Добридень, волоцюги. Я повернувся, не тому що я вас дуже люблю, а тому що після відпустки у мене не лишилося грошей навіть на бухло, не те, що на культурні заходи. Тому, посерфінгувавши інетом, обираючи куди б податися цього тижня, я знайшов декілька відмінних безкоштовних заходів, і вирішив розділити трапезу не у вигляді ворогів моїх, але з обличчям арту. Кіно, література, мистецтво — все у нас є. Беріть, що дають, бо, як відомо, задарма і оцет солодкий. Останнього літнього дня і першого осіннього тижня обіцяють:

Показ експериментальної анімації
«Best of animateCOLOGNE»11880634_985490681471668_1692845180546920077_n

Коли: 3 вересня
Де: АртПРИЧАЛ, ул. Набережно-Хрещатицька, причал №2
В рамках фестивалю Актуальною Анімації і Медіа-Мистецтва LINOLEUM 2015 відбудеться спеціальний показ експериментальної анімації та відео-арту німецького фестивалю animateCOLOGNE. Підбірка буде представлена Вілфредом Агріколою де Колон, засновником і директором CologneOFF, Кельнського міжнародного фестивалю відео-арту. Цього року Вілфред також виступив членом журі фестивалю LINOLEUM 2015. Хронометраж програми становить 90 хвилин і включає роботи медіа-художників і аніматорів з різних країн світу:

1. Home! sweet home! (Susanne Wiegner) | Дім! Милий дім! (Сюзанна Вігнер)
2. Kaled (Ezra Wube) | Калед (Езра Вубе)
3. Consciousness Spin Project (Shuai Cheng Pu) | Проект розкручування свідомості (Шуаї Ченг Пу)
4. Skogstokig (Kristina Frank) | До лісу (Крістіна Франк)
5. One And Only (Abby Smith) | Одна-єдина (Еббі Сміт)
6. Alienation (Silvia Carpizo) | Відчуження (Сільвія Карпізо)
7. Lost and Found (Antje van Wichelen) | Бюро знахідок (Ант’є ван Віхелелен)
8. Irreversible (Kianoush and Farnoush Abedi) | Безповоротність (Кіануш і Фарнуш Абеді)
9. Jealous Guy (Ulf Kristiansen) | Заздрісний чоловік (Ульф Крістіансен)
10. Schreibmaschinerie (Caro Estrada) | Друкарська машинка (Каро Естрада)
11. Complicit (Gavin Hoffman) | Співучасник (Гевін Хоффман)
12. Signalet (Marlene Rask) | Сигнал (Марлен Раск)
13. Odd Jobs (Namchild) | Дивна робота (Немчайлд)
14. Retrocognition (Eric Patrick) | Ретрокогніція (Ерік Патрік)

Детальніше

Майстер-клас «Анімація в рекламі»
від Qubio Studio

11898813_986102401410496_1548238181147061615_n

Коли: 3 вересня о 18:30
Де: АртПРИЧАЛ, ул. Набережно-Хрещатицька, причал №2

Студія анімації та моушн дизайну Qubio Studio, проведуть спеціальний майстер-клас на тему «Анімація в рекламі». У вас буде можливість отримати інформацію про тренди рекламної індустрії з перших уст.
Програма:
1. Перегляд та проаналіз кращих анімаційнійних роликів з усього світу
2. Розмова про можливості анімації в рекламі
3. Знайомство з процесом виробництва анімації
Qubio Studio — студія анімації та моушн дизайну. Надихається роботами кращих анімаційних студій світу. Створює рекламні ролики високого рівня. Просуває культуру сучасної анімації. Подивитися роботи студії можна тут.

