Антикризове мистецтво: 2 — 8 червня
В країні таке відбувається, що обійдемося цього тижня без алкоголю і жартів. Ми розповімо, що відвідати на початку червня в трьох вимірах: кіно, література, мистецтво. Ніяких грошей, лише очі і вуха. Отже, слухай:
Література
Асиметрична симетрія. Польові дослідження українсько-польських відносин
Польща і Україна — дві сусідні країни, які ділить 535 кілометрів кордону і об’єднує спільна історія. Історія, яка в нашій частині світу має і світлі, і темні сторінки. Ми захотіли дізнатися, як виглядають сучасні польсько-українські відносини — не офіційні політичні декларації, дипломатичні реверанси чи інтелектуальні дискурси, а звичайні погляди простих поляків та українців. Для дослідження ми вибрали по десять точок обабіч українсько-польського кордону.
Дата: 2 червня, понеділок
Час: 18:00
Місце: Книгарня Є, вул. Лисенка,
«Літні замальовки»
В пошуках не втраченого часу, але можливості почитати самому, поділитися своєю творчістю, бо мама і вчителька української мови сказали, що ти пишеш хороші вірші можна на літературно-музичному вечорі «Летние зарисовки». Вільний мікрофон.
Дата: 3 червня, вівторок
Час: 19:00
Місце: Кафе «Любовь-морковь», Верхний Вал ул. 16/4
«Репортерські поезії»
Спілка незалежних поетів Європи оголошує 6 червня Днем репортерських поезій. Професійне свято акули камер і клавіатури відзначатимуть у кнайп-клубі Купідон о 19:00. Запрошуємо почитати вірші кореспондентів, фоторепортерів та людей з почуттям прекрасного, бахнути сидру і послухати журналістські байки. Репортерські вірші читатимуть: Світлана Поваляєва, Олег Коцарев, Анна Малігон, Александр Моцар, Галина Танай, Ярослав Гадзинський, Любов Якимчук, Олена Опанасенко, Аліна Довженко, Анвар Деркач, Оксана Яблонська, Олександр Заклецький & co:)
Дата: 6 червня, субота
Час: 19 00
Місце: кнайп-клуб Купідон
Мистецтво
ZOOANTROPO. Тамара Бабак, Олександр Бабак, Тіберій Сільваші
Уже не тварина, але й не зовсім людина — такою формулою, закріпленою в назві проекту, можна окреслити антропоморфні об’єкти Тамари й Олександра Бабаків, розфарбовані Тіберієм Сільваші. За зізнанням авторів, свій початок роботи беруть у скульптурі з лози, яку Тамара вперше розставила в Я Галерея восени 2007 року. Продовжуючи тему руху від тваринного до людини (а інколи й назад), художники моделюють з металу серію «істот-триніг» і одягають її у колір. Тоді як Сільваші, виступаючи для обох художників із необхідним «третім поглядом», включає в експозицію хроматичний елемент. Такий нетиповий для автономних митців підхід народжує оригінальне тріо, що озвучує фундаментальні філософські категорії: форма (Олександр Бабак) — наповнення (Тамара Бабак) — стан (Тіберій Сільваші).
Дата: 4 червня (відкриття) – 7 липня
Час: 19 00
Місце: Арт центр Я Галерее
«Наша реальність (навіяне Майданом)»
Виставка складається зі стриманих, теплих живописних «ноктюрнів» Світлани Бринюк; абстрактно-формального живопису Гліба Вишеславського; відстороненого погляду на зовнішні події через призму себе у роботах Олексія Зінченка, а також грайливих накладань шарів реальності у творах Марини Шкарупи.
Дата: 3 червня, вівторок
Місце: Музей історії Києва
Музей мистецтв ім. Ханенків
Зазвичай, у музеї діють дві постійні експозиції і дві нові, а також, зазвичай, вхід коштує близько 80 грн. Але цього тижня – перша середа місяця, що означає: нам, волоцюгам пощастило. Вхід абсолютно безкоштовний. Тому вперед, із піснею. Про Веласкеса, наприклад.
Дата: 4 червня, середа
Фестиваль сучасної кераміки у Києві «ЦеГлина 2014»
Основними завданнями проекту є демонстрація досягнень українських художників-керамістів, популяризація творчості митців та їх творів, творче спілкування та налагодження співпраці між керамістами, дизайнерами, архітекторами, галеристами, колекціонерами, теоретиками. Понад 50 учасників фестивалю представляють різні осередки України.
2 червня – показ відеофільмів про художню кераміку та міжнародні керамічні симпозіуми.
3 червня, 18.00. – Закриття фестивалю (Перформанс «Порцеляновий лялькар» (режисер – Оксана Русин), «Динамічна скульптура: ЦеГлина» Анастасії Костенко та Вероніки Коломієць).
