Нагородження переможців конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» 

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на церемонію нагородження переможців конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець», яка відбудеться 14 червня. Початок – о 18.30.

Журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» від видавництва «Темпора» визначились із десяткою найкращих репортажів на тему «Війна. Життя de facto».  До короткого списку конкурсу увійшли: Єлизавета Гончарова, Олександр Коба, Микита Май, Марія Педоренко, Алла Пушкарчук, Альона Савчук, Марія Семенченко, Ярослава Тимощук, Максим Ходушко та Володимир Шерега. Список складений в алфавітному порядку. Хто ж стане лауреатом, ми дізнаємось на церемонії вручення.

Члени журі конкурсу Денис Казанський, Олег Криштопа та Пьотр Андрусєчко оголосять авторів найкращих текстів. Також переможці отримають подарунки та грошові винагороди.  І місце – 10 000 грн, ІІ місце – 7 000 грн, ІІІ місце – 5 000 грн. Десятка репортажів увійде до альманаху «Veni, Vidi, Scripsi», а перший лауреат отримає право надрукувати книгу у видавництві «Темпора».

Учасники заходу: журналіст, автор книги «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» Денис Казанський; український репортажист, автор книги «Україна: Масштаб 1:1» Олег Криштопа; кураторка конкурсу Олеся Яремчук; скайп-зв’язок із польським журналістом, кореспондентом «Газети Виборчої», автором журналу «Нова Східна Європа» Пьотром Андрусєчко.

Адреса книгарні «Є»:

вул. Лисенка, 3,

метро «Золоті ворота».

Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

afisha_samovydets_jpg

Дискусія на тему «Донбас: світські та релігійні цінності як чинник мобілізації мас» (Київ)

Книгарня Є та Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації запрошують на дискусію «Донбас: світські та релігійні цінності як чинник мобілізації мас», яка відбудеться 15 червня. Початок – о 18.30.

Станом на 2016 рік західноєвропейська цивілізація перестала бути ключовим орієнтиром і експортером як технологій, так і цінностей. У світі стрімко набирають сили альтернативні проекти, що будують власну ідентичність на протистоянні Заходу, проголошуючи натомість ціннісні моделі, які вони вважають традиційними та духовними. Проте ці моделі сутнісно відрізняються від класичної релігійності, а в деяких випадках лише використовують релігійну символіку для ефективної мобілізації прихильників. До певної міри, говорити про протистояння двох таких моделей – світської західної та релігійно мотивованої анти західної – можна також у випадку конфлікту на Донбасі.

Протягом заходу намагатимемося визначити конфліктогенний і мобілізаційний потенціал релігійних цінностей та використання релігійної риторики під час конфлікту на Сході України.

Учасники розмови:

Олександр Білокобильський – доктор філософських наук, професор, фахівець із модерної раціональності;

Володимир Гуржи – магістр релігієзнавства, спеціалізується на вивченні соціально-релігійних трансформацій в Україні;

Ксенія Гуржи – магістр релігієзнавства, займається дослідженням міста, міфотворчості, регіонального міфу, масової культури.

Модератор – Руслан Халіков, кандидат філософських наук, президент Молодіжної асоціації релігієзнавців.

Учасники дискусії представляють Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації та авторський колектив книги «Вододіли секуляризації». Конфлікт цінностей та ідеологій на Донбасі є одним з головних предметів їхніх досліджень, які ведуться протягом останніх років.

Ключові питання:

  • Роль релігійної риторики в мобілізації під час конфлікту на Донбасі.
  • Мобілізаційний потенціал релігійних цінностей в глобальній конкуренції.
  • Протистояння сучасної контрсекулярної та традиційної релігійності.
  • Світська релігійність як частина ідентичності населення Донбасу.

Адреса книгарні «Є»:

вул. Лисенка, 3,

метро «Золоті ворота».

Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

1-page-001_500x707

Відкриття україномовної бібліотеки психоаналізу (Київ)

Книгарня “Є”, Український Психотерапевтичний Університет, Київський Інститут Сучасної Психології та Психотерапії запрошують на презентацію україномовної бібліотеки психоаналізу. Учасники: Михайло Пустовойт, Роман Кечур, Володимир Єшкілєв. Захід відбудеться 17 червня. Початок – о 18.30.

Презентуємо Вашій увазі першу книгу із запланованої серії наукових перекладів психоаналітичної літератури українською мовою, яка буде відбуватися в рамках співпраці Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) та Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП). Це книга Томаса Оґдена «Проективна ідентифікація».

Ідея закласти традицію подібних перекладів водночас не нова й нова – адже мова такий самий живий організм, як і будь-який інший прояв людини. А усвідомлювана реальність знаходиться в процесі постійного «сотворіння» завдяки творчому характеру самої мови та способів її використання (Krejci, 1990). З перекладами психоаналітичних термінів ми дозволили собі поводитися вільно – часом використовувати англійську транслітерацію, часом усталені переклади цих термінів українською, а подекуди – обирати для перекладу слова, які на наш погляд краще відображали сутність самих понять в матриці сучасної української мови. Останній спосіб перекладу є шляхом створення нової традиції, яка випала нам – першому поколінню українських психоаналітиків. Ми радіємо бути причетними до цього творчого процесу та активно запрошуємо Вас – читачів цієї серії – до нього долучатися!

Напевно, в силу вищесказаного, також невипадково першим автором запланованої серії перекладів став саме Томас Огден, який у своїх творах не лише переосмислює теоретичний здобуток попередників, але й розвиває його на основі власного емпіричного досвіду.  Як він скаже у своїй передмові до українського видання, «… ідея, зрештою, є хорошою настільки, наскільки її використовують інші» (Th. Ogden, 2016).

До заходу запрошуються колеги психотерапевти, лікарі, психологи, соціологи, філософи, літератори – усі, кому не байдужі питання осмислення внутрішнього світу людини та можливості еспресії людських переживань у просторі мовлення.

Презентацію-дискусію будуть вести голова правління Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) Роман Кечур та ректор Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП) Михайло Пустовойт, а також письменник-філософ Володимир Єшкілєв.

Адреса книгарні «Є»:

вул. Лисенка, 3,

метро «Золоті ворота».

Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Добавить комментарий