12 червня у Цюриху відбудеться відкриття групової виставки «Європа. Майбутнє історії» у музеї сучасного мистецтва Kunsthaus Zürich. Експозиція хронологічно охопить модерністичні пошуки кінця XIX століття, багатогранність XX та художні практики початку третього тисячоліття.

Куратор виставки Катрін Хаг та її радник Роберт Менас обрали більш ніж 100 робіт відомих художників, серед яких – «Прапор» (2009) Нікіти Кадана.

В основі виставкової концепції лежить теза, пов’язана з уявленням про мозаїчну диференційованість Європи та відсутність ризику її дроблення. Спільне минуле різноманітних національних держав стає ланкою, що їх об’єднує, та формує зону для досягнення взаєморозуміння. У цьому контексті дзеркальний «Прапор» Нікіти Кадана створює ситуацію, у якій погляд на себе крізь символ тієї чи іншої політичної сили, чи символ держави зустрічає перешкоду: розміщення на стіні прапору вище рівня очей людини унеможливлює її безперешкодне відображення.

Для того, щоб фізично побачити себе, а концептуально – ідентифікувати, необхідно докласти зусиль (за умови виправданості яких – прапор ототожниться зі своїм віддзеркаленням).11304410_956104421118167_1988314468_n

Нікіта Кадан, Прапор, 2009, вирізане дзеркало, малюнок на стіні

Проте представлені на виставці полотна, інсталяції, скульптури, фото- та відеороботи не мають на меті демонструвати національні ідентичності та пов’язаний з ними комплекс проблем. Натомість вони охоплюють історичний етап від активного національного розвитку держав до їх сьогоднішніх взаємозалежностей та консенсусів, від яких буде залежати мир. Відтак, кураторський підхід базується на політичному розумінні та зацікавленні у двох найбільш актуальних, ніж будь-коли авангардних силах – мистецтві та Європі.

До експозиції увійшли роботи більш ніж 60 художників, серед яких Клод Моне, Оноре Дом’є, Макс Ернст, Йозеф Бойс, Андреас Гурскі, Артур Жмієвський, Ілля Кабаков, Нікіта Кадан, Кадер Аттіа, а також інші митці XIX—XXI ст. unnamed (2)Кадер Аттіа, Demo(n)cracy, 2010, неон

unnamed (3)Макс Ернст, Європа після дощу I, 1933, олія, темпера, фанера, дерево, гіпс, тканина 

Виставка триватиме з 12.05 по 9.09.2015
Адреса: Kunsthaus Zürich, Heimplatz 1, CH–8001 Zurich
Розклад роботи: Пт-Нд/Вт 10.00 – 18.00, Ср-Чт 10.00 – 20.00
Подробиці 

Добавить комментарий