Показ програми
«Позаконкурсна Анімація 18+»

11890953_989293544424715_8891318036102413446_n

Коли: Опівночі 5 вересня
Де: АртПРИЧАЛ, ул. Набережно-Хрещатицька, причал №2
Фестиваль LINOLEUM розпочне показ 24 фільмів, що не увійшли в міжнародний конкурс. В основному програма складається зі свіжих фільмів з Хорватії та Польші. Відверті сцени, трохи психоделики, комедії та драми. Власне з повним списком анімації ви можете ознайомитися за посиланням.
Тривалість програми 3 години

Лекція: КВЕРОФУТУРИЗМ //
Український авангард10629749_748755295246470_1731402264107169706_n

Коли: 6 вересня
Де: Closer, вул. Нижнєюрківська, 31

9 березня 1914 року поет Михайль Семенко забрав із типографії свою другу збірку віршів «Дерзання». Це був день сотої річниці народження Тараса Шевченка, царат заборонив святкувати ювілей і в народі його назвали «німим».
Тоненьку, на вісім сторінок, книжку Семенка бойкотували книгарні і критика, адже в передмові автор заявив: «Я палю свій “Кобзар”». Так зі скандалу почався український футуризм.
Перше футуристське угруповання «Кверо»: один поет і два художники. Засади кверофутуризму: вічний пошук і відмова від національного. Єлена Гуро та Ігор Сєвєрянін. Владивостоцький період. Київ 1919 року. «Флямінґо» й Анатоль Петрицький. Арії трьох П’єро. Нові жанри: поезофільми і ревфутпоема. «Альманах трьох». Харків, Ударна група поетів-футуристів.
Лектор — Ярина Цимбал
Літературознавець, кандидат філологічних наук, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.
Вхід вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Батрлбі і компаніі», вдруге реєструватися не потрібно.
ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ — це відкритий лекторій від літературної майстерні «Бартлбі і компанія».
Ми воліємо відмовитися від читання нецікавих книг, так само як і від розмов про їх авторів. Йтиметься про письменників, які змінюють уявлення про можливості літератури. Про тексти, які вивертають смисли навиворіт, в яких мова винайдений заново. Про те, як ці тексти зроблені, і що потрібно про них знати, щоб читання приносило задоволення.
Лектори — письменники, критики, філологи, літературознавці, культурологи, видавці.
ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ відбуватимуться двічі на місяць в арт-центрі Closer.
Майстерня «Бартлбі і компанія» створена товариством Cicuta Bookshop.

Презентація книжки Дзвінки Матіяш
«Марта з вулиці Святого Миколая»11890454_10155959456880150_1468560245331337507_o

Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Коли:  3 вересня, четверг, 18.00.

На презентації книги ви зможете поговорити з автором книги Дзвінкою Матіяш про дівчинку Марту, про дорослішання і пошук себе, про особливих людей і писання про них і для них, про солодкі гранати і таланти, а ще про вулицю Святого Миколая

Неймовірно прониклива підліткова повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» — про дівчинку, яка мріє стати художницею, її друзів та сім’ю, а також по Поліну, яка попри те, що пересувається на візку, вміє радіти життю, а також ставити шах і мат та дружити з Бахом. Ця книжка – перш за все для підлітків, але не тільки для них. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…А ще це — історія розуміння та сприйняття себе та оточуючих.

«Я вже довгий час читаю книжки, написані для дітей, і у якийсь момент я зрозуміла, що і мені самій цікаво писати такі книги — щоб і діти і дорослі могли знайти там щось для себе, — каже Дзвінка Матіяш. — А все тому, що мені потрібна правда — та правда, яку часто виокремлюють і підкреслюють діти своєю поведінкою, своїми питаннями. І про неї мені і хочеться писати — про правду життя. Коли я пишу, то там є про все: і про смерть, і про біль, і про хвороби, і про інвалідність, любов у найрізноманішніших виявах. Мені це потрібно. Я теж змінююся, пишучи ці книги, розвиваюся…».

Любов Якимчук і її «Абрикоси Донбасу»
Презентація поетичної книжки11220890_10155959062060150_3192306376155298232_n

Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Коли:  4 вересня, четверг, 18.00.

