Знайдена після півстоліття зникнення: картина XVI століття повернулася до музею в Італії.

Жителька Норфолка передала художній твір після тривалих переговорів.

Картина "Мадонна з немовлям" пензля Антоніо Соларіо, викрадена з італійського Civic Museum of Belluno (Міського музею Беллуно) ще у 1973 році, повернена до колекції після майже півстоліття від зникнення, повідомляє The Guardian. Її нинішня власниця, Барбара де Дожа з Норфолка (Англія), погодилася передати роботу музею після тривалих перемовин із юристом, який спеціалізується на поверненні викрадених творів мистецтва.

Картина італійського художника епохи Відродження Антоніо Соларіо, також відомого як Ло Зінґаро, була частиною збірки музею Беллуно з 1872 року, однак зникла після викрадення у 1973-му. Незабаром після цього витвір потрапив у приватну колекцію британського барона де Дожи, покійного чоловіка Барбари де Дожи, який, за її словами, придбав картину добросовісно в Австрії, хоча це відбулося невдовзі після викрадення.

Картина залишалася втраченим артефактом до 2017 року, коли її спробували продати через аукціонний дім у Великій Британії. Завдяки уважності особи, яка має стосунок до музею в Беллуно, вдалося віднайти її походження. Незважаючи на те, що інформація про викрадені предмети була зафіксована в міжнародних базах даних, таких як Інтерпол і італійські карабінери, британські правоохоронці не змогли повністю конфіскувати картину через юридичні труднощі. Зокрема, затримки, спричинені пандемією COVID-19, призвели до того, що у 2020 році її повернули попередньому власнику.

Барбара де Дожа спочатку категорично відмовлялася повертати картину, посилаючись на британський Закон про позовну давність 1980 року. Згідно з цим законом, добросовісний покупець має право зберегти власність, якщо протягом шести років не буде доведено його знання про крадіжку. Проте адвокат Крістофер Марінелло, який безкоштовно представляв музей, стверджував, що картина юридично належала Беллуно і не могла бути законно продана чи перевезена.

Після багатьох років листування, пояснень і легкого морального тиску, Барбара де Дожа зрештою погодилась безумовно передати твір мистецтва. Марінелло зауважив, що в часи, коли власники викрадених картин рідко йдуть на поступки, такий крок "відновлює віру в людство".

"Коли справа доходить до повернення вкрадених творів мистецтва та вчинення правильних дій, я можу бути дратівливо наполегливим. Але зрештою, це було рішення Барбари де Дожа, і вона зробила мудрий вибір", - ділиться Марінелло.

Організація Art Recovery International, очолювана Марінелло, займається поверненням викраденого мистецтва по всьому світу. Раніше вона сприяла поверненню картини Анрі Матісса, викраденої у 1987 році в Стокгольмі, яка зникла на чверть століття й лише згодом з'явилася в Лондоні. У справі повернення Соларіо важливу роль також відіграла компанія Arte Generali, яка надала фінансову підтримку для покриття логістичних витрат, хоча безпосередньо не була пов'язана з процесом реституції.

Мер Беллуно, Оскар Де Пеллегрін, підкреслив, що повернення картини є важливим кроком у відновленні частини ідентичності, історії та духу міста. У той же час, у списку викрадених творів із музею все ще залишається інша "Мадонна з немовлям" роботи Пласідо Фабріса, і пошуки продовжуються.

"Соларіо опинився у Великій Британії, чому б не зробити те ж саме з цими?" - закликає адвокат повернути інші вкрадені твори мистецтва або надати інформацію про їх місцезнаходження.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що була знайдена гітара Gibson Les Paul Standard 1959 року, яка була викрадена у The Rolling Stones під час запису їхнього альбому Exile On Main St. у 1971 році. Цей інструмент, що належав гітаристу Міку Тейлору, виявили в складі приватної колекції, яка була передана Метрополітен-музею в Нью-Йорку. Ідентифікацію знахідки вдалося провести завдяки її характерним візуальним рисам та підтвердженням від експертів.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.