Маючи медичну освіту, він створив більше ста пісень: загадки життя та смерті Володимира Івасюка.
Володимир Івасюк -- видатний український композитор, який залишив незабутній слід в історії музики України. Його найвідоміші твори, такі як "Червона рута" та "Водограй", здобули популярність не лише в Україні, а й за її межами, ставши символами української культури.
Ось кілька захоплюючих фактів про його життя і творчість. "Телеграф" радий поділитися цими деталями з аудиторією.
Володимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 року в Кіцмані, в родині вчителів. Його батько, Михайло Івасюк, був письменником і дослідником, що вплинуло на розвиток творчих здібностей Володимира. З раннього віку він проявляв таланти в музиці, навчаючись грати на фортепіано, гітарі, скрипці та віолончелі.
Івасюк мав медичну освіту, закінчивши Львівський медичний інститут у 1973 році. Однак його справжнє покликання полягало в музиці. Він почав писати пісні ще в юному віці, а перша його композиція -- "Колискова для Оксанки" -- була написана для молодшої сестри. Протягом свого короткого життя, яке обірвалося у 30 років, Івасюк створив понад 100 пісень і близько 50 інструментальних творів.
Володимир мав кілька романтичних стосунків. Його першим коханням була Людмила Шкуркіна, з якою він навчався в музичній школі. Протягом останніх років свого життя він зустрічався з Тетяною Жуковою, солісткою Львівського оперного театру. Батьки Івасюка не схвалювали їхніх стосунків через репутацію Тетяни
Івасюк категорично відмовлявся створювати музику для російських текстів, акцентуючи на своїй українській ідентичності. Він був переконаний, що українську культуру потрібно відновлювати та популяризувати серед людей. Як він підкреслював: "Ми, українці, з самого дитинства стаємо націоналістами, якщо наші матері співають нам українські колискові". Це свідчить про його глибоке усвідомлення значення національної свідомості.
На жаль, Володимир Івасюк був виявлений мертвим у лісі поблизу Львова в 1979 році. Обставини його смерті залишаються нез'ясованими і породжують безліч питань. У 2009 році президент Віктор Ющенко посмертно удостоїв його звання Героя України.
Івасюк безпосередньо висловлював свої негативні погляди на радянську систему, що стало причиною постійного контролю з боку КДБ. Він був захопленим шанувальником західної культури і вбачав себе як українського композитора.
Раніше "Телеграф" ділився інформацією про те, чому Іван Піддубний залишається вражаючою постаттю й сьогодні. Лише його батько міг похвалитися більшою силою.