Цього тижня у нас є можливість завітати на церемонію нагородження «Найкращої книги року ВВС», потрапити на відкриття виставки нефігуративної скульптури, проекту «Кордони, що повзуть», благодійної экспозиції «Art in heart» та презентацію книги «Як писати про культуру». Цього тижня нас чекають чотири коротенькі лекції від науково-популярного лекторію «15х4» та дві повноцінні: від Bartleby&Co —  лекція про український авангард та від Ok Projects — про Карла Орфа. Обидві завершують літературний та музичний цикли цього сезону, тому радимо втрапити хоч насамкінець. Як і радимо піти на концерт експериментальної електоронної музики чеського колективу Kolektiv.

Проект CORPUSCULUM. Нефігуративна скульптура

12279171_955316791173498_5063139895758981163_n Ідея проекту базується на теорії атомізму як античної філософської бази матеріалізму та його основоположних ідей збереження та трансформації часток матерії (corpuscula) та енергії, ідеї існування в основі всієї світобудови матерії здібності, схожої з відчуттям. Ці принципи сьогодні допомагають відійти від фігуративного зображення та доступної аналогії образів і наблизитися до форми, яка є спонтанним з’єднанням часток матерії у просторі.
В рамках відкриття буде представлена интерактивна медійна інсталяція від Міхайла Міроненко aka Wilsi-welsi, також відомого своїм електроним стереопроектом Strukturator.
Куратор: Катерина Овчиннікова
Арт-менеджер: Ірина Боровець
Керівник проекту: Владислав Тузов
Партнери проекту: Скульптурний цех, Fund for Cultural Initiatives ArtHuss та Light Art Foundation.

Коли: 8 грудня, 19:00
Де: Інститут Проблем Сучасного Мистецтва, вул. Щорса 18-Д
Подія у Facebook

Науково-популярний лекторій «15х4»

12308528_1528935804083466_4902861978318541398_n

15х4 — серія некомерційних заходів для фанатів науки та лекторів. Ми існуємо для того, аби люди ділилися знаннями.

Теми спічів:
1. 15 хвилин про безсмертя. Святослав Денисенко
2. 15 хвилин про еволюцію. Гліб Сидора
3. 15 хвилин про гроші. Дмитро Світличний
4. 15 хвилин про когнітивну теорію свідомості. Дмитро Веселов
Вхід: вільний, гугл-реєстрація. Зареєструватися можна тут.

Коли: 9 грудня, 19:00
Де: Київ, провулок Белінського (Горської) 5-а, «Наш формат»
Подія у Facebook

Презентація книжки «Як писати про культуру?»

12313664_10153181972632021_5421434859099684377_nВ останні роки ми спостерігали поступове зникнення культури зі шпальт українських видань і ефірів, тож говорити про вплив критики на українське суспільство не випадало. Проте як річка прокладає своє русло у найхимерніших ландшафтах, так і культура в найважчі часи шукає для себе незалежні майданчики, можливість говорити – у публічному просторі, в незалежних виданнях, у соцмережах і блогах. Культурна аналітика, дискусійні обговорення та коментування суспільних процесів через призму культури пояснюють життя точно та об’ємно. Але питання в тому, як доносити до читача найважливіше, не гублячи головні сенси? З яких позицій оцінювати культурні явища? Як нарешті почати цікавитися, звідки й куди йдуть гроші в культурі? Про ці питання говоритимемо з учасниками презентації – авторами книжки «Як писати про культуру?»:
Оксана Форостина – відповідальна редакторка часопису «Критика» та інтернет-проекту «Критичні рішення», журналістка, письменниця.
Павло Гудімов – куратор та засновник арт-центру «Я Галерея», архітектор, музикант.
Юрій Рибачук – журналіст, редактор відділу «Культура і суспільство» тижневика «Коментарі», член робочої групи платформи стратегічних ініціатив «Культура 2025».
Модераторка зустрічі Віра Балдинюк – головна редакторка онлайн-видання «Korydor», упорядниця книжки «Як писати про культуру?».
Вхід на презентацію ВІЛЬНИЙ. Необхідно мати з собою документ, що посвідчує особу.
«Як писати про культуру?» – це збірник текстів із теоретичними та практичними матеріалами, що стануть у пригоді тим, хто працює з темами культури й висвітлює питання культурної політики та дипломатії, займається темою підприємництва в культурі та креативних індустрій, пише про кіно, музику, літературу, візуальне й театральне мистецтво.Концепція книжки полягає у включеності культурної критики в інші сфери життя. До книжки увійшли тексти та лекції провідних українських редакторів, журналістів та культурних діячів, які брали участь у семінарах культурної критики та репортажу «Культура 3.0», організованих CSM.
Видання здійснене за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Коли: 10 грудня, четвер, 19.00
Де: America House, вул. Пимоненка, 6
Подія у Facebook

