Цього тижня на нас чекають безкоштовні лекції про пустельні техно-ритми в Рейк’явіку, супрематиста Малевича, український авангард, про одну з найбільш визначних та загадкових постатей театру ХХ століття Єжи Ґротовоського,  про воду на Марсі і навіть про порнографію. Цього тижня ми слухаємо про Голлівуд над Дніпром і про смерть в Парижі, дивимося трансгресивне та повільне кіно. Врешті цього тижня ми святкуємо десять років журналу «ШО» з поетом Олексієм Цвєтковим, що приїздить спеціально з Нью-Йорку. Детальніше про безкоштовні події Києва сьогодні на ArtMisto:

Міфи про театр

На лекції поговоримо про одну з найбільш визначних та загадкових постатей театру ХХ століття. Навколо імені польського режисера Єжи Ґротовоського існує багато різноманітних легенд та переказів у всіх куточках театрального світу. Його вистави, записані у 60-х роках в жахливій якості, вражають неперевершенною майстерністю акторскої техніки, а індіїські баули щорічно відмічають його день народження як день поклоніння святому. Ґротовський – людина, котра докорінно змінила уявлення про межі та завдання театру, а потім назавжди залишила його, усамітнившись з послідовниками в маленькому італійському селищі та проголосила таємниче гасло: „мистецтво як провідник”.
Інший визначний театральний режисер Пітер Брук говорив про Ґротовського: „Якщо мені здається, що я знаю де зараз знаходиться Єжи, то він насправді вже на кілька кроків далі”.
Лектор – Ігор Аронов. Актор та режисер. В 2012 -2014 роках був учасником міжнародного акторсько-дослідницького проекту „Динаміка метаморфози” в інституті ім. Є. Ґротовського у Вроцлаві.
Вхід на лекцію вільний за попередньою реєстрацією

Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 9 листопада, о 19.00
Подія у Facebook

ЗВУК || East—West Connection

Східні духовно-музичні практики на Заході. Пошуки нової європейської музики в минулому Сходу. Китайські опери-подорожі з Англії і пустельні техно-ритми в Рейк’явіку.
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація

Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 9 листопада, о 19.00 
Подія у Facebook

Науково-популярний лекторій 15х4

15х4 — серія некомерційних заходів для фанатів науки та лекторів. Ми хочемо, щоб люди виступали і ділилися знаннями.

Теми спічів:
1. 15 хвилин про нейропротезування. Аліса Власенко
2. 15 хвилин про воду на Марсі. Олександра Малевич
3. 15 хвилин про нафту. Дмитро Світличний
4. 15 хвилин про порнографію. Маріам Найєм

Коли: 11 листопада, 19:00
Де: Чеслава Бєлінського, 5
Подія у Facebook

Відкриття виставки Юрія Лейдермана

12 листопада о 19:00 у Vozdvizhenka Arts House відкриється виставка Юрія Лейдермана «Пісня «Товариш» (живопис, медіа).  Виставка «Пісня «Товариш» стане етапною як в творчості художника, так і в історичному мистецькому процесі загалом. Старі фото , які пов’язані із особистим архівом художника, зафарбовані поллоківским дріппінгом, стануть своєрідним «прощанням» Юрія Лейдермана із концептуалістськими практиками Москви.
Стара радянська пісня «Товариш» є ядром виставкового проекту. Художник вперше почув її у 70-х роках та у сучасному культурному контексті пісня набуває нових конотацій.
Юрій Лейдерман визначна постать в історії сучасного мистецтва, один із лідерів одеських та московських концептуалістів, співзасновник та учасник арт-групи «Медична герменевтика».
За останні півроку Юрій Лейдерман став активним учасником мистецького життя Києва, взявши участь у низці знакових виставкових подій міста та органічно «інсталювавши» себе в українське художнє середовище.
В рамках проекту також плануюється зустріч з Юрієм Лейдерманом.

Коли: 12 листопада о 19:00
Де: Vozdvizhenka Arts House, вуд Воздвиженська, 32
Подія у Facebook

Журналу про сучасну культуру «ШО» — 10 років!

Журнал про сучасну культуру «ШО» — це також низка яскравих і самобутніх проектів, що пов’язані з сучасною культурою в Україні, в ближньому і далекому зарубіжжі. Так, наприклад, Журнал є засновником, організатором і спонсором Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври». Фестиваль «Київські Лаври» проводиться в Києві з 2006-го року й  є одним з найбільших фестивалів поезії на пострадянському просторі.
13 листопада, з нагоди 10-річчя журналу «ШО», в Києві пройдуть читання відомого поета Олексія Цвєткова, що живе в Нью-Йорку. Вечір вестиме літературний оглядач журналу «ШО» — Юрій Володарський.
Вхід: вільний. Кількість місць: обмежена.

