В країні таке відбувається, що обійдемося цього тижня без алкоголю і жартів. Ми розповімо, що відвідати на початку червня в трьох вимірах: кіно, література, мистецтво. Ніяких грошей, лише очі і вуха.  Отже, слухай:

Література

Асиметрична симетрія. Польові дослідження українсько-польських відносин

10403165_567412746706347_1359132687140390284_nПольща і Україна — дві сусідні країни, які ділить 535 кілометрів кордону і об’єднує спільна історія. Історія, яка в нашій частині світу має і світлі, і темні сторінки. Ми захотіли дізнатися, як виглядають сучасні польсько-українські відносини — не офіційні політичні декларації, дипломатичні реверанси чи інтелектуальні дискурси, а звичайні погляди простих поляків та українців. Для дослідження ми вибрали по десять точок обабіч українсько-польського кордону.

Дата: 2 червня, понеділок

Час: 18:00

Місце: Книгарня Є, вул. Лисенка,

«Літні замальовки»

В пошуках не втраченого часу, але можливості почитати самому, поділитися своєю творчістю, бо мама і вчителька української мови сказали, що ти пишеш хороші вірші можна на літературно-музичному вечорі «Летние зарисовки». Вільний мікрофон.

Дата: 3 червня, вівторок

Час: 19:00

Місце: Кафе «Любовь-морковь», Верхний Вал ул. 16/4

«Репортерські поезії»

Спілка незалежних поетів Європи оголошує 6 червня Днем репортерських поезій. Професійне свято акули камер і клавіатури відзначатимуть у кнайп-клубі Купідон о 19:00. Запрошуємо почитати вірші кореспондентів, фоторепортерів та людей з почуттям прекрасного, бахнути сидру і послухати журналістські байки. Репортерські вірші читатимуть: Світлана Поваляєва, Олег Коцарев, Анна Малігон, Александр Моцар, Галина Танай, Ярослав Гадзинський, Любов Якимчук, Олена Опанасенко, Аліна Довженко, Анвар Деркач, Оксана Яблонська, Олександр Заклецький & co:)

10339639_10201091015236256_3635628238262660637_nДата: 6 червня, субота

Час: 19 00

Місце: кнайп-клуб Купідон

Мистецтво

 ZOOANTROPO. Тамара Бабак, Олександр Бабак, Тіберій Сільваші

Уже не тварина, але й не зовсім людина — такою формулою, закріпленою в назві проекту, можна окреслити антропоморфні об’єкти Тамари й Олександра Бабаків, розфарбовані Тіберієм Сільваші. За зізнанням авторів, свій початок роботи беруть у скульптурі з лози, яку Тамара вперше розставила в Я Галерея восени 2007 року. Продовжуючи тему руху від тваринного до людини (а інколи й назад), художники моделюють з металу серію «істот-триніг» і одягають її у колір. Тоді як Сільваші, виступаючи для обох художників із необхідним «третім поглядом», включає в експозицію хроматичний елемент. Такий нетиповий для автономних митців підхід народжує оригінальне тріо, що озвучує фундаментальні філософські категорії: форма (Олександр Бабак) — наповнення (Тамара Бабак) — стан (Тіберій Сільваші).

Дата: 4 червня (відкриття) – 7 липняzooantropo

Час: 19 00

Місце: Арт центр Я Галерее

«Наша реальність (навіяне Майданом)»

Виставка складається зі стриманих, теплих живописних «ноктюрнів» Світлани Бринюк; абстрактно-формального живопису Гліба Вишеславського; відстороненого погляду на зовнішні події через призму себе у роботах Олексія Зінченка, а також грайливих накладань шарів реальності у творах Марини Шкарупи.

Дата: 3 червня, вівторок

Місце: Музей історії Києва

Музей мистецтв ім. Ханенківhanenky25

Зазвичай, у музеї діють дві постійні експозиції і дві нові, а також, зазвичай, вхід коштує близько 80 грн. Але цього тижня – перша середа місяця, що означає: нам, волоцюгам пощастило. Вхід абсолютно безкоштовний. Тому вперед, із піснею. Про Веласкеса, наприклад.

Дата: 4  червня, середа

Фестиваль сучасної кераміки у Києві «ЦеГлина 2014» 

Основними завданнями проекту є демонстрація досягнень українських художників-керамістів, популяризація творчості митців та їх творів, творче спілкування та налагодження співпраці між керамістами, дизайнерами, архітекторами, галеристами, колекціонерами, теоретиками. Понад 50 учасників фестивалю представляють різні осередки України.

 2 червня – показ відеофільмів про художню кераміку та міжнародні керамічні симпозіуми.afisha_web_jeltaya_data

3 червня, 18.00. – Закриття фестивалю (Перформанс «Порцеляновий лялькар» (режисер – Оксана Русин), «Динамічна скульптура: ЦеГлина» Анастасії Костенко та Вероніки Коломієць).

