За межами країни "відмінник", а вдома "троєчник": чи визнають іноземні оцінки в українських навчальних закладах?
Безліч навчальних закладів відмовляється визнавати бали, отримані за кордоном.
Українські школярі, які тимчасово здобувають освіту за кордоном, часто стикаються з проблемами при поверненні до місцевих шкіл. Питання перезарахування отриманих оцінок стає дедалі актуальнішим, особливо в умовах війни, яка змусила багатьох дітей і їхніх батьків переїхати за кордон. Міністерство освіти і науки України пояснило, як це питання регулюється.
Міністерство освіти та науки України підкреслює, що навчальні заклади країни не зобов'язані враховувати бали, отримані учнями за кордоном. Це питання залишається на розсуд самих шкіл, які мають можливість скористатися рекомендаціями відомства.
Перезарахування оцінок з іноземних навчальних закладів можливе лише у випадку, якщо предмети в українській та закордонній освітніх програмах є аналогічними. Наприклад, навчальний заклад може врахувати результати з математики, фізики, хімії та іноземних мов. Проте предмети на кшталт музики або фізичної культури можуть бути зараховані на основі підтвердження досягнень з позашкільних навчальних установ, але для цього необхідне схвалення педагогічної ради.
Навчальні заклади мають право відмовити в зарахуванні оцінок з таких підстав:
Для перезарахування оцінок учню потрібно надати:
Річна оцінка для учнів, які паралельно навчаються в українських та іноземних школах, може бути здійснена перед стартом нового навчального року, з огляду на результати, отримані в закордонному навчальному закладі.
У випадку, якщо батьки не підтримують рішення школи про відмову в зарахуванні оцінок, вони можуть скористатися своїм правом звернутися:
Ці заходи сприятимуть забезпеченню прав дитини на визнання її навчальних успіхів та доступ до якісної освіти.
Нагадуємо, що діти залишають Україну до досягнення повноліття: побоювання щодо мобілізації все більше посилюються.
Раніше ми розповідали, що батьки влаштовують скандали у школах: як запобігти конфліктам