Анна Завальська, Жан Беленюк та Володимир Остапчук присутні на прем'єрі стрічки "Буча".
Зірки першими відвідали прем'єру фільму, що створений на основі справжніх подій.
У Києві відбувся прем'єрний показ повнометражного фільму "Буча", у якому розповідається реальна історію волонтера Костянтина Гудаускаса. Він - громадянин Казахстану, який від 2021 року мешкає в Україні. Саме казахстанський паспорт допомагав йому долати російські блокпости та евакуювати людей. Під час російської окупації Київщини навесні 2022 року він врятував понад 200 мирних жителів, зокрема родину українського композитора Ігоря Поклада.
Захід відвідали сам Костянтин Гудаускас, жителі звільнених Бучі, Ірпеня та Ворзеля, військові і волонтери, а також олімпійський чемпіон Жан Беленюк, ведучі Соломія Вітвіцька і Володимир Остапчук, актори Анна Саліванчук, Леся Самаєва, Андрій Ісаєнко, Юрій Великий, Степан Казанін, співачки Анна Завальська і Маша Кондратенко та інші.
Автори фільму прагнули відобразити всім знайомі складні події, при цьому намагаючись уникнути сцен, що могли б викликати повторну травматизацію. Для забезпечення психологічного комфорту на знімальному майданчику працювали фахівці-психологи. Крім того, під час зйомок команді надавала підтримку Головне управління розвідки, яке консультувало та забезпечувало необхідними матеріалами і військовою технікою.
"Україна в своїй стійкості, мужності та єдності стала прикладом для всього світу. "Буча" висвітлює не лише зло, з яким ми зіткнулися, але й світло, яким стала Україна. Збереження цього світла для майбутніх поколінь - надважлива задача сьогодення", - зазначали автори фільму.
На заході також знаходилася Ольга, дочка Ірини Фількіної. Зображення її руки з червоним лаком на нігтях стало одним із символів трагедії в Бучі.
"Цей фільм показує справжню людську натуру. І зараз він нам, українцям, дуже потрібен. На жаль, все те добро, яке об'єднало нас тоді проти ворога, зараз забувається, і це роз'єднує нас. Але якщо кожна людина задумається не тільки про те, що було пережито, а й про своє і наше спільне майбутнє - ми переможемо в цій війні"- сказала Ольга.
Фінальна репліка персонажа фільму відображає ці почуття: "Українці стали на захист. Вони продемонстрували всім, як потрібно жити. Вони довели, що краще перебувати у темряві, але носити світло в серці. У холоді, але з теплом в душі. Вони не зіскочили з дороги. І я також більше ніколи не втікатиму".
Костянтин Гудаускас підкреслює значення неперервності боротьби та взаємодопомоги: "Цей фільм розповідає про те, як навесні 2022 року ми, об'єднавшись, змогли протистояти ворогу. Для мене це не кінець. Я продовжую ту ж саму справу і закликаю всіх приєднатися".
Головну роль у фільмі виконав знаменитий польський актор театру та кіно Цезарій Лукашевич. Серед акторського складу також можна побачити В'ячеслава Довженка, Артемія Єгорова, Сергія Стрельникова, Олександра Печерицю, Анастасію Нестеренко, Нікон Федотова, Сергія Сміяна, Тетяну Вашневську та інших. Режисуру картини здійснив Станіслав Тіунов, а сценарій та продюсерські обов'язки виконував Олександр Щур.
Стрічку зняли без залучення державного фінансування, лише на пожертви і приватні кошти небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США.
Музику до картини написав азербайджанський композитор і продюсер, переможець "Євробачення" Іса Меліков. Автором офіційного саундтреку "Квітень" став український музикант Роман Бахарєв і гурт BAH.ROMA.
Світова прем'єра стрічки відбулася на Варшавському кінофестивалі, де "Буча" зайняла друге місце за популярністю серед глядачів.
Від 7 листопада фільм "Буча" у національному прокаті.