8 лютого: Які свята відзначаються сьогодні, детальна інформація про цей день.

8 лютого відзначають Міжнародний день шотландського віскі, День оперного искусства, День, коли звучить пропозиція стати на одне коліно з обручкою в руках., Всесвітній день кіно, День Нірвани.

Православна церква вшановує пам'ять святого великомученика Теодора Стратилата; святого пророка Захарії.

День оперного искусства

Неофіційне святкування з'явилося в соціальних мережах у 2018 році під хештегом #OperaDay. Окрім цього, відзначається також офіційна подія - Всесвітній день опери.

День оперного искусства, присвячений вшануванню і насолоди від опери, багатого і складного музичного жанру, який поєднує в собі музику, театр і розповідь.

День, коли звучить пропозиція стати на одне коліно з обручкою в руках.

Щороку 8 лютого весь світ відзначає День, коли звучить пропозиція стати на одне коліно з обручкою в руках.. Хоча романтичне свято не є офіційним та вихідним днем, а історія його виникнення невідома, воно супроводжується звичаєм робити своїм коханим особливу пропозицію.

Всесвітній день кіно

Всесвітній день кіно - чудове свято для шанувальників кіномистецтва, що дозволяє відзначити та вшанувати їхні найулюбленіші стрічки.

Всесвітній день кіно, заснований третьою Академією кінематографічних мистецтв і наук у 2020 році, покликаний відзначити вражаючу силу фільмів, яка здатна залучати, об'єднувати та надихати людей. Щороку ми святкуємо цю чарівність кіномистецтва в другу суботу лютого. Цей річний захід, що відбувається в період вручення нагород "Оскар", створює ідеальну можливість для любителів кіно зібратися разом і поділитися своєю пристрастю до цього мистецтва.

День спокою та блаженства

Щорічно 8 та 15 лютого буддисти Махаяни відзначають День спокою та блаженства або парінірвани. Вважається, що переддень фізичної смерті Будда Шак'ямуні під час медитації досягнув парінірвани - головної мети буддистської практики.

Нірвана з санскриту перекладається як "згасання", "відсутність хвилювання" та означає звільнення від страждань, залежності, бажань, сансари, тобто головну мету кожної живої істоти.

В буддизмі розрізняють нірвану із залишком (викорінення затьмарення свідомості) та нірвану без залишку (парінірвана). Власне парінірвани можна досягнути лише після фізичної смерті, коли людина досягає повного просвітлення.

8 та 15 лютого буддисти здійснюють медитації, відвідують храми й приносять дари. В День спокою та блаженства заведено міркувати про можливу втрату близьких людей, власну смерть та непостійність цього світу.

У цей день з’явилися на світ:

325 років з моменту народження Даніеля Бернуллі (1700-1782) — швейцарського вченого, який зробив вагомий внесок у фізику, математику та механіку. Він є одним із засновників кінетичної теорії газів, гідродинаміки та математичної фізики.

175 років від дня народження Івана Павловича Похитонова (1850-1923), видатного українського художника та графіка.

130 років від дня народження Олександра Юліановича Кульчицького, відомого також як Шумило фон Кульчицький (1895-1980). Він був українським психологом, філософом, а також активним учасником громадського та політичного життя, а також освітнім діячем, що проживав у Франції.

Сьогодні ми відзначаємо столітній ювілей Віктора Івановича Зарецького (1925-1990) — українського художника, графіка, майстра монументального мистецтва, викладача, активного громадського діяча та чоловіка А. Горської.

Відзначаємо 80-річчя з дня народження Івана Васильовича Паславського (1945-2021), видатного українського філософа, історика та перекладача.

На цей день:

У 1914 році в Монреалі заснували українське видавництво під назвою "Новий Світ".

У 1915 році в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра стрічки Девіда Ґріффіта "Народження нації", яка згодом була визнана однією зі 100 найвизначніших фільмів в історії кінематографу.

У 1916 році в Цюриху (Швейцарія) колектив поетів проголосив про виникнення нової художньої течії, відомої як дадаїзм.

1921 - Декрет про заповідник "Асканія-Нова" (розвивався Ф. Фальц-Фейном з 1874 р.);

1928 рік - Вперше телесигнал було передано через океан з Лондона до Нью-Йорка.

1965 рік - У Великій Британії було введено заборону на рекламу сигарет по телевізору.

1969 рік - відбувся дебютний політ найвеличнішого пасажирського літака на планеті, Boeing 747, який на сьогоднішній день поступився титулом найбільшого Аеробусу A380.

1971 рік - створено одну з трьох ключових фондових бірж Америки — NASDAQ.

1992 рік - Україна започаткувала дипломатичні зв'язки з Ватиканом та Азербайджаном.

1994 рік - Україна стала учасником програми НАТО "Партнерство для миру".

Церковне торжество:

8 лютого в церковному календарі - День великомученика Теодора Стратилата та святого пророка Захарії Серповидця.

Теодор Стратилат — святий християнської церкви, який існував у III столітті. Він обіймав посаду військового генерала за часів правління римського імператора Ліцинія. Відмовившись поклонятися язичницьким божествам, він відкрито визнав свою віру в Христа, за що був підданий суду і засуджений до страти.

Захарія Серповидець - старозавітний пророк, який традиційно вважається автором книги Захарії, одинадцятої з дванадцяти малих пророків. Він передбачав майбутнє Ізраїлю та народів, а також прихід Месії, який мав бути царем, священиком і слугою. Захарія також бачив багато символічних видінь, які відображали наміри Бога щодо свого народу. Книга Захарії містить багато цитат та посилань на Новий Заповіт, особливо до Євангелія від Матвія та Апокаліпсису.

День ангела: Андрій, Олександр, Петро, Семен, Сергій, Степан, Федір.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.