Місце: НСК Олімпійський
Кіно
Показ фільму «Труба» за участі режисера Віталія Манського
«Труба» — це історія про Європу, яка починається в безлюдному просторі вічної зими російського Сибіру та закінчується на затишних пляжах Біскайської затоки. Навіть закони природи формують тут принципово різні парадигми людського існування. Що ж може об’єднувати такі різні стилі життя? Фізично вони сполучені між собою газопроводом «Західний Сибір – Західна Європа». Труба не просто з’єднала, але й нерозривно повязала «цю» Росію з «тією» Європою.
Після показу відбудеться обговорення фільму за участі режисера, кінознавиці Ольги Папаш та журналіста Андрія Сайчука.
Під час «Післямови фестивалю «86» російський режисер Віталій Манський вперше представить у Києві свою повнометражну документальну стрічку, що показує життя людей уздовж газопроводу Уренгой-Ужгород. Два епізоди «Труби» знімалися в Україні — на Чернігівщині та в Закарпатті. Фільм отримав нагороду «За найкращий документальний фільм» на 48-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах (2013) та приз «За найкращу режисеру» на фестивалі Кінотавр в Сочі (2013).
Дата: 6 червня, п’ятниця
Час: 19 00
Місце: кінотеатр Жовтень
Кінопоказ на підтримку затриманого ФСБ українського режисера Олега Сенцова
Кінопоказ дебютного повнометражного фільму Олега Сенцова «Гамер», що організували в рамках чинного кіноклубу NoName Club на підтримку українського режисера. Нагадаємо, у ніч на 11 травня в Сімферополі російська ФСБ затримала Олега Сенцова. Йому інкримінують організацію теракту. 19 травня з’явилася інформація про те, що його перевели до московського СІЗО. У відвідувачів буде можливість не лише побачити фільм, відзначений на міжнародних фестивалях, а й взяти участь у зборі коштів для сім’ї Олега. Світова прем’єра його фільму відбулася на щорічному фестивалі авторського та незалежного кіно в Роттердамі в програмі Bright Future («Світле майбутнє»). Картина також була представлена на українських фестивалях «Молодість» та міжнародному Одеському кінофестивалях. Представить фільм кінокритик та телеведучий Андрій Алфьоров. Зрозуміло, що скинутись для сім’ї Олега ми не можемо. Зате можемо підтримати присутністю.
Спецподія: «Розстріляні шахтарі»
Рехад Деса. ПАР, 2014. 85хв. До кафедри соціології НаУКМА завітав керівник Центру Соціальних Досліджень у Південній Африці, професор Пітер Александер, який зможе прокоментувати нещодавнє масове вбивство шахтарів у Марікані, випадок який він сам досліджував. Тому маємо унікальну нагоду долучитися до дискусії і подивитися фільм.
Дата: 2 червня, понеділок
Час: 18 30
Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27
Антологія українського кіно: 1950-і. «Доля Марини»
В. Івченко. УРСР, 1953. 99 хв. Одна з «перших ластівок» майбутнього «кіно відлиги». Історія жінки, що, переживши зраду, змогла розпочати життя з нової сторінки.
Дата: 3 червня, вівторок
Час: 18 30
Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27
Іронія та еротизм Франсуа Озона
Короткометражні фільми, 81 хвилина.
Дата: 4 червня, вівторок
Час: 18 30
Місце: Кіноклуб Могилянки, Набережно-Хрещатицька, 27
Ви можете також переглянути минулі випуски Антикризового мистецтва та знайти там декілька подій, які все ще продовжують іти. Ось ще декілька новин зі світу та України: в Німеччині відкрилася щорічна восьма бієнале, в Москву привезуть прерафаелітів, в швейцарському Базелі українських художників представить Dymchuk Gallery (Гусєв, Цаголов, Савадов), на виставці в Берліні покажуть художні практики Західної України. У Дніпропетровську відкриється колективний проект «Пульс Африки», в Харкові у Артпідвалі розпочалася виставка молодого художника Зоркіна, інсталяція про метеликів, антиутопію і агностицизм; у Франковську – персональна виставка Котерліна.
Маю сумніви щодо того, що ви хоч кудись поїдете, а розказую задля того, щоб Вам було про що побазікати на безкоштовних подіях Києва, ну, ти ж маєш бути в тємє мистецтва.
Взагалі, писати огляд безкоштовних подій Києва на тиждень вперед — робота чорна, бо насправді, десь в четвер люди починають ворушитися і робити анонси подій на вихідні, про які до цього і словом не обмовилися. Тому, якщо Ви відвідаєте на тижні щось цікаве і безкоштовне – напишіть нам. І, завдяки Вам, вже наступний випуск антикризового мистецтва поповниться подією для пройдисвітів, що так щиро люблять мистецтво.
Вдалого тижня, волоцюги.
Слава Україні!