Добридень, волоцюги. Давненько не бачилися. Але то всеповністю моя провина. Грішна, каюсь. Я б, може, і надалі, лінувався, але цього тижня, особливо на вихідних, буде кілька подій, які не можна продинамити, тому я вирішив вам нагадати де і коли ви маєте бути цього осіннього тижня, аби безкоштовно-інтелектуально підживитися. Отже, вйо до подій!

 Слово

  1. Фестиваль «CYCLOP» від Поліни Городиської1069803_10202247777150536_6147061170711630616_n

Коли: 21 – 23 листопада

Де: FEDORIV Hub, Київ, Арена-сіті, вул.Червоноармійська, 5

Поліна – це квінтесенція постійного руху, массової інтеллектуальної атаки на уми пересічного українця та скромності. Ви, скоріше за все не чули про неї, але, якщо хоч трохи цікавитесь міським культурним життям, обовязково були на її заходах. У світі літератури вона організувала стільки подій, запросила стільки іноземних письменників, провела стільки поетичних вечорів, витягла з нетрів стільки молодих поетів, що якби я навіть і намагалася порахувати — то дзуськи мені, а не число. То безкінечність. Один із її «малюків» — то синтез поезії та літератури міжнародний фестиваль «CYCLOP». Як прийдете, знайдіть Поліну і подякуйте їй. Можете і квіти подарувати. Вона того заслуговує.

 Що відбувається тоді, коли поезія та кіно не просто зустрічаються, а поєднуються у новий, оригінальний жанр мистецтва? Наприкінці осені, 21-23 листопада, для українських глядачів привідкриє завісу на це питання Фестиваль відеопоезії «CYCLOP». Він буде проводитися вже вчетверте, і на цей раз «CYCLOP» підготував багато сюрпризів як для гостей, так і для учасників. Хоча, якщо відверто, в якомусь сенсі учасником буде кожен відвідувач, адже програма фестивалю передбачає не лише показ найкращих відеопоетичних робіт та нагородження переможців конкурсу, але й безліч інтерактивних воркшопів, цікавих майстер-класів та лекцій.Отже, листопадовий вікенд. Центр міста. Чудова, нова локація. Кіно, лекції, музика, перфоманси… Молоді українські режисери дебютують в рамках конкурсної програми. Поважне журі пройдеться полум’ям справдливого суддівства по крихкому лонг-листу. Майстер-класи від кіномитців, австрійська танцівниця, хедлайнери української поезії, покази найсвіжіших відеопоетичних робіт світових фестивалів, чаруючі музиканти із ритмами, що зігрівають. Організатори з печивом, любов’ю та пледами…

 Є лише один проект в рамках фестивалю, за який доведеться викласти грошенят, але то справжній Жадан! Проект «Розділові», театр та читання живого классика української літератури обійдеться близько 100 рубчиків. Якшо квитки лишилися.

Програма 

2. Поетичні читання «З того боку»10412002_10202549882582187_5214179547239320171_n

Коли: 21 листопада

Де: Довженко. Книги. Кава. Кіно

Три справжніх московських поета приїдуть поділитися з нами своїми віршами, страхами і сміливістю. Навесні вони читали на «Київських Лаврах» з проектом «Адекватні». Прикордонники вже напам’ять розповідають їхні вірші і безсило визнають, що немає географії для поезії, і що  цим безумцям давно пора видавати візу земної кулі.Отже, в пятницю в напрочуд чудовому просторі «Довженко» для Вас читатимуть:

Елена Дорогавцева

Владимир Жбанков

Алексей Кащеев

Щоб ви розуміли що до чого, тримате цукерочку, текст Кащєєва:

пока я таскал на себе свой нелегкий крест,

глотал транквилизаторы и менял партнерш,
катался по миру в поисках неизвестно каких чудес,
мечтал утопиться, сорваться с горы, наткнуться на нож,

так вот, пока я тратил себя на это,
видел в кошмарах покойников и диких зверей,
один еврей-эмигрант с кафедры биохимии Массачусетского университета
синтезировал в пробирке психически здоровых людей.

эти бляди оказались устойчивы к стрессу,
у них отсутствовали гены обуславливающие душевную боль,
они посещали крестный ход, пятничную молитву и мессу,
и без проблем метаболизировали алкоголь.

у них оказались способности к стартапам и получению взятки,
им легко давали кредиты под шесть процентов годовых,
ученые тщательно изучали их сексуальные повадки
и обнаружили полное отсутствие таковых.

постепенно ситуация вышла из-под контроля:
некоторые особи сбежали, вырвавшись из оков,
стали плодиться бесполым путем на воле,
быстро создали политическую партию мудаков.

их представители довели сумасшедших до полной прострации,
показав им нецелесообразность различной хуйни,
путем перепоста картинок и тщательной дезинформации,
им удалось убедить что в мире существуют только они.

пока я мечтал что меня кто-то ждет и ищет,
пока я игнорировал действительность и бухал,
эти бляди ели исключительно здоровую пищу
и через день посещали спортивный зал.

и вот теперь когда я смотрю в оба,
когда я осознал где проблема, а где хуйня,
оказалось что этих блядей мало того, что много,
так они еще и значительно лучше меня.

