Проте, ряд організацій, що захищають громадянські права, а також деякі групи, які виступають проти непогодженого поширення інтимних зображень, висловили рішучий протест проти цього пункту. Незважаючи на це, законопроект був ухвалений Сенатом і переданий на розгляд комітету Палати представників на початку цього тижня.
Сьогодні YouTube оголосив про розширення пілотної ініціативи "управління схожістю", яка була запущена минулого року у співпраці з CAA. Цю програму YouTube представляє як можливість для знаменитостей і творчих особистостей виявляти штучні копії їхнього контенту та звертатися з проханнями про видалення. За інформацією від YouTube, серед учасників пілотного проекту знаходяться такі відомі особистості, як MrBeast, Марк Робер та Маркес Браунлі.