Раніше на Дарниці випускали локальну газетку, щось на кшталт «Дарницькі, гуртуємося» чи «Дарницькі вісті», на усіх трьох сторінках була «стаття» про життя району, некролог, гороскоп і найголовніше — розподіл по дням. Наприклад, вівторок був «днем бобра», що означало, що це хороший день, сприятливий для праці, а п’ятниця — то «день змії» і треба остерігатися пліток, але найгірший день, за переконанням «редакторів», був день восьминіга. Російською воно і справді звучало страшно: «день спрута». Нісенітниці гарні для жартів, але якщо серйозно, то цього тижня усім, в кого вітер свище в кишенях пощастило, бо це «тиждень волоцюги». Загалом з 12 по 18 жовтня в Києві відбудеться двадцять три безкоштовних заходи. Лише Київська школа бієнале пропонує вісім, а 14 жовтня похрестимо як день відкриття виставок, одразу три галереї представлять нові колекції. Вони там між собою взагалі не контактують? Куди його в середу тепер йти? Але то ваша справа, моя — заощадити гроші, аби ви могли хильнути в корчмі того бісовського напою, який ви old fashioned кличите. Отже, вйо до безкоштовних подій столиці! 

ДРАМА | У першому ряду сидіти небезпечно
Лекції про театр
12079976_424588321074507_8609685627037512444_o

Які каверзи очікують публіку в театрі? Звідки і як краще дивитися спектакль? Глядач як спостерігач і співучасник уявлення. Метаморфози сценічного простору. Театр в «коробці» і на вулиці. Інтимність на площі і відчуження в небезпечній близькості. Чари обману і щасливе полонення. Коли закінчується спектакль? Де шукати справжній театр?
Лектор: Сергій Васильєв — театральний критик, журналіст, викладач. Публікації в газетах «Комерсант-Україна», «Столичні новини», журналі «ШО».
Вхід на лекцію вільний за попередньою реєстрацією

Коли: 13 жовтня, вівторок, 19:00
Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31

ЗВУК || You freak me out
Лекції про музику11222176_425371844329488_8756486782497239053_n

Лектор: Філіп Маркович
Телесценарист, минулого музичний колумніст видань DJAM, «Spectacular Practices» і «Лівий берег», діджей у складі формації LOW Party, яка працює на ниві disco, nu-disco, balearic beats, classic house і downtempo.
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Будь ласка, заповніть форму, навіть якщо Ви реєструвалися під час минулих сезонів

Коли: 13 жовтня, вівторокб 19:00
Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31

Карась Галерея «Жовта серія» Роберт Саллер (живопис)12108979_1240872515939027_3618218180682136935_n

Ксантопсія (xantopsia; грецьк. xantos – жовтий + opsis – зір) – порушення зору, при якому всі предмети здаються забарвленими в жовтий колір. Найбільш часто ксантопсія виникає при жовтусі (icterus), отруєннях деякими речовинами, в тому числі лікарськими препаратами (пікринова кислота C6H2(NO2)3OH, сантонін Santonica herba, акрихін С23H30ClN3O, амілінтрит (CH3)2CHCH2CH2ONO, препаратами наперстянки Digitalis sp.). Може спостерігатися при гельмінтозах Helminthiasis, черевному тифі Typhus abdominalis, атеросклерозі судин головного мозку Atherosclerosis cerebrum, неврастенії Nervosism.
Більшість авторів припускаються пояснювати ксантопсію ретробульбарним периферічним ураженям. При жовтусі припускається перехід фарбуючих речовин жовчі (в основному білірубін) в тканини різних прозорих середовищ.
Найбільш відомим носієм цієї патології був голандський художник експрессіоніст Вінсент Віллем Ван Гог, в чиїх картинах явно визначається перевага жовтих кольорів, що й стала для митця відзначною рисою його творчості.
Автор в серії своїх робіт намагається створити ситуацію, коли глядач виступає в ролі гіпотетично хворого цією патологією. За основу взятий живопис класиків сучасного мистецтва (Жоан Міро, Барнетт Ньюман, Сай Твомблі, Ів Кляйн, Джаспер Джонс, Амедео Модільяні та інші) в назвах робіт яких домінантним є колір.