Відкриття виставки «Art In Heart»_imeni-1

Українська художниця Юлія Скрипка представила власну благодійну виставку «Art In Heart». Кошти від продаж її робіт під час вернісажу підуть на потреби дитячої лікарні Охматдит.
Для проекту Скрипка створила окремий цикл робіт, присвячений дітям і тваринам, яких художниця називає лемедовнікамі — таємними праведниками в єврейській містичної традиції з притчі «Письмена Бога» Хорхе Луїса Борхеса. Оскільки в даний момент Юлія викладає живопис, малюнок і композицію в київській дитячій школі мистецтв №5, в експозицію також увійдуть твори її юних учнів.
«Немає нічого більш цінного, ніж життя. Що можна тоді сказати про життя дитини? Час нині настільки непроста, що легко припустити, наскільки звузилося фінансування в галузі медицини. Якщо мені вдасться внести навіть невеликий внесок у підтримку Охматдиту, я буду щаслива! Зі свого особистого досвіду можу сказати, що там працюють лікарі-професіонали і саме вони врятували свого часу моєї дитини від досить серйозних неприємностей », — розповідає художниця про мету проекту.

Коли: 9 до 22 грудня
Де: «Триптих Арт», вул. Десятинна, 13

Фінал Книги року ВВС — 2015

12279066_1070788162945134_3528226091120014856_n

Цієї п’ятниці BBC Україна у партнерстві із Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) визначить переможців конкурсу у номінаціях «Книга року BBC — 2015» та «Дитяча Книга року BBC — 2015».
Крім того, ВВС Україна визначить і читача року — за результатами конкурсу читацьких рецензій.
«Книга року ВВС» – це щорічна літературна нагорода, яка має на меті визначити найкращий прозовий художній твір українською мовою.

Коли: 11 грудня, 15:00
Де: конференц-зал готелю «Radisson Blue», вулиця Братська, 17-19.
Подія у Facebook

Відкриття виставки КОРДОНИ, ЩО ПОВЗУТЬ /
CRAWLING BORDER12141591_1054471311252887_5816234906065608889_n

ІЗОЛЯЦІЯ та учасники грузинського павільйону 56-ої Венеціанської бієнале відкривають виставку КОРДОНИ, ЩО ПОВЗУТЬ.
Виставковий проект КОРДОНИ, ЩО ПОВЗУТЬ Грузія вперше представила на 56-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва — події, на якій також було реалізовано акцію #onvacation фонду ІЗОЛЯЦІЯ.
Виклики, нагальні для Грузії, є актуальними і для України. Враховуючи це, а також з огляду на те, що експозиція грузинського павільйону та партизанська акція #onvacation заохочують до рефлексії над схожими темами, зокрема, окупацією та замовчуванням, ІЗОЛЯЦІЯ надає свою платформу для провокування подальших роздумів та відкритого діалогу. Під час виставки плануються зустрічі з кураторами та учасниками проекту, а також лекції та дискусії, про які буде повідомлено окремо.
КОРДОНИ, ЩО ПОВЗУТЬ — це реальність, з якою стикається Грузія та інші країни пострадянського простору через своє геополітичне розташування. Учасники виставки прагнуть максимально висвітлити цю ситуацію. Це політичне та соціальне послання, що вносить дисонанс у глобальний політичний ландшафт.
Головна ідея проекту — це оповідь про події, структурована за аналогією до ланцюжка ДНК, що непомітно існує у своєму звичному середовищі, аж доки її не вразять зовнішні сили. Кордони, що повзуть, асоціюються насамперед із таємним перерозподілом кордонів та особистими, часто непомітними трагедіями багатьох людей, які він за собою тягне.
Митці: Нія Мгалоблішвілі (куратор), Ія Ліпартеліані, Софіо Шеварднадзе, Русудан Хізанішвілі, Діма Чікваїдзе, Іраклі Блуїшвілі, Джо Сабія.
Координаторка виставки – Тетяна Філевська.
Проект здійснюється за підтримки Міністерства культури та захисту пам’яток Грузії.
Особлива подяка проекту Waiting in the Margins, реалізованому LAVA DANCE PRODUCTION спільно з табором для біженців Церовані.

