Освітня програма в межах проекту «Арлекін іде…»

В межах проекту «Арлекін іде…» в Мистецькому Арсеналі проходить ОСВІТНЯ ПРОГРАМА, яка триватиме до 6 вересня. «Арлекін іде…» — виставка унікальної приватної колекції Ігоря Диченка – українського мистецтвознавця і художника, який присвятив своє життя дослідженню творчості українських художників ХХ ст.

В експозиції виставки «Арлекін іде…» — 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття – мистецтво авангардистів, серед яких К. Малевич, О. Богомазов, В. Пальмов, О. Тишлер, В. Єрмілов, В. Меллер, А. Петрицький; живописні та графічні твори «шістдесятників» – В. Зарецького, А. Горської, А. Сумара, З. Лерман, представників «нової хвилі» — В. Цаголова, Д. Кавсана та інших. Особлива частина експозиції – 15 графічних робіт Сальвадора Далі, ілюстрації до твору Овідія «Мистецтво кохання».

Для ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ цей проект слугує приводом для обговорення і дослідження важливих тем з історії українського мистецтва ХХ століття. До неї входять лекції від низки українських мистецтвознавців та програма кінопоказів українського кіно 60-х років.


ЛЕКТОРІЙ

28 серпня, 18:30 – лекція Зої Звиняцьківської «Взаємодія авангардного та народного мистецтва в Україні в 10-ті роки ХХ століття. Екстер, Малевич та народні майстри»
29 серпня, 14:00 – лекція Ольги Балашової «Не підлягає показу і розголосу: неофіційне художнє життя в радянській Україні 60-х»
31 серпня, 18:30 – лекція Лесі Смирної «Український нонконформізм та концепція національного мистецтва 60-х»
2 вересня, 18:30 – лекція Оксани Баршинової «Українське мистецтво у час змін: друга половина 1980х – початок 1990х років»


КІНОПОКАЗИ


КОНТРАСТИ ШІСТДЕСЯТИХ
Цього року минає п’ятдесят років з моменту виходу на екрани фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» – ключової роботи українського кіно-відродження шістдесятих. Проте феномен «шістдесятників» в українському кіно далеко не обмежувався єдиним Параджановим. Поруч з ним творило ціле коло однодумців – режисерів «поетичного кіно» – Юрій Іллєнко, Леонід Осика, Микола Мащенко, Володимир Денисенко, інші.

Кінопокази в межах проекту «Арлекін іде…» звертаються до цих імен та їхніх найбільш візуально цікавих картинах шістдесятих років.

22 серпня, 14:00 – показ короткометражних фільмів поетичного кіно 60-х, 1965-1969р.

29 серпня, 16:00 – показ фільму Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», 1965р.

5 вересня, 14:00 – показ фільму Леоніда Осики «Камінний хрест», 1968р.

Кінопрограма реалізована за підтримки Національного центру О. Довженка.

АБОНЕМЕНТ на всі заходи освітньої програми можна придбати в касі «Мистецького Арсеналу». Вартість абонементу – 80 грн. Абонемент діє у дні лекцій та кінопоказів.

Одноразовий вхід на захід — 30 грн.
______________

Довідкова інформація:

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
вул. Лаврська, 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
artarsenal.in.ua
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
[email protected] (для акредитації)
Тел.: +380 44 288 52 26

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.