Про любов і абрикоси, відчуття дому і батьківщини, про Донбас і про Україну, поезію і біль, перетворення, мовчання, говоріння, про розкладання поезії на рими і на ритми. Про все це і про те, що «там, де не ростуть абрикоси, починається Росія» — на зустрічі з поетесою Любою Якимчук та на презентації її збірки «Абрикоси Донбасу», що вийшла у «Видавництві Старого Лева».
Спробувати «Абрикоси Донбасу» Люби Якимчук на смак, слух і на дотик можна буде в Києві у п’ятницю.

«Абрикоси Донбасу» – це не те саме, що й «Птахи Чилі» або «Українські птахи в українському краєвиді», — каже Люба Якимчук. — Слово «Донбас» зараз надто вразливе, воно викликає забагато негативу, оживляє цілий батальйон стереотипів, а головне – воно регіональне (адже ніхто з нас не хоче бути регіональним автором, правда?). Але збірку вже так назвали, і мені нема чого соромитися, бо саме те, що є в назві, може, найголосніше звучить у цих текстах. Нехай мене асоціюють із Донбасом, особливо нехай це роблять ті, хто там ніколи не бував. Можливо, і мені, як авторці, це – не на користь, бо тоді Донбас ділиться зі мною всім негативним, але це на користь моїй батьківщині, бо я ділюся з нею усім позитивним».

«Книга Люби Якимчук сповнена тепла й гіркоти, книга колюча й ламана, — пише про «Абрикоси Донбасу» Сергій Жадан. — Вірші, схожі на троянди: доки дочитаєш – обов’язково поранишся. Вірші, які можна переповісти, щось додаючи, щось забуваючи, проте нічого не втрачаючи, нічого не гублячи. Оскільки надто дзвінкі літери в цих віршах – і захочеш їх забути, а вони все одно нагадають про себе. Мова віршів проста й переконлива, як і має бути, коли говориш про такі важливі речі, як абрикоси. Себто – пам’ять і любов».

«Made In Kyiv»
Виставка Наталії Лялюк04.tatiana-and-her-sawing-machine1-2015sm

Де: арт-центр Я Галерея, вул. Хорива, 49Б
Коли: з 2 по 21 вересня. Відкриття о 19:00

«Made In Kyiv» – це персональна виставка Наталії Лялюк, художниці, котра десять років тому була однією з тих, хто надихнув Павла Гудімова на створення власного мистецького простору. Виставка «Made In Kyiv» знаменує повернення Наталії Лялюк до рідного міста, а з тим і розповідає про враження художниці від нього та від змін, які відбулися за час відсутності мисткині.
Наталія Лялюк учасниця численних персональних та групових проектів в Україні, Канаді, Німеччині, США etc. 2001 року отримала Першу премію Міжнародного бієнале графіки в Москві. П’ять разів отримувала гранти Ради Мистецтв Онтаріо (Ontario Arts Council).

«Степове необароко»
Володимира Кабаченкоunnamed

Де: Центр сучасного мистецтва «М17», вул. Горького/Антоновича, 102-104
Коли: до 6 вересня

В творчості Володимира Кабаченка реальність та ілюзія сплітаються крізь призму фольклору, язичницької міфології, християнських символів і народних мотивів (писанка, вишивання, професійний і народний іконопис, парсуна, народна картинка). Кабаченко є послідовником мистецтва українського бароко, модерну та авангарду (зокрема,  Казимира Малевича, Давида і Володимира Бурлюків, Олександра Богомазова, Марії Синюкової, Ганни Собачко). До нового виставкового проекту художника з Одеси увійшли близько 150 його робіт із серій «Вполювальники соняшних жаб», «Степові caprichos», «Необароко. Experience» тощо.

Якщо ви організатор безкоштовної культурної події — напишіть мені на фейсбук і я залюбки додам її до списку (якщо це не тренінг з поїдання сонця або жіночої сили).

Вдалого тижня, волоцюги! Слава Україні!

Добавить комментарий