Коли: 11 грудня 2015 року, о 18:00
Виставка проходитиме з 11 грудня 2015 року по 20 січня 2016 року
Де: на території IZONE, вул. Набережно-Лугова 8, другий поверх.
Подія у Facebook

Відкриття виставки «Ліс. Пісня»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Арт-центр Я. Гретера і молодий художник Орест Денис відкривають перший персональний проект автора під назвою «Ліс. Пісня» та представляють глядачеві неповторну та самобутню красу Львівщини.
Орест Денис – талановитий митець-початківець зі Львова, який за рік плідної праці створив свою «зелену колекцію».
Основним мотивом творчості автора є втілення народного сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців. Дивлячись на картини, ми маємо змогу переосмислити відносини людини і природи, які дуже часто не є гармонійними. Відверто можна сказати про те, що люди звикли ставитися до природи, як до засобу, що робить життя зручнішим. Використовуючи природні дари, ми не помічаємо своїх шкідливих дій. Головна думка і заклик полягає в тому, що природне середовище було, є і буде незмінним партнером людини в повсякденному житті, адже з цієї скриньки ми черпаємо найголовніші наші багатства. Картини Ореста є втіленням не тільки чарівності і беззахисності природи, а також її духовної краси, адже вона вічно відроджується. Сам Орест описує свої пориви до творчості так: «Коли малюю, віддаю себе в руки пристрасті та закоханості, не чую нічого крім музики. Дивлюсь на красу природи і малюю почуттями. Розум потрібен мені для життя, а малюю для серця. Це чесно, хоч і просто…».
Всі роботи доступні для придбання.

Коли: 10.12.15-31.01.16
Де: ст. м. «Шулявська», вул. Вадима Гетьмана, 6, ТРЦ «Космополіт», Блок А, 4-6 поверх
Режим роботи: щоденно з 11:00 до 21:00

Kolektiv: Концерт експериментальної електронної музики

12308502_1065794046787280_6356764629323242567_n

12 грудня в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться концерт експериментальної музики чеського колективу Kolektiv. О 18:00 на першому поверсі спільноти IZONE музиканти Криштоф Пешек, Іржи Роуш і Катарина Гатіалова конструюватимуть музику і зображення в реальному часі, програмуючи їх за допомогою комп’ютерів.
Kolektiv — міжнародна відкрита група художників, які працюють у сфері алгоритмічної побудови зображень і електронної музики. Учасники проекту є послідовниками течії live coding — напряму мистецтва, де митець пише код для своїх перформансів в реальному часі, конструюючи інструменти для створення звуку або зображення безпосередньо перед публікою. Члени групи: Michal Cáb, GND, Kryštof Pešek, Jáchym Pešek, Jiří Rouš, Georgij Bagdasarov, Sara Pinheiro, Martin Blažíček, Petr Zábrodský, Alexandra Timpau, Jonáš Svatoš, Katarína Gatialová, Alexandra M. Cihanská.
Катарина Гатіалова (Katarína Gatialová) — куратор, художник, графічний дизайнер. Працює в якості куратора в центрі Nova Synagoga в Жилині, Словакія, а також в Музеї Мисиецтв міста Оломоуц та багатьох інших міжнародних проектах в Європі. Як художник вона працює зі звуком, software-defined radio і саморобними машинами, комп’ютерами та приладами.
Подія відбувається за підтримки European Culture Foundation, Міністерства Іноземних Справ Німеччини, в рамках проекту Tandem і за підтримки Чеського Культурного Центру.

Коли: 12 грудня, 18:00
Де: вул. Набережно-Лугова, 8
Подія у Facebook
 

Синтез мистецтв // Український авангард

12314648_790473114408021_7765237421129210838_o

Література, авангард і спроба синтезу мистецтв
Синтез мистецтв і науки та вироблення метамистецтва майбутнього — мета, якої прагнули панфутуристи. У творчому експерименті авангардисти поєднували різні мистецтва — сполучали літературу і живопис, літературу і кіно, літературу і театр.
Михайль Семенко починав із традиційних за формою віршів «Футуро-поезія», «Кубо-поезія», «Супре-поезія». Згодом він дав перші зразки поезомалярства — «Каблепоему за океан» і цикл «Моя мозаїка». Письменник Майк Йогансен і художник Вадим Меллер створили перший «монтажний роман», поєднавши текст і графіку; а Олексій Полторацький і Дан Сотник сполучали текст і фото в «комбінованих репортажах».
Багато письменників працювали у кіновиробництві, звідси намагання використати засоби кіномистецтва в художній літературі: Дмитро Бузько писав кіноповісті, Семен Скляренко — кінороман, Леонід Скрипник — «екранізований роман».
ЛЕКТОР — Ярина Цимбал
Літературознавець, науковий працівник Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, авторка досліджень з історії української літератури 1920-х років, літературної урбаністики та літературного побуту.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Якщо ви реєструвалися на попередні лекції «Батрлбі і компаніі», вдруге реєструватися не потрібно.

Коли: 13 грудня, 19:00
Де: вул. Нижнэюркывська, 31, арт-центр Клоузер
Подія у Facebook

Добавить комментарий