Волоцюга арт. Безкоштовні події Києва 19 — 24 січня

Цього тижня можна потрапити на відкриття трьох виставок та презентацію двох книжок, послухати про  подорожі по Тоскані, лекцію про Баугауз і концерт експерементальної музики, подивитися актуальний абсурд та італійський неореалізм. Усі події безкоштовні — усі деталі на ArtMisto.

Відеодром | «Повільний захід» з Майклом Фассбендером

Джон Маклін, встигнувши набити руку на музичних відео та короткометражок з Майклом Фассбендером, взявся за повний метр. Фассбендер погодився брати участь і в повноцінному дебюті режисера «Повільний захід» (котрий чомусь зветься «Суворо на захід» в локалізації), який в 2015-му забрав Гран-Прі фестивалю «Санденс». Видання «Guardian» вже встигло видати інтригуючу характеристику тандему Маклін-Фассбендер: «ще не зовсім Скорсезе і Де Ніро, але початок хороший».
Лектори — Лук’ян Галкін, кінознавець, викладач культурного центру PhotoCULT і КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого та Дмитро Апенко, автор Інтернет-журналу Moviegram.
Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму

Коли: 21 січня, 19:00
Де: Хармс, вул. Володимирська, 45а
Facebook

Лекція «Функціональність і мінімалізм естетики Баугаузу»

В рамках виставки ПредмеТи запрошуємо всіх бажаючих прослухати лекцію Діани Клочко про один з найвидатніших художніх закладів, який об’єднав архітектуру, дизайн та образотворче мистецтво Баугауз, що був заснований у 1919 році в Веймарі, Німеччина.
Діана Клочко — мистецтвознавець, викладач, лектор освітніх програм, автор багатьох статей.

Коли: 22 січня, 19:00
Де: 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE, вул. Возвиженська, 32
Facebook

Відкриття оновленої експозиції
«Традиційне мистецтво українців»

Народне мистецтво у сучасному розумінні було сутністю буденного життя наших пращурів. Повсякденні практики, як-то ткацтво, гончарство, прядіння – все те, що ми нині трактуємо як творчість – були практиками повсякдення наших прабабусь та прадідусів. Зразки мистецтва дбайливо зберігалися спочатку у коморах, хатах та головах, а потім у музеях, колекціях та серцях нащадків. Життя, як мистецтво, «сіль» творчого доробку українців буде представлено в оновленій експозиції музею.

Одним із важливих аспектів нової експозиції є зразки народного костюму. Під час відкриття експозиції відбудеться лекція, на якій буде продемонстровано близько десяти комплектів традиційного одягу, серед них – буденні та святкові жіночі та чоловічі строї кінця ХІХ – початку ХХ століття, які характеризують різні історико-етнографічні регіони України (за сучасним районуванням): Львівщина, Тернопільщина, Волинь, Житомирщина, Київщина, Полтавщина, Сумщина. Також будуть експонуватися ікони, рушники, вибійчані дошки, ткані вироби. На відкритті буде кураторська екскурсія експозицією та виступ гурту, назву якого ми повідомимо пізніше.

Коли: 21 січня, 18:00
Де: Національний художній музей України, вул. Володимирська, 2

Дорожні нотатки: Гастро-вело подорож по Тоскані

Дорожні нотатки відправляються в Італію. Наш спікер, Наталія Тулюлюк, поділиться секретами, як поєднати шикарний відпочинок і велоспорт в Тоскані, а також розповість:
— Про винний рай серед оксамитових пагорбів і кипарисових алей;
— Про доступне проживання на шикарних віллах 16 і 18 століття;
— Про монументальні споруди Флоренції;
— Про середньовічні вежі;
— І, звичайно ж, про неймовірну італійську кухню.
Наталія покаже фотографії з двох подорожей по регіону і поділитися власним досвідом організації велоподорожі. Вхід: вільний, за попередньою реєстрацією

Коли: 19 січня
Де: Володимирська, 45а, Будинок Вчених
Facebook

Концерт «Вслухаючись у місто»

