Волоцюга арт 2 — 8 листопада

Цього тижня ми почуємо африканський джаз і величне «Нє вєрю!» Станіславського, дізнаємося за краудпаблішинг та інсталяцію, потрапимо на відкриття дивовижної художниці Лесі Хоменко, почуємо як Олег Скрипка читає «Маленького принца», а Маркіян Камиш ділиться рецептами екстремального туризму, подивимося «Бляшаний барабан» та «Чорний динамит» etc. Отже, вйо до безкоштовних подій столиці:

Презентація платформи краудпаблішингу Komubook

Презентація першої в Україні платформи краудпаблішингу Komubook. Ви матимете нагоду долучитись до вдумливої розмови про стан та перспективи видання перекладної художньої літератури в Україні.
Спеціальний гість вечора — відомий поет і перекладач Андрій Бондар.
УЧАСНИКИ:
Павло Швед (засновник)
Андрій Бондар (поет, перекладач)
Гєник Бєляков (перекладач)
Андрій Рєпа (перекладач, культуролог)
Варвара Перехрест (дизайнер)

Коли: 2 листопада о 18:30
Де: Книгарня «Є», м. Київ, вул. Лисенка, 3
Детальніше про проект
Facebook

ЗВУК ЗЕМЛІ
Лекція # 6 (54)

Поїхавши до Америки, джаз несподівано повернувся на історичну протобатьківщину, в Ефіопію і Нігерію, давши світу два явища в музиці, не схожі на будь-що інше. Мулати Астатке і Гіги, Пелая Кути і Лекан Бабалола, і багато інших — безумовні зірки афроджазу, похитують Землю у своїх ритмах.
Лектор: Влад Фісун. Журналіст, діджей, мандрівник, ведучий на Радіо Аристократи
Вхід на лекції вільний.
Обов’язкова он-лайн реєстрація
Будь ласка, заповніть форму, навіть якщо Ви реєструвалися під час минулих сезонів.

Коли: 3 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєюрківська, 31
Facebook

Міфи про театр
Лекція # 8

Що відомо широкому колу глядачів і любителів театру про Костянтина Сергійовича Станіславського? — Він творець Московського Художнього театру. Він — режисер. Він — класик. Ще згадують його знамениті фрази «Не вірю» і «Театр починається з вішалки». От і все. І це про людину, яка повністю змінив вигляд російського театру і без якого немислима світова культура.
Лектор: Марина Котеленець — театрознавець, театральний критик, сценарист, викладач.
Вхід на лекцію вільний за реєстрації

Коли: 2 листопада, 19:00
Де: арт-центр Клоузер, вул Нижнєюрківська, 31
Facebook

Лекція Антона Логова «Інсталяція в деталях»

Художник Антон Логов розповість про інсталяції «в деталях». Лекція буде присвячена історії зародження цього жанру мистецтва і його розвитку з погляду симбіозів різних мистецьких підходів. Антон на прикладі своїх попередніх робіт покаже весь процес створення робіт — від виникнення ідеї до фінальної презентації.
Антон Логов про своє розуміння інсталяції: «Інсталяція — це, по-перше, багатошарове і конфігуративно бачення. По-друге, активний і відкритий діалог. У третє, актуалізація питань про «історичної рефлексії» та «кочування ідей» ».

Коли: 7 листопада, 15:00
Де: School of Visual Communication
Facebook

СТУП. Виставка Лесі Хоменко

4 листопада о 19.00 персональною виставкою Лесі Хоменко «Ступ» арт-центр Closer відкриває новий, більший експозиційний простір.
Леся Хоменко – співзасновниця групи Р.Е.П. і кураторського об’єднання ХУДРАДА. Художниця програмно працює з живописом, переосмислюючи досвід, отриманий в Київській Академії мистецтв. Широкій публіці роботи Лесі відомі переважно за низкою серій «Дивокрай», «Дачні мадонни», «Гіганти». Крім гострих тем, роботи авторки завжди порушують питання про місце картини в інформаційному та культурному полі.
Леся Хоменко повернулася до живопису після тривалої перерви, пов’язаної з подіями на Майдані і початком війни. Протягом двох років вона досліджувала слабкість і вразливість художньої мови в медійному просторі. Тепер художниця повернулася до роботи, пов’язаної з деконструкцією фігуративу і, власне, тіла картини. «Якщо на початку 2013 року тему втрати цілісності людського тіла я бачила як порушення загальноприйнятих норм, то після досвіду війни, фізичної деконструкції життя, моя робота набула нового змісту»*.
Нову виставку побудовано як певну історію – художниця поступово розвиває метод виходу за межі картини, перетворюючи її на об’єкт. Художницю цікавить картина не як площина із зображенням, а як сума елементів: полотно, фарба, зображення, підрамник.

