Київ сповнений легенд. Іноді – моторошних, іноді – напрочуд світлих. Кожна зустріч з ними захоплює і дає ще один привід закохатися у місто. Тож київський салон-ресторан «Канапа», який як раз спеціалізується на відродженні традицій міської інтелігенції, пропонує поєднати нові гастрономічні враження з емоціями від цікавих екскурсій Старим Подолом.

На одній з них побували і ми, і зараз, як завжди, із задоволенням ділимося власними враженнями.

Понеділок, 20:00. Незважаючи на дещо прохолодну погоду збираємося у «Канапі».  Насправді ж,  дощ лише додає прогулянці особливого настрою. Тим паче, дощ – літній. У затишному, зеленому дворику «Канапи» з’являється стіл з частуванням – фірмовим десертом «сало у шоколаді» та домашніми зігріваючи настоянками, що як раз стали у нагоді. Блимає вогонь від свічок у великих, металевих канделябрах, Андріївський узвіз повільно, майже непомітно, поринає у сутінки. Вирушаємо…

Струнка, усміхнена Софія каже нам, що сьогодні на нас чекає «янгольський» маршрут – будемо підійматися вгору Андріївським спуском, слухаючи цікаві історії, в яких дійсність тісно переплетена з легендами та вигадками. Це – Поділ, місце, де янголи і повії могли бути сусідами.

Тож ми йдемо Андріївським узвозом – однією з найдавніший вулиць,що же за часів Київської Русі з’єднувала Велике Місто з Подолом. Нею підійматися вгору купці, нею одного разу скотили згори статую Перуна, що вже не користувався повагою, саме на ній у 14 столітті стояли кілки з головами покараних злочинців…   І крізь темні хмари віків виблискує Андріївська церква. Творіння Растреллі, ще немов білий плах, злітає над узвозом…

Майже з кожним будинком Узвозу пов’язана цікава історія. Ось дім, у вікнах якого завжди блимали червоні ліхтарі, ось «прибуткові будинки», що приймали і геніїв, і авантюристів…

Йдемо Десятинною, що на ній жили в свій час Врубель, меценат Симиренко, історик Костомаров… Біля галереї «Триптих» звертаємо увагу на бронзовий ніс… Звісно, починається розмова про Гоголя.

Взагалі, було багато цікавих розмов. Про Михайлівський Золотоверхий та Софію Київську, про пам’ятник Ользі та долю його автора – Івана Кавалерідзе, майстерня якого також траплялася нам на шляху… Велике сплетається з чимось буденним. Тим часом вулиці вкриває темрява, ми тримаємо шлях до Пейзажної Алеї, 400-річної липи, що була посаджена ще Петром Могилою, Історичного музею та давніх дерев’яних сходів, що виводять нас до місця, де ми починали свій шлях… Ось таки майже двогодинна Одисея таким знайомим і водночас новим маршрутом.

Після прогулянки – чай у «Канапі», зігріваючи бесіди та улюблений київський торт, який тут завжди смакує особливо. І здається, що немає нічого кращого, ніж дивитися на нічний Поділ, ділитися враженнями з друзями і бути у затишному місці, де завжди щиро радіють гостям.

***

Замовити екскурсію дуже просто. Варто лише за день до бажаної дати зателефонувати адміністратору. Вартість – 200 гривень з однієї людини. І ще одна приємна деталь: не треба чекати, доки збереться велика група, на екскурсію можна вирушати вдвох. Тож сценарій романтичної вечері вже є: розпочати з вражаючого дегустаційного сету від шеф-кухаря Ярослава Артюха, потім піти на містичну прогулянку Подолом і повернутися до «Канапи», щоб пізно ввечері сидіти на терасі, чаювати, ласувати фірмовими тістечками, обговорювати найяскравіші моменти та закохуватися одне в одного знову і знову.

Телефон для замовлення екскурсіі: 044 425 4548

Добавить комментарий