3. Фестиваль Об’ємної поезії10521231_748110021908686_7377173050551556050_n

Коли: 22 листопада

Де: вул Старокиївська 10 г, Масонська ложа

Фестиваль Об’ємної поезії продовжується, і Масонська Ложа запрошує всіх бажаючих гарно провести суботній вечір!  У програмі виступи поетів, музичні вірші від гурту Реве та Стогне, показ документального фільму «Війна за свій рахунок», а також формат вільного мікрофону і можливість передати свого листа на фронт!

Мистецтво

Я, як завше, раджу, якщо вам вдалося заощадити п’ятдесят гривень, піти до Мистецького арсеналу, тим паче, що цього тижня, у вівторок, там відкривається одна з найкращих виставок країни – Art Kyiv Contemporary. Я там буду, підходьте, вип’ємо чишо. Я, доречі, сьогодні йду розмовляти с кураторами проекту, інтерв’ю пізніше викладу на радість і дорослим, і малим. Але повернемося до волоцюжського мистецтва

1.Лекція про Поля Гогегаobraz_Gauguin-copy

Коли: 18 листопада

Де: простір «Closer», Нижнєюрківська 51

«Не забудь, що в мені дві людини: індіанець і людина з підвищеною чутливістю, другий тепер зник, це дозволяє індіанцю твердо йти вперед» Поль Гоген

Поль Гоген став першим європейським художником, який звернувся до традицій примітивного мистецтва, для того, щоб відродити простоту і наївність живопису. Він мріяв про новий мистецтва, вільний від європейських умовностей.

Лекцію читатиме художник та  куратор Олексій Малих

2. PinchukArtCentre

  • Виставка 21 номінанта міжнародної премії Future Generation Art Prize 2014

Двадцять першим претендентом на отримання премії Future Generation Art Prize у 2014 році згідно з регламентом стала Жанна Кадирова — володарка Головної Премії PinchukArtCentre 2013, загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва для молодих українських художників до 35 років.

  • Групова виставка художників-патронів Премії Future Generation Art Prize: Андреаса Ґурскі, Джеффа Кунса, Такаші Муракамі і Деміена Хьорста

Виставка, яка розташувалася на другому поверсі PinchukArtCentre, нараховує сім робіт, серед яких: фотографії «Міс Ko2 – медсестра» (2004) Такаші Муракамі, «Міністр оборони» (1985)Джеффа Кунса, «Собор І» (2007)«Пхеньян V» (2007)«Стейтвіл, Іллінойс» (2002)авторства Андреаса Ґурскі, а також інсталяції Деміена Хьорста «Історія болю» (1999) та «І всі вони – творіння Бога» (2005-2006).

3. Персональна виставка Аскольд Кучера «scientia perfecta»1_600

Де: «ХудГраф» (вул. Володимирська, 65)

З 10 до 28 листопада  діятиме Scientia Perfecta — експозиція робіт медіа-арту Аскольда Кучера. Його твори можна охарактеризувати як science art (bio art) або «експресіоністичний абстракціонізм». Організатори проекту стверджують, що науковий арт бере витоки з «бажання винести прекрасні образи науки у споглядальний простір мистецтва». Твори Кучера — це лайтбокси, друковані скріншоти та відеоарт. Так чи інакше вони пов’язані з медичною практикою митця. Музичний супровід Scientia Perfecta забезпечить Юліан Мицик.

4. «Роботи на папері» Тіберія Сільваші_________2_2012-2013._100_71._______

Де: Галерея Боттега

Твори Тіберія Сільваші, байдуже чи то великі полотна, чи маленькі, створені олією або вугіллям, завжди є свідченням тяглості процесу живопису. Вони позбавлені наративу чи будь-яких підказок і вимагають цілковитого зосередження у першу чергу на собі. Певно, це і є найскладніший етап в осмисленні роботи, розумінні того, що вона несе для кожного.

Стрічки

Раніше, складаючи маршрут для волоцюг, я завше мала трабл з кінокартинами, бо окрім кіноклубу Могилянки, немає людських кіноклубів. Нє, ну трапляється, час від часу то там шось нормальне покажуть, то там, але вишувати це все просто горе. От приходив до мене дідько – розкрадач фільмів і міцно брав за горло. Але все, фатить. Мене врятувала книгарня «Довженко», бо то незвична крамниця, я вже вам казала, там і кави можна випити, і з Данилом Яневським поспілкуватися про то, про сьо, і, головне, подивитися чудові стрічки. Що цікаво, в «Довженко» показують лише ті фільми, які були створені 50 і більше років тому, тому що якраз стільки часу потрібно, щоб кінокартина перейшла в  громадський доступ. Це ж треба, чесні, порядні, інтелектуальні, ще й кіно за безкоштовно пропонують.10670213_360620880766999_372122113244474899_n

Программа на наступний тиждень така: (може змінюватися, слідкуйте за анонсами)

1.Понеділок, 16 листопада/ Фауст, 1926, реж. Фрідрії Мурнау

2.Середа, 18 листопада/ Страна родная, 1945, реж. Олександр Довженко

3.Четвер, 19 листопада/ Громадянин Кейн, реж. Орсон Уелс

4.Неділя, 23 листопада/ Іван, 1932, реж. Олександр Довженко

Вдалого тижня, волоцюги! Слава Україні!

Добавить комментарий