Коли: 14 жовтня, середа, 19:00
Де: Karas Gallery, Андріївський узвіз, 22 а
Подія у Facebook

Презентація книжки Вано Крюґера «Прощальний поцілунок Ілліча»/виставка Віталія Янкового «aggressive society»12144678_10203760032761732_154809763495324956_n

Модератор — Олег Коцарев.
Це перший (за останні роки точно) випадок, коли на широкій літературній сцені та в широкому книжковому просторі з’являються тексти, в яких поряд з досить ориґінальною і в багатьох випадках цікавою образністю на передній план виходить пафос зла, розпусти, комунізму — такий насичений і роз’ятрений пафос, що, врешті, він переходить в атмосферу радісного поетично-інтелектуального абсурду. Загалом, напевно, ця послідовна і подекуди виразно яскрава поетична девіація має шанси залишитися особливою та характерною подією в історії української літератури.

Коли: 13 жовтня, вівторок, 19:00
Де: Музей-Квартира Павла Тичини, вул Терещенківська, 5
Подія у Facebook

«Жива натура» і день народження Олександра Ройтбурдаunnamed

14 жовтня відбудеться довгоочікувана для нас і для всіх поціновувачів мистецтва подія — презентація персональної виставки Олександра Ройтбурда «ЖИВА НАТУРА»  в новій київській галереї «Дукат». Дату відкриття було обрано не випадково, оскільки саме в цей день художник святкуватиме    свій день народження, а засновники «Дукату» — появу нової локації, яка поєднуватиме функції виставкового простору та освітнього центру.
В експозиції буде представлено  серію натюрмортів, більшість з яких О. Ройтбурд написав протягом останнього року в своїй новій одеській майстерні. Жанр натюрморту завжди цікавив митця, ця приязнь, як зазначив сам автор, пов’язана із захопленням творами   Сезанна, який став для нього одним з найулюбленіших художників. Епізодично натюрморти знаходили своє віддзеркалення в творчості Ройтбурда і раніше. Так, на початку  2000-х років з’явилася низка робіт, які автор називав  портретами речей. Кілька років тому, після появи одеської майстерні художник знову звернувся до натюрморту, цього разу наслідуючи    гедоністичні засади , — для художника найголовнішим стало отримання утіхи від самого процесу виконання робіт, які одразу знайшли  велику кількість прихильників    серед колекціонерів та мистецтвознавців. В деяких творах цієї серії глядач може помітити своєрідне цитування натюрмортів класиків  світового мистецтва: Сурбарана, Моранді, Кончаловського, Фалька. І недарма, оскільки практично кожна з цих робіт — це певне міркування, висловлення, переживання на тему класичного натюрморту, переосмислення цього жанру.
Виставка триватиме з  15 жовтня по 18 листопада 
Коли: 14 жовтня о 18:00
Де: вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ»

ТЕАТР ОЗБРОЄНОГО ВІТРУ //
БЕСІДА З ЯНОЮ ВОЛКОВОЮ

10298903_480741958754491_7543853011449569370_n

До хореографії виставки «La Cheka» іспанського художника Педро Х. Ромеро. Проект «La Cheka» заснований на історичному архіві (Archivo FX), над яким Педро Х. Ромеро працює з 1999 року. В архіві знаходяться більше тисячі записів, що зв’язують історію антиклерикального руху в Іспанії — особливо з 1930-х років — з міжнародними позиціями авангарду. Архів організований так, що кожен документ, що свідчить про іконоборчий акт, пов’язаний з інтернаціональним контекстом авангарду: ім’ям художника, рухом, інституцією або роботою. Архів присвячений боротьбі. Але що саме в цій боротьбі має бути інстальоване? Що втілює організація архіву?

Коли: 16 жовтня, 19:30
Де: 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE, вул Воздвиженська, 32
Подія у Facebook

«Нове та дуже старе» Олега Животковаunnamed (2)

В рамках свого проекту «Матриця» (експозиції творів найкращих українських художників старшого покоління, що стали вже доброю традицією) галерея «Триптих АРТ» представляє виставку живопису Олега Олександровича Животкова «Нове і дуже старе». Ця виставка дозволить глядачеві простежити творчий шлях відомого київського художника. Основна тема творчості Олега Олександровича Животкова – пейзаж. На його думку, століття жанрової картини закінчилося, сюжет перейшов в інші види мистецтва. Пояснюючи своє бачення пейзажу, Олег Олександрович вдається до буквального креслення схеми, «етюд — стилізація — образ», де останньому надається домінуюче положення. Його пейзаж – це образ природи, що етимологічно близький до образу як ікони. «З етюду не можна створити роботу, світ треба пропустити через себе» – говорить художник. Враження і творення предмета картини призводять до точності образів. Пейзаж Олега Олександровича Животкова – це не просто природа, тут не важлива пізнаваність силуетів, це образ маленького і великого світу, сплетений із фарб.
Ольга Петрова

Коли:  14 жовтня о 19.00
Де: вул. Десятинна, 13, галерея «Триптих Арт»

Виставка відкрита для відвідування 15–27 жовтня.