Коли: 13 листопада. Початок о 19:00. 
Де: Старомак, вул. Артема, 37-41.
Подія у Facebook

Лекція про український авангард: Михайль Семенко

Михайль Семенко почав свій шлях у літературі 1913 року з книжечки символістських віршів. Уже за рік він заявив, що палить свій «Кобзар», — це був сміливий і свідомий розрив з національною традицією. Зі збірок «Дерзання» і «Кверофутуризм» Семенка починається нова доба в українській літературі.
Ранній футуристський Семенко — це П’єро, який задається, кохає і мертвопетлює. Згодом він розробляє революційний футуризм, а повне зібрання своїх віршів 1924 року називає «Кобзар». Від деструктивного панфутуризму Семенко переходить до конструктивної творчості в період «Нової генерації». Однак його революція в галузі форми і поетичної мови не відповідала завданням пролетарського реалізму.
Семенко став новітнім Кобзарем в українській літературі — батьком українського футуризму, проводирем, лідером і натхненником цілого покоління авангардних письменників.
ЛЕКТОР — Ярина Цимбал, літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.
Вхід вільний. Обов’язкова он-лайн реєстрація
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Батрлбі і компаніі», вдруге реєструватися не потрібно.
Розклад лекцій циклу «Український авангард»:
29.11 / Експериментальна проза
13.12 / Синтез мистецтв

Де: арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31
Коли: 15 листопада, о 19.00
Подія у Faceebook

Відкрита зустріч з Даною Павличко

9 листопада в Хармсе пройде відкрита зустріч з директором видавництва «Основи» Даною Павличко.

  • «Видавничі стандарти» і як вони впливають на популярність книги?світова видавнича практика (приклади, які надихають)
    особливості роботи видавництва «Основи».
  • Як книги проходять відбір, на що робиться акцент.
  • новини найближчого майбутнього. Що буде видано в найближчому майбутньому?
  • прогноз про книговидавництво в Україні і як зробити так щоб в Україні люди читали
  • виставка у Франкфурті (досвід)

Коли: 09 листопада, о 19:30
Де: Хармс, вул. Володимирська, 45а
Подія у Facebook

Вільний лекторій «Київські лекції Малевича. Реконструкція»

12182662_10153646713454004_2605789642240240929_o[1]У 2015 році світ відзначає Рік Малевича, оголошений ЮНЕСКО на честь 100-річчя створення його найвідомішої картини «Чорний квадрат». Вже в перші місяці ювілейного року в Києві відбулось кілька виставок, присвячених Малевичу, а 18 березня відбулась історична подія – повернення Казимира Малевича в Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, в стінах якої (тоді Київському художньому інституті) він викладав у 1928-30 роках, «лікуючи студентів від реалізму та кольоростраху».
У 1928-30 роках Малевич створив у Київському художньому інституті справжню лабораторію супрематизму і ректор І. Врона призначив одного зі студентів стенографувати все, що говорив геній. На основі цих стенограм К. Малевич підготував цикл статей, які були опубліковані у харківському журналі «Нова генерація» впродовж 1928-30 років.
У Рік Малевича експерти лекторію спробують реконструювати київські лекції майстра, проаналізувати чи навіть посперечатись з ним. У 2015 році лекції Малевича прочитають провідні мистецтвознавці України, а також художники. Вхід на лекції – безкоштовний. Планується запис кожної лекції і його публікація на ютуб-каналі Культурного Проекту.
Лекторій організовує освітня організація «Культурний Проект» спільно з Києво-Могилянською Бізнес Школою (kmbs). Партнерами заходів також виступили: НАОМА, Школа візуальних комунікацій, GlobalLogic Україна, Strumer. Куратори проекту: Тетяна Філевська та Ольга Балашова.
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації
Вступна лекція. Малевич – викладач Київського художнього інституту 1928-30 рр. Лектор: Д.Горбачов, малевичезнавець і мистецтвознавець.

Коли: 12 листопада, 19.00
Де: Нацiональна академiя образотворчого мистецтва та архiтектури

Подія у Facebook

«Ми помрем не в Парижі», або Година відвертих розмов із Наталкою Білоцерківець

У вівторок, 10-го листопада, гостею «Години з автором» у книгарня «Смолоскип» стане поетка і перекладачка, письменниця покоління «вісімдесятників», авторка рядків «ми помрем не в Парижі» – неймовірного хіта гурту «Мертвий півень», член журі літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» – Наталя Білоцерківець. Протягом вечора пролунають найвідвертіші відповіді на запитання про літературне життя та інтриги 80-90-х років ХХ століття, про мистецькі захоплення і розчарування, про співіснування двох творчих особистостей – поетки Наталі Білоцерківець і журналіста Миколи Рябчука – у одній родині, про високі ідеали поезії та оцінювання рукописів «смолоскипівського» літературного конкурсу, про найновішу збірку вибраного, що вийшла у серії «УПА» («Українська поетична антологія») у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
Приходьте, ставте свої запитання, слухайте поезію!
Модераторка: Настасія Євдокимова

Коли: вівторок, 10-те листопада, 18:30
Де: книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»
Подія у Facebook

Кіноклуб Могилянки

9 Пн. Перехідний період: Перебудова. «Вбити дракона». М. Захаров. СРСР, ФРН. 1988. 123 хв.
10 Вт. Чорна культура: blaxploitation. «Коффі». Дж. Хілл. США. 1973. 91 хв.
11 Ср. Нове німецьке кіно: закінчення летаргії. «Кожен за себе, а Бог проти всіх». В. Херцог. ФРН. 1974. 109 хв.
12 Чт. Зустріч із режисером та сценаристом фільму «Голівуд над Дніпром» Олегом Чорним та Станіславом Цаликом. Україна. 2013. 89 хв.
13 Пт. Трансгресивний кінематограф Гаспара Ное:«Один проти всіх». Франція. 1998. 93 хв.
14. Сб. Повільне кіно: «Натюрморт». Ц. Джанке. Китай. 2006. 111 хв.


Час: 18:30

Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27

Добавить комментарий