Місце: НСК Олімпійський

Кіно

Показ фільму «Труба» за участі режисера Віталія Манського

«Труба» — це історія про Європу, яка починається в безлюдному просторі вічної зими російського Сибіру та закінчується на затишних пляжах Біскайської затоки. Навіть закони природи формують тут принципово різні парадигми людського існування. Що ж може об’єднувати такі різні стилі життя? Фізично вони сполучені між собою газопроводом «Західний Сибір – Західна Європа». Труба не просто з’єднала, але й нерозривно повязала «цю» Росію з «тією» Європою.

Після показу відбудеться обговорення фільму  за участі режисера, кінознавиці Ольги Папаш та журналіста Андрія Сайчука.

Під час «Післямови фестивалю «86» російський режисер Віталій Манський вперше представить у Києві свою повнометражну документальну стрічку, що показує життя людей уздовж газопроводу Уренгой-Ужгород. Два епізоди «Труби» знімалися в Україні — на Чернігівщині та в Закарпатті. Фільм отримав нагороду «За найкращий документальний фільм» на 48-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах (2013) та приз «За найкращу режисеру» на фестивалі Кінотавр в Сочі (2013).

Дата: 6 червня, п’ятниця

Час: 19 00

Місце: кінотеатр Жовтень

Кінопоказ на підтримку затриманого ФСБ українського режисера Олега Сенцова

Кінопоказ дебютного повнометражного фільму Олега Сенцова «Гамер», що організували в рамках чинного кіноклубу NoName Club на підтримку українського режисера. Нагадаємо, у ніч на 11 травня в Сімферополі російська ФСБ затримала Олега Сенцова. Йому інкримінують організацію теракту. 19 травня з’явилася інформація про те, що його перевели до московського СІЗО. У відвідувачів буде можливість не лише побачити фільм, відзначений на міжнародних фестивалях, а й взяти участь у зборі коштів для сім’ї Олега. Світова прем’єра його фільму відбулася на щорічному фестивалі авторського та незалежного кіно в Роттердамі в програмі Bright Future («Світле майбутнє»). Картина також була представлена ​​на українських фестивалях «Молодість» та міжнародному Одеському кінофестивалях. Представить фільм кінокритик та телеведучий Андрій Алфьоров. Зрозуміло, що скинутись для сім’ї Олега ми не можемо. Зате можемо підтримати присутністю.

Спецподія: «Розстріляні шахтарі»LbaM-yIdLaw (1)

Рехад Деса. ПАР, 2014. 85хв. До кафедри соціології НаУКМА завітав керівник Центру Соціальних Досліджень у Південній Африці, професор Пітер Александер, який зможе прокоментувати нещодавнє масове вбивство шахтарів у Марікані, випадок який він сам досліджував. Тому маємо унікальну нагоду долучитися до дискусії і подивитися фільм.

Дата: 2 червня, понеділок

Час: 18 30

Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27

Антологія українського кіно: 1950-і. «Доля Марини»

В. Івченко. УРСР, 1953. 99 хв. Одна з «перших ластівок» майбутнього «кіно відлиги». Історія жінки, що, переживши зраду, змогла розпочати життя з нової сторінки.

Дата: 3 червня, вівторок7AvbhL7lcqM

Час: 18 30

Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27

Іронія та еротизм Франсуа Озона

Короткометражні фільми, 81 хвилина.

Дата: 4 червня, вівторок

Час: 18 30

Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27

Ви можете також переглянути минулі випуски Антикризового мистецтва та знайти там декілька подій, які все ще продовжують іти. Ось ще декілька новин зі світу та України: в Німеччині відкрилася щорічна восьма бієнале, в Москву привезуть прерафаелітів, в швейцарському Базелі українських художників представить Dymchuk Gallery  (Гусєв, Цаголов, Савадов), на виставці в Берліні покажуть художні практики Західної України.  У Дніпропетровську відкриється колективний проект «Пульс Африки», в Харкові у Артпідвалі розпочалася виставка молодого художника Зоркіна, інсталяція про метеликів, антиутопію і агностицизм; у Франковську – персональна виставка Котерліна.mask

Маю сумніви щодо того, що ви хоч кудись поїдете, а розказую задля того, щоб Вам було про що побазікати на безкоштовних подіях Києва, ну, ти ж маєш бути в  тємє мистецтва.

Взагалі, писати огляд безкоштовних подій Києва на тиждень вперед — робота чорна, бо насправді, десь в четвер люди починають ворушитися і робити анонси подій на вихідні, про які до цього і словом не обмовилися. Тому, якщо Ви відвідаєте на тижні щось цікаве і безкоштовне – напишіть нам. І, завдяки Вам, вже наступний випуск антикризового мистецтва поповниться подією для пройдисвітів, що так щиро люблять мистецтво.

Вдалого тижня, волоцюги.

Слава Україні!

Добавить комментарий