Дискусія про підліткову антиутопію10618263

«Порох із драконових кісток» — історія про звичайну школярку у незвичайному світі. Батько Марти поїхав на заробітки, сама вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може. Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі. Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі. Тож у Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує та збуває токсичні кістки. Кістки драконів.

Після презентації автограф-сесія автора Володимира Арєнєва та художника-ілюстратора Олександра Продана.
У 2014 р. на загальноєвропейському фестивалі фантастики «Єврокон» у м. Дублін (Ірландія) Арєнєв був визнаний найкращим автором фантастичних творів для підлітків, а художник цієї книжки — Олександр Продан — найкращим художником-ілюстратором.

Коли: 13 жовтня. Початок о 18:00
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Подія у Facebook

Кіноклуб Могилянки3223ec1d4e453f03a03c40879d4

Кіноклуб Могилянки запрошує всіх охочих на тематичні добірки авторських фільмів найрізноманітнішого спрямування: класичного та сучасного, фестивального та андерґраундного, художнього та науково-популярного, соціально-політичного та розважального. Зазвичай до місячної програми Кіноклубу входить декілька спеціальних подій — презентацій фільмів українськими чи закордонними режисерами, організаціями, кінознавцями, або ж покази, які присвячені актуальним подіям чи особливим датам. Деякі теми є постійними і доповнюють курси, що викладаються в Могилянці: «Кіномистецтво», «Історія кіно» тощо. Після переглядів ми обговорюємо побачене та обмінюємося враженнями.
Вхід завжди вільний.

Понеділок, 12 жовтня, 18:30
Репресоване народне кіно В. Денисенка: «Сон». УРСР. 1964. 92 хв.

Вівторок, 13 жовтня, 18:30
Декоративний світ В. Андерсона:«Незрівнянний містер Фокс». США. 2009. 87 хв.

Середа, 14 жовтня, 18:30
Культові режисерські дебюти: «400 ударів». Ф. Трюффо. Франція. 1959. 99 хв.

Четвер, 15 жовтня, 18:30
Вихідний. Святкування 400-річчя Могилянки: слідкуйте за програмою університету.

Пятниця, 16 жовтня, 18:30
Ozploitation: австралійський грайндхаус.«Людина з Гонконга». Б. Тренчард-Сміт, Ю. Ван. 1975. 111 хв.

Субота, 17 жовтня
Греція елегійна: «Пейзаж у тумані». Т. Ангелопулос. 1988. 127 хв.

ДЕ: вул.Набережно-Хрещатицька, 27.

ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ: Валер’ян Поліщук2592a05-759_441-shutterstock-193677794

ЛЕКЦІЇ ПРО ЧИТАННЯ — це відкритий лекторій від літературної майстерні «Бартлбі і компанія».

Ми воліємо відмовитися від читання нецікавих книг, так само як і від розмов про їх авторів. Йтиметься про письменників, які змінюють уявлення про можливості літератури. Про тексти, які вивертають смисли навиворіт, в яких мова винайдений заново. Про те, як ці тексти зроблені, і що потрібно про них знати, щоб читання приносило задоволення.

Лектори — письменники, критики, філологи, літературознавці, культурологи, видавці.
Лекції про читання відбуватимуться двічі на місяць в арт-центрі Closer.
Майстерня «Бартлбі і компанія» створена товариством Cicuta Bookshop.

Коли: 18 жовтня, неділя, 19:00
Де: арт-центр Closer

Київська школа бієнале

Спільні міста. Уроки Європейської премії за публічний міський простір. Презентація.
Коли: 12 жовтня, понеділок, 16:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Mainstreaming The Far Right in Europe. Lecture
Коли: 12 жовтня, понеділок, 18:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Maidan, Occupy, Anti-ACTA. Comparing movements in Eastern and Western Europe. Public Talk.
Коли: 13 жовтня, вівторок, 18:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Негативність в естетиці. Філософський курсБезымянный
Коли: 13 — 15 жовтня, 16:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Countering Russia’s Disinformation Machine. Panel Discussion.
Коли: 15 жовтня, четвер, 18:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Будь-який світ, куди мене запрошують кращий, ніж той звідки я походжу. Лекція.Безымянный
Коли: 15 жовтня, четвер, 19:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Russia’s Inverted Cold War. Deconstructing a Media-concocted Reality Imposed on the Russians by the Kremlin. Lecture.
Коли: 16 жовтня, пятниця, 16:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Чого ми хотіли від Майдану. Форум-виставаБезымянный
Коли: 17 жовтня, субота, 16:00
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8а

Вдалого тижня, волоцюги!

Добавить комментарий