Коли: відкриття 4 листопада о 19:00
Де: Київ, вул. Нижньоюрківська, 31, арт-центр Closer
Виставка триватиме до 21 листопада
Facebook

«Франція в моєму серці», книжковий фестиваль

Програма:

— Найширший вибір новинок французької літератури, ярмарок букіністичних видань
— Уроки з вивчення французької мови від кращих викладачів Французького інституту в Україні
— Презентації туристичних маршрутів по Франції від першокласного туристичного агентства «Інкомартур 93»
— День французькій філософії з лекціями викладачів КНУ ім. Тараса Шевченка
— Презентація унікальної книги Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» виданої на трьох мовах
— Розіграш оригінальних сувенірів та запрошення на мультфільм «Маленький Принц» від кінопрокатної компанії «Вольга»
— Зоряні читання казки «Маленький Принц» за участю Олега Скрипки та інших зірок від журналу Viva!
— французький Кухня ресторану Nres Francais
Жива музика, вино і смажені паризькі каштани.

Ворнінг: про вхід нічого не написано, можуть здерти пару рубчиків.

Коли: 3 — 5 листопада
Де: Київський Будинок Книги
Facebook

Година нерозказаних історій про Чорнобиль

Щосереди у київській книгарні «Смолоскип» відбуваються події у форматі «Година з автором» – розмови із письменниками, перекладачами і журналістами про нові проекти та давні плани. Цієї середи, 4-го листопада, о 18:30 гостем стане письменник і чорнобильський сталкер Маркіян Камиш. Протягом години автор відкриватиме таємниці написання найновішої книжки-сповіді «Оформляндія або прогулянка в Зону», розповідатиме ексклюзивні історії про поїздки в Чорнобиль, які досі ніде не звучали, відповідатиме на всі можливі запитання про літературу/Зону/безпеку/небезпеку, ділитиметься рецептами успішного екстремального туризму. Запрошуємо на зустріч у формальній та неформальній атмосфері!
Модераторка: Настасія Євдокимова

Коли: середа, 4-те листопада, 18:30
Де: книгарня «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21, метро «Контрактова площа»)
Facebook

Презентація роману Андрія Любки «Карбід» 

Стартує всеукраїнський тур на підтримку нового роману Андрія Любки «Карбід». Він відбудеться у рамках проекту «Мережа», ініціатором якого є команда Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ. Тур пройде у два етапи. Протягом листопада письменник відвідає північ, південь, центр та схід України (в тому числі побуває у 5 прифронтових містах). У грудні Андрій Любка завітає на захід України. Загалом тур охопить близько 30 міст, в кожному з яких відбудеться два заходи: прес-конференція та літературно-дискусійний вечір.

3 листопада о 19:00 у Домі Освіти та Культури «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16-А, аудиторія 114) відбудеться презентація нового роману Андрія Любки «Карбід». Модератор — Любко Дереш.
Вхід вільний.
Facebook

Кіноклуб Могилянки

Понеділок, 2 листопада, 18:30
Перехідний період: перебудова: «Місто Зеро». К. Шахназаров. СРСР. 1988. 103 хв.
Відчуття втрати рівноваги, дестабілізації, розгубленості та дезорієнтації є симптоматичними для епохи «Перебудови» — останньої, що по праву може носити епітет радянської. Це період загальнодержавної маргінальності, що очікуванно проявлялася у парадоксальності всіх процесів, зокрема кінематографі. З одного боку, він наближав мабутнє, а з іншого — прискорював розпад теперішнього.
Фільм Карена Шахназарова «Місто Зеро» є точною ілюстрацією всього спектру відчуттів, характерних для кожної окремої особистості, що раптово опинилася в умовах викривленої реальності. Це абсурд, дурний сон, чиясь фантазія, з якої немає сили вирватися, а отже доводиться в ній існувати.

Вівторок, 3 листопада, 18:30
«Американський сон»: підліткова реальність: «Вихідний день Ферріса Б’юллера». Дж. Х’юз. США. 1986. 103 хв.
Одна із найвідоміших кінострічок Джона Х’юза, «Вихідний день Ферріса Б’юллера» є водночас найбільш типовим представником життя американської молоді із її цілком типовими архетипами — дуже нудними викладачами, зображеними на дуже показово гіперболізований манір, уВівторок, 3 листопада, 18:30чнями, образ яких «кричить» про їх втому від шкільного розміреного життя. Один день із життя Феріса Б’юллера, який тікає від буденності і їде до Чикаго. Стереотипний образ американської молоді, що, тим не менш, приваблює глядача своєю «стереотипністю» і занурює у цей захоплюючий світ.

Середа, 4 листопада, 18:30
Нове німецьке кіно: закінчення летаргії.«Бляшаний барабан». ФРН. Ф. Шльондорф. 1979. 142 хв.

Четвер, 5 листопада, 18:30
Чорна культура: blaxploitation. «Чорний динаміт». С. Сандерс. США. 2009. 84 хв.

Пятниця, 6 листопада, 18:30
Трансгресивний кінематограф Гаспара Ное:«Вхід у порожнечу». Фрація. 2009. 161 хв.

Субота, 7 листопада
Повільне кіно: «Дім». Ш. Бартас. Литва. 1997. 120 хв.

Де: Набережно-Хрещатицька, 27

Вдалого тижня, волоцюги!

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.