21 січня о 19:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу в рамках виставки Жанни Кадирової «ТВОЄ/МОЄ», відбудеться перший з шести концертів київських музикантів експерементальної сцени — «ВСЛУХАЮЧИСЬ У МІСТО».
Натхненні проектами звукових ландшафтів і філдрекордінга Sonic Terrain та World Listening Day, учасники відкривають серію івентів ‘слухання’ різноманітних джерел звуку. Шість локацій – шість учасників – шість аудіо замальовок Києва: Ботанічні сади, Голосієво, Поділ та фунікулер, центр, курсуючий між локаціями міський транспорт, магічне павутиння електромереж; місто статичне і місто в русі, простір тихого слухання та багатошаровість нанизаних одна на одну звукових автострад.
Усі звуки, зібрані музикантами для скетчів, у процесі дослідження та підготовки могли піддаватись змінам та персональній інтерпретації. Проте, навіть вирвані з контексту та нав’язливо афектовані, поєднані у колажі та доведені до абсурду, або все ж таки залишені автентичними, без обробки — всі вони генеруються єдиним джерелом: містом.
Два відділи з антрактом:
1ч. AlexLowell/ThirdWorldRadio/MaximWerner
2ч. DanVoronov/Berrge/NeitherFamousNorRich
VJ Slao_0
Концерт відбудеться при дружній підтримці SonicTerrain http://sonic-terrain.com/
Вхід вільний

Коли: 21 січня, четвер, 19:00
Де: Мала галерея Мистецького Арсеналу, вул Лаврська, 12
Facebook

Презентація антології детективу 1920-х років

 

Те, про що зовсім не говорили більшовики, хоча воно було у них під боком, нарешті вийшло на яв!
Що: Товста антологія детективної прози 1920-х років!
Хто там: Дмитро Бузько, Гео Шкурупій, Юрій Смолич, Юрій Шовкопляс!
Хто ще: Ярина Цимбал, упорядниця, авторка передмови, приміток і концепції, Олександр Стукало, редактор.
Що на додаток: Абортмахери, провокатори, зомбі, товстенький розумний лікар-детектив, смілива журналістка, яка курить і влучно стріляє! Краса і сила!

Коли: 20 січня, 18:30
Де: вул. Лисенка, 3, книгарня «Є»
Facebook

Public talk з «Постачальником щастя №1»
Євгенією Гапчинською

Євгенія Гапчинська — одна з найбільш знаменитих українських художниць, яка має свій неповторний стиль. Малюючи маленьких смішних чоловічків зі зворушливими написами, Гапчинська називає себе «Постачальником щастя № 1». ЇЇ мета — змусити людей посміхатися, згадувати щасливі моменти дитинства, помічати все добре й світле в оточуючому нас світі! Вона носить звання одного з «найдорожчих художників України», а картини мають успіх у багатьох країнах світу. Вона випромінює позитив і ніжність, проте називає все своїми іменами – нехай часом дещо грубо, однак правдиво. Як залишатися собою, бути успішною, випромінювати світло і нести позитив — вже 18 січня, о 19:00 в атмосферному закладі «Хармс», з нами поділиться чудова Євгенія Гапчинська)

Коли:  18 січня, 19:00
Де: Інді-книгарня «Хармс», вул. Володимирська 45-а

Кіноклуб Києво-Могилянської академії

Понеділок, 18 січня, 18:30.
Ліндсей Андерсон: актуальний абсурд. «О, щасливчик !» Л. Андерсон. ВБ, США. 1973. 178 хв.

Фантасмагорична стрічка «О, щасливчик !» є другою з трилогіі Андерсона і поєднує в собі елементи соціальної сатири, філософської притчі та реалізму.
Фільм знову-таки розповідає історію Міка Тревіса разом з усіма його негараздами, перипетіями, злетами і розчаруваннями. Тут він постає амбіційним і дещо марнославним, але напрочуд життєрадісним і наївним молодим хлопцем, який впевнено йде до мети і, якого спіткають цілком реальні небезпеки сьогоднішнього життя. Картина своєю ідеєю відводить головну роль в життя людини долі, тим самим вказуючи на безсилля людини перед обставинами і випадковістю.
Фільм сповнений музичних композицій Алана Прайса, який грає тут самого себе, а іронічні тексти його пісень ніби є своєрідним коментарем того, що коїться із головним героєм.
Запрошуємо Вас переглянути феєрію абсурду Андерсона вже цього понеділка в кіноклубі академії.

18.I Пн. Ліндсей Андерсон: актуальний абсурд. «О, щасливчик». ВБ, США. 1973. 178 хв.
19.I Вт. Радянська підліткова реальність: «Аварія – донька мента». М. Туманішвілі. 1989. 94 хв.
20.I Ср. Кінорефлексії: по той бік кіно. «Оскар. Історія Голлівуду». Р. Епштейн. США. 2014. 87 хв.
21.I Чт. Неореалізм: італійський феномен.«Одержимість». Л. Вісконті. 1943. 134 хв.
22.I Пт. Бетмен: герой-маргінал чи герой маргіналів.«Бетмен майбутнього: Повернення Джокера». К. Геда. США. 2000. 73 хв.

Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27

Презентація книжки Катерини Бабкіної
«Шапочка і кит»

Шапочка і кит — дуже доросла книга для дітей. Одного весняного дня маленький хлопчик зустрічає кита і вони стають приятелями, переживаючи неймовірні пригоди, — на цьому закінчуєтся дитяча історія і починається недитяча, бо хлопчикові 8, але він ще ніколи не був у школі, останній рік він прожив у лікарні, бо хворіє на лейкоз, йому не можна спілкуватися з однолітками, собаками та іншими потенційно небезпечними об’єктами, його мама і тато розлучені і мама будує взаємини із новим бойфрендом, що не сильно подобається бабусі, з якою вони живуть, а тато… а тато також має про це свою думку. Іншими словами, життя маленького хлопчика Шапочки надто звичайне і надто подібне на справжнє життя, тобто на життя, про яке не пишуть в дитячих книжках зазвичай.

Світ Шапочки, його уявлення про дружбу, смерть, чудеса, вдячність, кохання, майбутнє і все інше, зумовлені його дуже відмінним від інших дітей досвідом. Його розуміння світу може виявитися чеснішим і глибшим, аніж у багатьох дорослих. Такі книги є хорошим початком і приводом до розмови з дітьми (і дорослими) про інакших, людей, котрі живуть серед нас і разом, але мають інші можливості, відмінні від наших, мають свої небезпеки, хвороби і потреби, але так само мають бути любленими і щасливими.

Доросла презентація дитячої книги «Шапочка і Кит» — якраз для таких розмов.
Фрагменти книги прозвучать на презентації в авторському виконанні Катерини Бабкіної.
На заході можна буде придбати книгу та отримати автограф автора. 5 гривень з вартості кожного примірника підуть до фонду Таблеточки, що займається допомогою онкохворим дітям.
Модератор — головний редактор порталу Buro 24/7 Олексій Тарасов

Коли: П’ятниця, 22 січня , 19:00
Де: вул. Хмельницького, 3б
Facebook

Відкриття проекту «ДІМ СПОГАДІВ»
Беати Kорн та Віктора Мельничука


20 січня відкриється перший проект Щербенко Арт Центру в 2016 році – виставка “Дім спогадів” Беати Корн та Віктора Мельничука. Незважаючи на те, що художники живуть і працюють в Ужгороді, їх творчість уже давно знайома київському глядачу: і Беата Корн, і Віктор Мельничук представляли свої персональні проекти, а також брали активну участь у масштабних групових виставках.
На цей раз вони представляють спільний проект, в якому будуть поєднані живопис та кераміка: Віктор представить серію картин акрилом, а Беата – скульптури, виконані в авторській техніці. Їх об’єднає не лише назва, але й концепція проекту – звернення до дорогих серцю образів зі спільного минулого:

“Наші спогади, мов той баранець Маленького принца, якого тільки він міг бачити крізь стінки ящика. Такий собі дім, де все перекинуто догори дригом і вже нікому нічого не загрожує. І байдуже, що він такий далекий і не може прихистити чи зігріти, адже тільки там оживають наші колишні враження.
Час безжально спливає і залишається пам’ять, сповнена далекими пахощами і дитячими відчуттями. На мить вона може повернути нам утрачений час. І марно у цих тенетах відшуковувати конкретність: абстрактність тут стає найреальнішою реальністю.
Наші спогади напливають нечутно і мимоволі перетворюються на дійсність, де минуле проростає в сьогодення. І серед розмитих фігур чи воскових профілей ти виходиш за межі затінку пам’яті, аби йти далі – у пошуках майбутнього. І доки йтимеш, спогади все спливатимуть… Адже найголовнішого не побачиш очима” (Оксана Гаврош).

Коли: відкриття 20.01, 19:00
20.01 – 13.02
Де: вул. Михайлівська, 22 в
Facebook

Виставка «Білий шум»

«Білий шум» – групова виставка випускниць курсу колажної практики School of visual communication. Учасники виставки потрактують власні сни через колажі. Всі вони є випускниками авторського курсу Наталії Синєпупової «Колаж як пластичний прийом в мистецтві і дизайні». «Молоді художники та дизайнери створили своє власне візуальне висловлювання – через вільні контексти, деконструювання, цитування, відмову від авторства, інтерактивні форми, експерименти зі смислами, техніками, матеріалами, фактурами, фреймами, колірними рішеннями та ін.», – розповідають організатори проекту.
Відвідати «Білий шум» можна буде до 11 лютого щодня з 11:00 до 18:00. Вхід на виставку – за принципом Pay What You Want.

Коли: відкриття 21 січня о 18:00
Де: Музей сновидінь, вул. Чигоріна, 55

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.